Son Dakika! MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

Son dakika! İktidarı fındık fiyatları üzerinden eleştirdikten sonra MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Demokrat Parti'ye geçti.

Fındık üzerinden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve AK Parti'yi eleştirdiği için disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt partisinden kesin olarak ihraç edilmişti.

Bu gelişmenin ardından bağımsız statüsüne düşen Enginyurt'un uzun bir süredir Demokrat Parti'ye geçeceği iddia ediliyordu.

Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, bugün TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyerek Demokrat Parti'ye geçecek. Böylelikle Demokrat Parti'nin TBMM'deki sandalye sayısı ikiye yükselmiş olacak.

Son Dakika! MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti

Enginyurt yaptığı açıklamada, "Birazdan TBMM'de konuşma yapacağım. Tarihe tanıklık edecek bu konuşmayı seyretmenizi önemle tavsiye ederim" dedi.

Yeni bir açıklama yapan Enginyurt, "Yeter söz milletin. Demokrat Parti çatısı altında milletin yürüyüşünü başlatıyoruz. Bizimle yol yürümek isteyen bütün dostlarımızı Demokrat Parti çatısı altına bekliyorum" ifadelerine yer verdi.

Son Dakika! MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık rekoltesi açıklamasına sert tepki göstermişti. Enginyurt Pakdemirli'nin rekolteyi beklenenden yüksek açıkladığını savunmuş ve AK Parti'nin MHP'yi yok saydığını dile getirmişti.

Son Dakika! MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçtiCemal Enginyurt


Enginyurt şu sözleri kullanmıştı:

"Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakı'ndan başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?"

Haberler.com - Politika

Demokrat Parti, Milletvekili, Ordu, MHP, Politika, Güncel, Haberler

title