Haberler

İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Beni tehdit etmeye kalkma" çıkışı

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi"nin açılışında yaptığı konuşmadaki "31 Mart'tan itibaren inşallah Murat Kurum kardeşimizle birlikte AK Parti yerel yönetimi ile Cumhur İttifakı, Ankara'da el ele verdiğimiz zaman herhangi bir sarkma söz konusu olmayacak ve yola emin adımlarla yürüyeceğiz." sözlerine İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu cevap verdi. İmamoğlu, "Beni tehdit etmeye kalkma. Bugün yine itiraf etmiş beni engellediğini. 'Murat Kurum gelirse işler aksamaz' diyerek beni engellediğini itiraf etmiş. Bu milleti tehdit etmeyin." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi Açılış Töreni'ndeki konuşmasında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'un şehrin emanetini devralmasıyla projelerinin daha da hızlanacağını söyledi.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Beni tehdit etmeye kalkma

"EL ELE VERDİĞİMİZ ZAMAN HERHANGİ BİR SARKMA SÖZ KONUSU OLMAYACAK"

"Şu anda bu ülkeyi kimler yönetiyor?" diye soran Erdoğan, "Biz yönetiyoruz. Şu anda İstanbul'da bulunan bu zat veya zevat, böyle bir imkana sahip mi? Değil. Fakat 31 Mart'tan itibaren inşallah Murat Kurum kardeşimizle birlikte AK Parti yerel yönetimi ile Cumhur İttifakı, Ankara'da el ele verdiğimiz zaman herhangi bir sarkma söz konusu olmayacak ve yola emin adımlarla yürüyeceğiz. Kaldığımız yerden, yeniden 'Bismillah' diyerek işe koyulacak, inşallah aziz İstanbul'un fetret devrini sona erdireceğiz." ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Beni tehdit etmeye kalkma

İMAMOĞLU'NDAN ERDOĞAN'A YANIT

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise İstanbul Arnavutköy'de düzenlediği mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine yanıt verdi.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Beni tehdit etmeye kalkma

"KADİR TOPBAŞ'I 'METAL YORGUNU' DİYEREK GÖREVDEN ALDILAR"

İmamoğlu, "Utanmadan 'Benden sonra Sayın Topbaş İstanbul'a güzel bir çehre kavuşturdu' demiş. 5 imar dosyasına imza atmadı diye 'metal yorgunu' diyerek görevden almadınız mı?" sorusunu sordu.

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Beni tehdit etmeye kalkma

"BENİ TEHDİT ETMEYE KALKMA"

İBB Başkanı, konuşmasının devamında "Kendisini siyaset dünyasına kazandıran Necmettin Erbakan için ne demişti? 'Yaş 70 iş bitmiş.' Bugün kendisi 70 yaşına girdi. Ben kendisine böyle bir şey demeyeceğim ama beni tehdit etmeye kalkma. Bugün yine itiraf etmiş beni engellediğini. 'Murat Kurum gelirse işler aksamaz' diyerek beni engellediğini itiraf etmiş. Bu milleti tehdit etmeyin. 'Oy yoksa hizmet de yok' diye tehdit ederseniz bu millet de size gereken cevabı verir." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Ekrem İmamoğlu Gündem Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (59)

Tolga Tplg:

Ekrem işin güçün reklam biraz çalışşaydın bu kadar yıldırmata gerek yoktu.

513
658
yanıtYanıtla
Onur Yener:

Fazla çalışmasına gerek yok ki, hitap ettiği kitle müsait nasılsa, 5 yılda yaptığı 8 kilometre metro ama milllete 80 diye yutturuyor...

yanıt64
yanıt53
meko:

Bu kadar engellemeye rağmen 8 km. Bile iyi 25 senede yapamadıklarınızi 5 senede yapmış taktir etmek lazım

yanıt35
yanıt53
Onur Yener:

Bak Meko Ekremin açılışını yaptığı hatların tamamı önceki dönemde inşasına başlanmış ve %70-90 arası tamamlanmış hatlar, kendi döneminde başlayıp bitirdiği bir tek hat yok, bu kadar kör olmayın...

yanıt36
yanıt23
Melik Tahs:

İmamoğlu şark kurnazlığı manevralarıyla milletin aklı ile oynuyor.

491
586
yanıtYanıtla
erco erco:

Tepedeki ne yapiyor ozaman ona söylenecek söz kalmiyor her seyi hak ediyor ozaman

yanıt103
yanıt54
süleyman üstün:

senin esamen kalmayacak :))) imam

386
477
yanıtYanıtla
Medem:

Sahte Kurnaz düzenbaz imamı bu defa millet yutmayacak imambayıldı olacak:))

yanıt243
yanıt316
Vatansever:

31 mart akşamı yemek menüm.imam bayıldı

yanıt22
yanıt13
Halil Yarbaşı:

Allah aşkına buna kimse bir söz söylemesin aklı sıra kriz çıkarıp oy devşirme peşine düşmüş Türkiye gibi büyük devlete böyle basit siyasetçi yakışmıyor

362
272
yanıtYanıtla
Tüm 59 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title