Kılıçdaroğlu'ndan Maltepe mitingi sonrası dikkat çeken gece yarısı paylaşımı: Bu saatten sonra değişemem - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan Maltepe mitingi sonrası dikkat çeken gece yarısı paylaşımı: Bu saatten sonra değişemem

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüz binlerin katıldığı Maltepe mitinginin ardından gece yarısı dikkat çeken paylaşımlarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Bana çok iyi kalplisin, kibarsın ama.. diyen vatandaşlarımız oluyor. Saygı duyuyorum ancak celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya hep beraber dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem" ifadesini kullandı.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe mitinginin ardından gece yarısı sosyal medya hesabından dikkat çeken ifadeler paylaştı.

Chp liderinin, "Bana çok iyi kalplisin, kibarsın ama… diyen vatandaşlarımız oluyor. Saygı duyuyorum ancak celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya hep beraber dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem" diyerek paylaştığı sözler gündeme oturdu. İşte sırasıyla o sözler:

"İyi geceler! Bugün yüzbinler mitingde buluştuk ve sahnede bu ülkenin en savunmasızları vardı. Sarayın çoktan unuttuğu bu insanların çığlığını dinledik. Akabinde yaptığım konuşmamdan önemli noktalara dikkati çekmek istiyorum…

Türkiye zifiri karanlığa sürüklenmiştir. Siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu baronları, paramiliterler, beşliler, troller korku iklimi yaratmak için birlikte çalışıyor. Kendilerine buradan sesleneyim, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Seçim güvende yapılacak.

Saray ve şürekasının fikrinden dilinden düşmeyen artık tek kelime var: Yasak, yasak, yasak! Eğlence yasak, müzik yasak, mizah yasak, özgürlük yasak. Özetle gençlik yasak. Hadi oradan! Bizim gençlerimiz fikri hür, irfanı hür, vicdanı hürdür. Gençliği yasaklamak kim, siz kim.

Türkiye ile ilgili vizyonum çok net ve basit iki kelimeye dayanıyor. Eşitlik ve Değerler. İnsanlar arasında eşitlik istiyorum. Gençlere fırsat eşitliği istiyorum. Hoşgörü, şefkat değerlerine inanıyorum. Bu ülke farklılıklarımızla gurur duysun istiyorum.

Muhafazakar genç kadın, Canan Hanım'ı yasaklayanlar senin de sorunun. O zihniyet İstanbul sözleşmeni yok etti, nafakayı kesme peşinde. Susarsan, Asrikacılar yarın senin kapına gelir. O vatana ihanet toplantılarında Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı. Orada yoktun. Olmayacaksın!

Bana çok iyi kalplisin, kibarsın ama.. diyen vatandaşlarımız oluyor. Saygı duyuyorum ancak celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya hep beraber dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem.

Ve son olarak "Ama geçmişte CHP de..." meselesi. Evet, hatalar olmuştur ama Allah şahidimizdir ki bu parti ve yol arkadaşlarım kendimizi geliştirmek için çok çabalıyoruz. İnanmaktan, öğrenmekten ve şükretmekten vazgeçmeyenlerin başına harika şeyler gelir. Tam oradayız!"

Kılıçdaroğlu'ndan Maltepe mitinginin ardından gece yarısı paylaşımı: Bu saatten sonra değişemem

Kılıçdaroğlu'ndan Maltepe mitinginin ardından gece yarısı paylaşımı: Bu saatten sonra değişemem

Kılıçdaroğlu'ndan Maltepe mitinginin ardından gece yarısı paylaşımı: Bu saatten sonra değişemem

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe Miting CHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (34)

Taner Arslan:

Hiçte yüzbinler yoktu geçmişlerinide unutmadık şu anda belediyelerini de biliyoruz

Erol Öztemir:

CHP nin bu ülkeye cumhuriyet tarihindeki yaptığı yatırımları bilen varmı. Halka yaptığı zulümleri ne çabuk unuttuk. Dedelerimizin anlattığıni dinledikçe hayatta bunlara oy vermem. En son İstanbul ortada adam gezmekten sağa sola laf sokmaktan zerre hizmet etmiyor.

Muhsin Bey:

Hikâyene bayıldım az muhterem, çok gezen kemalım. Millet görecek vatan tapularını kimlere verdiğini. Ama bunun için birilerinin sayesinde hasbelkader seçim kazanman lazım

Tüm 34 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title