DÜZCE SEÇİM SONUÇLARI

Düzce ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Düzce ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Düzce milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Düzce milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Düzce genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Düzce seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Düzce'de bulunan 7 ilçe seçim sonucu ile Düzce Merkez ilçe sonucunu kapsayan Düzce ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Akçakoca ilçesi seçim sonuçları, Cumayeri ilçesi seçim sonuçları, Çilimli ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Gölyaka, Gümüşova, Kaynaşlı ve Yığılca ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Düzce seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Düzce Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Düzce 2018 genel seçimlerinde %75,29 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %22,76 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %1,57 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Düzce 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %47,14 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Faruk Özlü olmuştur. İkinci sırada %27,97 oy oranı ile İyi Parti'nin adayı Ömer Küçük yer almıştır.