Şahmeran Haberleri

Şahmeran haber, Şahmeran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şahmeran - 17.03.2021
Son dakika haberleri: (Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe Fotoğrafının Yere Serilmesi Davası'nda 7 öğrencinin 3'er yıla kadar hapsi isteniyor
BİR SANIĞIN EV HAPSİ KALDIRILDI Hakkında ev hapsi şeklinde adli kontrol bulunan sanık Sena Nur Baş, "Bizim içimizde kötülük yoktu, biz de polisle çatışmaya tercih edebilirdik. Ama bu yolla kendimizi ifade etmek istedik. Yaklaşık bir aydır ayağımdaki kelepçeyle yaşıyorum. Bunun yüzünden taciz edildim. Bulunduğum evin kirasını ödeyemedim" dedi. Hakim, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını isteyip istemediğini sorunca sanık Baş, "Hayır adaletin yerini bulmasını ve suçsuzluğumuzun kanıtlanmasını talep ederim" dedi. Avukatı da sanık Sena Nur Baş'ın adli kontrolünün kaldırılmasını talep etti. Mahkeme ara kararında, sanık Sena Nur Baş'ın ev hapsi şeklindeki adli kontrolünün kaldırılarak haftada bir gün imza şeklinde yükümlülükle değiştirilmesi yönünde karar verdi. Duruşma, sanık savunmalarıyla devam ediyor.  İDDİANAME İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, olayla ilgili savcılıkça re'sen soruşturma başlatıldığı belirtildi. Olay gününe ait görüntülere göre, şüphelilerden Doğu Demirtaş ve Selahattin Uğuzeş'in Boğaziçi Üniversitesi kampus alanı içerisindeki sergi alanındaki bir panoya 29 Ocak 2021 tarihinde saat 12.45 sıralarında Kabe fotoğrafı üzerine Şahmeran tasviri ve dört bir yanında LGBTİ+ amblemi bulunan resmi astıkları belirtildi.
Şahmeran - 26.02.2021
Kabe fotoğrafının yere serilmesi soruşturması: 3 yıla kadar hapis istemi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, olayla ilgili savcılıkça resen soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı. Olay gününe ait görüntülere göre, şüphelilerden Doğu D. ve Selahattin C.U.'nun Boğaziçi Üniversitesi kampus alanı içerisindeki sergi alanındaki bir panoya 29 Ocak 2021 tarihinde saat 12.45 sıralarında Kabe fotoğrafı üzerine Şahmeran tasviri ve dört bir yanında LGBTİ+ amblemi bulunan resmi astıkları belirtildi.
Şahmeran - 04.02.2021
İran nükleer anlaşmaya uysa bile ABD yaptırımları gevşetme kararını müttefikleri ve kongre ile görüşecek
Üniversite kampüsünde İslam dünyasının kutsal mabedi Kabe'nin resminin üzerine LGBT bayrakları ve şahmeran resmedilerek toplumun dini duygularına yönelik aşağılayıcı girişime dair herhangi bir açıklamada bulunmayan Price, ifade özgürlüğünün, "rahatsız edici dahi olsa" fonksiyonel bir demokrasi için önemli olduğu değerlendirmesini yaptı.
Şahmeran - 01.02.2021
Gönüllü Kültür Kuruluşlarından Kabe fotoğrafının yere serilmesine tepki
Kabe'nin de Müslümanların kutsal mekanı olduğuna dikkati çeken Taş, şunları kaydetti: "Dininde samimi olan hiçbir Müslüman ve kitap ehli, başta Kabe ve Mescidi Aksa olmak üzere içinde Allah'a ibadet edilen ibadethanelere dokunmazlar, saygıda kusur etmezler. Geçen günlerde İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi'nde LGBT sapkın örgütüne bağlı erdem yoksunu, inanç düşmanı bazı gençlerin kutsal Kabe'nin posterlerini şahmeran ekleyip yerlere sererek hakaretlerde bulunmaları, Türkiye kamuoyunu ve toplum vicdanını derinden yaralamıştır.
Şahmeran - 31.01.2021
Yeryüzünün ilk mabedi ve tevhit inancının merkezi: Kabe
Düzgün, şunları kaydetti: "Bu bir sembol seçimi. Dolayısıyla çok hassasiyet taşıyan, sadece Türkiye'deki değil, bütün dünyadaki Müslümanların ana sembollerinden biri seçildi. Bu seçimin arkasında sanki bir yarayı, Türkiye'deki hassasiyetleri kaşıma niyeti var. Çok iyi niyetli bir girişim olmadığı açık. Orada ne işi var Kabe resminin ve arkasında anılan grupların? Orada bir sembol üzerinden Türkiye'deki farklı grupların ya da insan varlığının karşı karşıya getirilmesi talihsiz bir durum." "İki kültürü karşı karşıya getirme durumu var" Düzgün, Haremi Şerif fotoğrafının ortasında Kabe'nin yerine Şahmeran figürünün asılmasına da değinerek, şöyle devam etti: "Kabe dediğiniz şey somut bir kültür ve dini varlık değil.
Şahmeran - 30.01.2021
TİHEK'ten Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesine tepki
Devletin, milletin inancına yapılan doğrudan veya dolaylı saldırılara fırsat vermemesi ve saldıranları caydırıcı cezalarla cezalandırmasının, din ve vicdan hürriyeti ile kamu düzeninin gerekleri kapsamında olduğu belirtilen açıklamada şunlara yer verildi: "Boğaziçi Üniversitesi önünde yere serilmiş Haremi Şerif fotoğrafının ortasında Kabe'nin yerine Şahmeran figürü ve etrafına LGBTİ, bayraklar çizilmiş bir görsele yer verilmesi kabul edilemez.
Şahmeran - 30.01.2021
Valilikten, Boğaziçi Üniversitesi önünde Kabe fotoğrafının yere serilmesi olayına ilişkin açıklama Açıklaması
Valilikten yapılan açıklamada, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüste dün Rektörlük binası karşısına "Kabe üzerine şahmeran temalı figür ve LGBT-İ bayrak teması" içeren resim asıldığının tespit edildiği anımsatıldı.
Şahmeran - 04.01.2021
Edirne'den kısa kısa
Tabakoğlu, kütüphanenin sosyal medya hesaplarından "Rektörler Kitap Öneriyor" etiketiyle başlattığı etkinlikte, Aliya İzzetbegoviç'in "Doğu Batı Arasında İslam", Mehmet Dursun Erdem'in "Şahmeran Hikayesi", Mehmet Bulut'un "Medeniyetler Güzergahı İpek Yolu", Mehmed Erol Kılıç'ın "Şafak Yazıları I-II" ve Mevlana'nın "Mesnevi" eserlerini önerdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Şahmeran Haberleri | Şahmeran Haber - Haberler - Şahmeran haberleri, son dakika şahmeran haber ve gelişmeleri burada. Çocukluğundan gelen uçurtma sevgisi tutkuya dönüştü: Mardin'de gökyüzü onun uçurtmaları ile renkleniyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 14:28:30. #1.15#

title