Haberi Paylaş

Meral Akşener'e "Kürt düşmanısın" diyen Pervin Buldan'a İYİ Parti'den yanıt

Politika Haberleri

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İYİ Parti lideri Akşener'in HDP ve AK Parti arasındaki görüşmeler hakkındaki "Karşınızda 'Açılımcılar kumpanyası', yeniden seyircisiyle buluşuyor" sözlerine karşılık "Kürt düşmanı" ifadelerini kullanmıştı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu ise "Bugün bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı, terbiye sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir nefret dilini benimseyerek; asılsız suçlamalar ve hakaretlere başvurma yolunu tercih etmiştir" ifadeleriyle Buldan'a yanıt verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan'da esnaf ziyaretinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in AK Parti ve HDP arasındaki görüşmeler hakkında kullandığı "Uzun bekleyiş artık sona erdi. Karşınızda; 'Açılımcılar kumpanyası', yeniden seyircisiyle buluşuyor" sözlerine tepki göstermişti.

Akşener'e yönelik olarak Buldan, "6'lı masanın içerisinde bulunan o kadın başkan, her gün HDP ve Kürtlere hakaret etmeyi kendisine bir görev edinmiş. Kürt, belki gün yüzü görür diye nefret tohumları saçmaktan geri durmayan bir kadın başkan var. 6'lı masadaki bu kadın başkanın son grup toplantısında yapmış olduğu açıklamalar, bir kez daha Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir. Bize kumpanya kuruyor diye iftira attılar. Oysa HDP'liler kumpanya bilmezler. HDP'lilerin kumpanya bilmediğini cezaevlerinin HDP'liler ile dolu olduğunu göstererek ona ispat ederiz. Ancak onlar kumpanyanın ne demek olduğunu Susurluk'tan 28 Şubat'tan bilirler. Buradan ona vereceğimiz cevap şimdilik bununla sınırlı kalsın. Kürt düşmanlığı yaparak birbirleri ile yarışanlar şunu iyi bilsinler ki kaybedecekler, kaybedecekler, kaybedecekler" ifadelerini kullandı.

HDP'li Buldan'ın bu sözlerinin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu'dan açıklama geldi. Zorlu, "Bugün bir siyasi partinin Eş Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in 9 Kasım 2022 tarihli Grup Toplantımızdaki konuşmasında dile getirdiği eleştiriler karşısında; bir parti Genel Başkanı'na yakışmayacak çirkinlikte, terbiye sınırlarını aşan ve kutuplaştırıcı bir nefret dilini benimseyerek; asılsız suçlamalar ve hakaretlere başvurma yolunu tercih etmiştir" dedi.

Açıklamanın devamında ise "Kürtler bu ülkenin, bu vatanın asli ve şerefli vatandaşlarıdır. Bu çerçevede, her türlü ayrımcılığı reddediyoruz. Ayrıca; yürüttükleri siyasetteki tutarsızlıkları örtmek için yalan ve hamasete başvuranların son dönemde düştükleri zor durumu anlamakla birlikte, her sıkışan parti liderinin partimize ve Genel Başkanımıza saldırmasını asla kabul etmiyoruz. Siyaset adı altında ilkesiz, seviyesiz yapılan bu gölge oyununu milletimizin takdirine havale ediyoruz. İYİ Parti olarak; milletimizin her bir ferdinin hak ettiği mutlu, huzurlu, müreffeh ve özgür bir Türkiye'yi inşa edebilme hedefi için ilk günkü azmimizle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz." ifadelerine yer verildi.

Meral Akşener'e 'Kürt düşmanısın' diyen Pervin Buldan'a İYİ Parti'den yanıt

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Pervin Buldan Meral Akşener Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (30)

Ercan Ercan:

Birileri Atatürk üzerinden oy toplar birileri de sürekli kürt kürt diyerek oy topluyor. Hepimiz elhamdülillah müslümanız kardeşiz. Bunlar da kürtçülük üzerinden oy istiyorlar ama perde arkasında Kürtlere hizmeti engelleyen pkk var

Cevap Yaz413Yayından Kaldır
Hakan :

Ne yaparsan yap veya karşındaki hangi konumda olursa olsun onlar seni düşman olarak belledikleri için seni de kendilerine düşman sayarlar

Cevap Yaz014Yayından Kaldır
Seçkin Gülten:

Meral akşener nasıl kürt düşmanı olsun aslı nesli diyarbakırlı

Cevap Yaz68Yayından Kaldır
Tüm 30 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title