Haberler

"HDP ile kol kola" diyerek SP'den istifa eden Başkan Özgan: "Millet İttifakı meclis üyeleri gerçekleri görmeli"

Güncelleme:

"HDP ile kol kola" diyerek Saadet Partisi'nden istifa edip AK Parti'ye geçen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, PKK'nın ve HDP'in söylemlerinin orta olduğunu kaydederek Millet İttifakı meclis üyelerinin gerçekleri görmesini istedi.

"HDP ile kol kola" diyerek Saadet Partisi'nden istifa edip AK Parti'ye geçen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Pkk'nın ve HDP'in söylemlerinin orta olduğunu kaydederek Millet İttifakı meclis üyelerinin gerçekleri görmesini istedi. Özgan, "HDP ne? Kandil'den habersiz bir şey yapabilir mi? Bu memlekette 40 senedir 40 bin şehit verdik." dedi.
Kozan Belediyesi'nin bugün gerçekleştirilen meclis toplantısında İYİ Partili meclis üyesi Hasan Sabri Erdem, Başkan Özgan'ın Millet İttifakı'nın terör örgütleriyle kol kola olduğuna dair sözlerini hatırlatarak, kendisini özür dilemeye çağırması tartışmalara neden oldu. Özgan, HDP'nin Millet İttifakı'na olan destek açıklamasını ve CHP'li Sezgin Tanrıkulu'nun SİHA açıklamalarını meclis gündemine getirerek İYİ Parti ve CHP'nin Genel Merkezlerinin duruşunun milliyetçi olan herkesi rahatsız etmesi gerektiğini söyledi.
İYİ Partili meclis üyesi Erdem, 3 Mayıs Türkçülük Günü ile ilgili olarak bir konuşma gerçekleştirdi ve konuşmasının ardından Özgan'ın Saadet Partisi'nden istifa ederek AK Parti'ye geçişi ile ilgili söylemlerinden dolayı rahatsız olduğunu belirterek, Özgan'ın Millet İttifakı'nın terör örgütleriyle kol kola olduğuna dair sözlerini hatırlatarak özür dilemesini istedi. Başkan Kazım Özgan, Millet İttifakı'ndaki partilerin PKK uzantısı HDP ile yol yürüdükleri için istifa ettiğini söyleyerek "Ben şunu söyledim, HDP'nin olduğu yerde asla ben olmam. Ben bu söylemi yukardakilere söyledim, sizlere söyledim. Milliyetçiyim diyorsunuz, ben bunu başından beri diyorum HDP'nin olduğunu yerde ben olmam. Başkan yardımcılarının hepsine söyledim. HDP ne? Kandil'den habersiz bir şey yapabilir mi? Bu memlekette 40 senedir 40 bin şehit verdik. ve ekonominin belki de bir milyar dolardan fazla parasını onlar yok etti" dedi.
Özgan, HDP'nin terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğunu vurgulayarak, "Karabağ Savaşı'ndaki başarı ortada. Bu ülke bir helikopter üretebildi mi? Geçmişte ben burada da konuştum. SİHA'lardan bahsetmiştim. Hatırlar mısınız? Özellikle Suriye'deki PYD terör örgütünün devlet kurma girişimlerini Türkiye'nin yiğit milli kuvvetleri ne yaptı? Önledi. Sezgin Tanrıkulu'nun söylediklerini inkar edeceksiniz? Suriye'de SİHA kimi vuruyordu. Teskerelere 'hayır' denmedi mi? Bir genel başkan da 'Ben SİHA'ları toplayacağım' diyor. Milliyetçiyim diyorsunuz. Bunu bilmiyor musunuz? Benim lafım oradakilere" dedi. Özgan'ın açıklaması üzerine mecliste tansiyon yükseldi.
Başkan Özgan, PKK'nın ve HDP'in söylemlerinin orta olduğunu kaydederek Millet İttifakı meclis üyelerinin gerçekleri görmesini istedi. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Millet İttifakı Kazım Özgan Kozan PKK Sp Politika Haberler

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

Bakan Şimşek: Vergi paketinde dar gelirliye yönelik hüküm yok

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

CHP lideri Özel: Bunun adı zam değil, emekliye ihanettir

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Bakmadan Geçme

Masterchef Enes kimdir, kaç yaşında? Enes Arabacıoğlu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Zeynep kimdir, kaç yaşında? Zeynep Sena Gültepe kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Onur kimdir, kaç yaşında? Onur Üresin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şeyhmus kimdir, kaç yaşında? Şeyhmus Uluğ kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Bera kimdir, kaç yaşında? Bera Altaş kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şenay kimdir, kaç yaşında? Şenay Salam kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Deniz kimdir, kaç yaşında? Deniz Yılmaz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Hakan kimdir, kaç yaşında? Hakan Dündar kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Rüyada yurt dışına çıkmak, yurt dışına gideceğini görmek ne anlama gelir? Rüyada yurt dışına tatile gitmek, taşınmak anlamı GASTRONOMİ BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll ÖSYM ve YÖK ATLAS ile Gastronomi bölümü taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları… Allan Saint-Maximin KOC03 uçak takip! (CANLI) Allan Saint-Maximin saat kaçta İstanbul'da olacak? Bu akşam kimin maçı var? Bugün TV'de kimin maçı var, ne maçı? 16 Temmuz bugünkü günün maçları Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Şehitkamil, Nizip 16-17 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! VETERİNERLİK BÖLÜMÜ 2024 TABAN PUANLARI ll Veterinerlik taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları! 16-17 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece?
İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

İş ve spor dünyasını dolandıran banka müdürü parayı obezite ve estetik ameliyatlarına harcamış

title