Haberler

MHP'de Görevden Alınan İl Başkanları Kütahya'da Buluştu

Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Genel Merkezi tarafından 'kapatılarak' görevden alınan 7 il başkanı Kütahya'da buluştu.

Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Genel Merkezi tarafından 'kapatılarak' görevden alınan 7 il başkanı Kütahya'da buluştu. Başkanlar adına bir açıklama yapan MHP Konya Eski İl Başkanı Hasan Kaya, haklarını bundan sonra hukuki yollardan arayacaklarını ifade etti.

Yoncalı Termal Otel'de, Muğla eski il başkanı Osman Güven, Çankırı eski il başkanı Arif Sosyal, Sakarya eski il başkanı Mehmet Erdoğan, Edirne eski il başkanı Mehmet Tolga Akalın, Rize eski il başkanı Zeki Mayi ve Kütahya eski il başkanı Salim Ay'ın da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Konya eski il başkanı Hasan Kaya, "Milliyetçi Türkiye sevdasından, ne de parti içi hukuk mücadelesinden vazgeçecek değiliz" dedi. Kaya, şöyle konuştu:

"Genel Merkez tarafından kapatılmak suretiyle görevden alınan yedi il başkanı olarak Kütahya'da toplanmış bulunmaktayız. İstanbul ve Sakarya'da yaptığımız istişarelerin ardından gerçekleştirdiğimiz bu toplantının sonucunda aldığımız kararlar var. Öncelikle belirtmek isteriz ki, büyük kurultaydaki farklı tercihleri dolayısıyla böyle bir uygulamaya maruz kalmak bizleri üzmüş, ama hareketimize ve ülkümüze bağlılıktan bir an bile uzaklaştırmamıştır. Çünkü bizler yapılanı bir hukuksuzluk olarak görsek de, sadece elini değil, ömrünü taşın altına koyan ülkücüler olarak ne 'Milliyetçi Türkiye' sevdasından, ne de parti içi hukuk mücadelesinden vazgeçecek değiliz. Bizler şu tarihi gerçeklere iman derecesinde bağlıyız."

"TEK YUMRUK OLUP MHP'Yİ İKTİDARA TAŞIYACAĞIZ"

"Siyaset aynı zamanda bir fazilet mücadelesidir" diyen Hasan Kaya, "Ülkücü edep ve terbiyeden bir an bile uzaklaşmadan, partimize en küçük bir zarar vermeyi bir kenara bırakın bütün gücümüzle başarısı için ter dökerken, demokratik yollarla partimiz için en iyisine ulaşmaya çalışacağız. Mücadelemizi verirken gözeteceğimiz ilkelerin başında küstürülecek, vazgeçilecek, yok sayılacak hiçbir insanımız olmadığı düşüncesi gelmektedir. Dün parti içinde hangi tercihi yapmış olursa olsun, yarın hangi tercihi yaparsa yapsın, Türkiye'nin ağır sorunlarının altından ancak hep birlikte kalkabileceğimizin şuurundayız. Bu şuurla önümüzdeki günlerde ayırt etmeden bütün ülküdaşlarımızı kucaklayacağımız bir seferberlik başlatacağız. Burada bulunan il başkanları her MHP'liye yakışan tutumu sergileyerek kongrenin ardından var güçleriyle sahada çalışmaya başladıkları bir dönemde, parti içi mücadelenin hukuksuz ve ülkücü vicdanları yaralayan bir uygulaması ile malum tablo ortaya çıkmıştır. Bizlere yapılan uygulama ile Genel Merkez yönetimimiz bütün ülkücülerin enerjisine ihtiyaç duyulan böylesi kritik bir dönemde elinden gelse kendine oy vermeyen 489 delegeyi tasfiye edeceği bir yola girdiğini göstermiştir. Buna karşı bizler dışa karşı tek yumruk olarak MHP'yi iktidara taşıma çabamızı sürdürürken, bu haksız, hukuksuz, anti demokratik yöntemle de mücadele edeceğiz. Çünkü çağın gereklerini kavramış, tehdidin farkında, çözüm yollarını bilen, bunları gerçekleştirebilecek irade ve enerjiye sahip kadrolara duyulan ihtiyaç ortadadır. Bu kadrolar ancak uygun demokrasi ve özgürlük ikliminde yeşerebilecektir. Mücadelemizin her hangi bir yerinde olmayı kabul ederek bizimle yol yürüyen herkes sonunda her yerinde olmayı hak etmiş olacaktır. Çok büyük bir kararlılıkla, sadece hedeflerimize ulaştığımızda durmak üzere, büyük bir enerji ve kararlılıkla çıktığımız bu yolda en büyük yardımcımızın Cenab-ı Allah olacağı inancındayız" şeklinde konuştu. - KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Hasan Kaya Türkiye Kütahya Konya Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title