Haberler

Müsavat Dervişoğlu'ndan Bahçeli'nin Akşener'e yönelik çağrısına tek cümlelik yanıt

Güncelleme:

İYİ Parti'de genel başkanlığa adaylığını açıklayan Müsavat Dervişoğlu, MHP lideri Bahçeli'nin "Sayın Meral Akşener'in partisinin başında olması gerektiğini düşünmekteyim" sözlerine yanıt verdi. Dervişoğlu, "İYİ Parti'ye kimse istikamet çizemez" ifadesini kullandı.

İyi Parti'de 31 Mart seçimlerinde alınan başarısız sonuçların ardından seçimli kongre kararı verilirken, genel başkanlığa adaylığını açıklayan Müsavat Dervişoğlu bugün basının karşısına geçti.

DERVİŞOĞLU BASININ KARŞISINA GEÇTİ

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin aday olmayacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yönelik "Ayrışma kararından vazgeçerek partisinin başında olması gerektiğini düşünmekteyim" çağrısına yanıt veren Dervişoğlu, "İYİ Parti'ye kimse istikamet çizemez" dedi.

"AKŞENER BENDEN YANAYSA ONUR DUYARIM"

Dervişoğlu, İYİ Parti'deki olağanüstü kurultayda Akşener'in kendisini desteklediği iddialarına ilişkin ise "Akşener'in desteği benden yanaysa bundan onur ve gurur duyarım" diye konuştu.

"TEK ADAM REJİMİNİN KÖLESİ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ"

Parti genel merkezinde açıklama yapan Dervişoğlu, delegelere 27 Nisan'da yapılacak olağanüstü kurultayda oy kullanmaları yönünde çağrıda bulundu. Dervişoğlu, AK Parti'nin Anayasa değişikliği çalışmalarına ise karşı olduklarını belirterek "Bu ülkeyi tek adam rejiminin kölesi olmaktan kurtaracağız. Bu rejimi güçlendirecek hiçbir düzenlemeye de müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"İYİ PARTİ RANT GRUPLARINCA DİZAYN EDİLMİŞ BİR PARTİ DEĞİLDİR"

Müsavat Dervişoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle; "Partimizin dışındaki iradelere de partimizi teslim etmemiz asla mümkün değildir. İYİ Parti rant gruplarınca dizayn edilmiş bir parti değildir. Bu partiyi kuran bizatihi Türk milletinin kendisidir. Partiyi millet kurdu, biz sadece tabelasını astık. İktidarın iktidar olmaktan, muhalefetin muhalefet etmekten memnun olduğu ortamda kuruldu. Tek adam rejiminin keyfi ve baskıcı kararları altında ezilen bir ülke değil, demokratik bir ülke tahayyül ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir kişinin aklına ve heveslerine asla emanet edilemez. Bir milletin kaderi bir faninin şahsi ihtiraslarına kurban edilemez. Sona ermesi gereken bir kabus haline gelmiştir.

"AK PARTİ YÖNETİMİNE KARŞIYIZ"

AK Parti hükümetleri refah ve zenginliği üretip hakla paylaştırmak yerine yoksulluğu yönetmektedir. Bu koşullarda hükümete söylenecek tek söz var: Keşke siz geçen yüzyılda kalmış olsaydınız. Biz ileri demokrasiden, hukukun üstünlüğünden liyakatten doğadan ve yeşilden, Türkiye'den yanayız. Dolayısıyla tek adam rejimine antidemokratik her türlü uygulamaya, yasaklara karşıyız. Tüm bunları içinde bulunduran AK Parti yönetimine karşıyız. Kurultay süreciyle birlikte partimizin merkezden kopacağı, belli bir ideolojik kalıbın içine girerek radikalleşeceğine dair mesnetsiz açıklamaların tamamını reddediyoruz. Bunlar İyi Parti'yi marjinalleştirme çabası içine giren art niyetli çevrelerin tezviratlarıdır. İyi Parti milliyetçi aynı zamanda demokrat ve kalkınmacı umdeleriyle Atatürk'ün kurduğu milli devletin temel ilkelerine bağlı bir siyasi parti olarak esasen merkezin ta kendisidir.

İYİ Parti'nin temsil ettiği merkez, memleketimizdeki tüm vatanseverleri kucaklayan Türkiye'nin makul aklıdır. İYİ Parti Türkiye'nin sağduyusudur. Partimiz medyada her fırsatta çıkıp siyasi hareketimize son kullanma tarihi belirleme hevesinde olanların heveslerini kursaklarında bırakacak, kutuplaştırma politikaları ile ayrıştırılmaya çalışılan milletimizi yeni bir kalkınma ülküsüne taşıma kararlılığını sonuna kadar sergileyecektir.

"TÜRKİYE YÜZYILI'NDAN BAHSEDİYORSUNUZ?"

"AK Parti hükümetleri milletimizin evlatlarına kaliteli bir eğitim ile parlak bir gelecek vermek yerine cehaleti örgütlemekle meşguldür. AK Parti hükümetleri refah ve zenginliği üretip hakça paylaşmak yerine yoksulluğu yönetmekle meşguldür. Ortalama 20 milyon vatandaşımızın sosyal yardımla geçinebildiği, 16 milyon vatandaşımızın destek almadan elektrik faturasını dahi ödeyemediği, 8 milyon kişinin yalnız kömür yardımıyla ısınabildiği bir memlekette siz iktidar olarak hangi yüzle hangi Türkiye Yüzyılı'ndan bahsediyorsunuz.

YENİ ANAYASA TARTIŞMALARI

Türkiye'de mevcut rejimi tahkim edebilecek bir anayasa değişikliğini gündeme taşıyabilme çalışmalarına şahit oluyoruz. İYİ Parti tek adam rejimini tahkim edecek hiçbir değişikliğe olur vermeyecektir. Bu ülkeyi tek adam rejiminin kölesi olmaktan çıkarmak için gerekli mücadeleyi vereceğiz."

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Devlet Bahçeli Meral Akşener İYİ Parti MHP Politika Güncel Haberler

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Bahçeli: Ülkü Ocakları ve MHP'ye ithamlar ayağımızın altındadır, zayıf anımızı kollayanlar hüsrana uğrayacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda dikkat çeken detay: Atamalar akademi eğitim başarı puanı ile yapılacak

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Fahiş fiyatlar tepki çekmişti! Elazığ'da deprem köy konutları için yapılan iki ihale iptal edildi

Bakmadan Geçme

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

Mezuniyet töreninde protesto! Öğrenciler kendilerini tehdit eden müdüre sırtlarını döndü

500

Yorumlar (7)

Mevlüt Türe:

Kendine hayrı olmayan iyi partiye akıl veriyor.Geçmiş olsun. Sen ölmeden gitmeyeceksin.

34
20
yanıtYanıtla
Yusuf ODEMIS:

Bu kim la :D

21
23
yanıtYanıtla
Evvab:

size en büyük istikameti ne yazık ki DEM ve CHP verdi zaten. Bu utanç size bir ömür yeter.

23
12
yanıtYanıtla
Kralçıplak:

İyi partili ibresi tersine dönmüş, sonuç olarak Leyleğin ömrü iki lak lak

16
2
yanıtYanıtla
Erdal Mentese:

oyunuz son seçimde 1 bile değil

14
2
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

Nasıl olmuş hayret burada muhalefete sataşmamışlar değişen şey ne oldu acaba

7
2
yanıtYanıtla
Seko:

Akşenerde mhp ye geri dönsün....söylemleri zaten R ye uygun

0
1
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title