DENİZLİ SEÇİM SONUÇLARI

Denizli ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Denizli ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Denizli milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Denizli milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Denizli genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Denizli seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Denizli'de bulunan 19 ilçe seçim sonucu ile Denizli Büyükşehir Belediyesi sonucunu kapsayan Denizli ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Babadağ ilçesi seçim sonuçları, Acıpayam ilçesi seçim sonuçları, Baklan ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Bekilli, Beyağaç, Bozkurt, Buldan, Çardak, Sarayköy ve Pamukkale ilçesi seçim sonuçları, Denizli seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Denizli 2018 genel seçimlerinde %49,66 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %46,06 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %3,62 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Denizli 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %50,56 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Osman Zolan eydan Karalar olmuştur. İkinci sırada %43,91 oy oranı ile İyi Parti'nin adayı Ümit Bahtiyar yer almıştır.