BOLU SEÇİM SONUÇLARI

Bolu ili yerel seçim sonuçları, siyaset gündeminin en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Bolu ili genel seçim sonuçları, diğer bir ifadeyle Bolu milletvekili seçim sonuçları Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yer alacak Bolu milletvekillerini belirlemek üzere yapılan seçimdir. Bolu genel seçim sonuçları ile birlikte TBMM'de Bolu seçmenini temsil eden milletvekillerin hangi isimler olacağı ve hangi siyasi partiden olacağı belirlenir.

Bolu'da bulunan 8 ilçe seçim sonucu ile Bolu Merkez ilçe sonucunu kapsayan Bolu ilçe seçim sonuçları, sadece merkezi ile değil ilçeleri ile beraber araştırılıyor ve Dördivan ilçesi seçim sonuçları, Gerede ilçesi seçim sonuçları, Göynük ilçesi seçim sonuçları gibi aramalar yapılıyor.

Mudurnu, Kıbrıscık, Mengen, Seben ve Yeniçağa ilçesi seçim sonuçları, Merkez ilçesi seçim sonuçları da Bolu seçim sonuçlarında en çok merak edilen konular arasında yerini alıyor. Bunun yanı sıra Bolu Belediyesi sonuçları da YSK seçim kurulu tarafından açıklanmaktadır.

Son yapılan Bolu 2018 genel seçimlerinde %67,29 oy oranı ile Cumhur İttifakı (Ak Parti - MHP) ilk sırada yer almıştır. %30,62 oy oranı ile Millet İttifakı (CHP, İyi Parti, SP) ikinci sırada; %1,61 oy oranı ile HDP üçüncü sırada yer almıştır.

Son yapılan Bolu 2019 yerel seçimlerinde kazanan, %52,71 oy oranı ile CHP'nin adayı Tanju Özcan olmuştur. İkinci sırada %44,73 oy oranı ile Ak Parti'nin adayı Fatih Metin yer almıştır.