UŞAK SEÇİM SONUÇLARI

Uşak ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Uşak ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Uşak milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Uşak milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Uşak genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Uşak seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Uşak'ta bulunan 5 ilçe seçim sonucu ile Uşak Merkez ilçe sonucunu kapsayan Uşak ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Sivaslı ilçesi seçim sonuçları, Ulubey ilçesi seçim sonuçları, Karahallı ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Eşme ve Banaz ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Uşak seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Uşak Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Uşak 2018 genel seçimlerinde %53,85 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %42,90 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %2,68 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Uşak 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %39,11 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Mehmet Çakın olmuştur. İkinci sırada %37,76 oy oranı ile İyi Parti'nin adayı Muhammet Gür yer almıştır.