Haberler

Erdoğan'dan yeni müfredata yönelik tepkilere yanıt: Eleştirilerin çoğu pedagojik değil ideolojik

Güncelleme:

AK Parti'nin Kızılcahamam'daki 31'inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapanışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'ne yönelik eleştirilere yanıt verdi. Erdoğan, "Milli Eğitim Bakanımız yeni modelin detaylarını sizlerin değerlendirmesine sundu. Bazı marjinal grupların modele dair eleştirilerinin çoğunun pedagojik değil, ideolojik sebeplerden kaynaklandığını sizler de gördünüz" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kızılcahamam'daki İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında yeni müfredata ilişkin tepkilerle ilgili konuştu. Erdoğan, "Bazı marjinal grupların modele dair eleştirilerinin çoğunun pedagojik değil, ideolojik sebeplerden kaynaklandığını sizler de gördünüz" diye konuştu.

"ÖNEMLİ REFORMLARI HAYATA GEÇİRDİK"

Ak Parti'nin Kızılcahamam'daki kampının kapanış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde; "Ak Parti kuruluşundan itibaren reformcu anlayışını kaybetmemiştir. Geniş bir yelpazede gerçekten önemli reformları hayata geçirdik. Ülkemizin ve milletimizin yolunu aydınlatmayı başardık. Demokrasimizi vesayetçilerin karanlığından biz çıkardık. Paranoyalara, korkulara son verdik. İçine kapanmış bir ülkeye son yirmi yılda özgüven ve cesaret kazandırdık. Başarılarımızdan elbette gurur duyuyoruz ancak bunları yeterli görmüyoruz. Ak Parti statükocu bir parti değildir ve asla olmayacaktır.

"TÜRKİYE'Yİ DARBE ANAYASASI AYIBINDAN KURTARALIM"

Yeni ve sivil bir anayasanın bunun lokomotifi olacağına inanıyoruz. Biz yeni Anayasa konusunda samimiyiz, uzlaşıya açığız. Bu meselenin bir siyasi bilek güreşine çevrilmesini de doğru bulmuyoruz. Diyoruz ki oturalım, konuşalım, el ele verelim. En geniş mutabakatla Türkiye'yi darbe anayasası ayıbından hep beraber kurtaralım.

"GÜVENLİĞİMİZDEN TAVİZ VEREMEYİZ"

Muhalefetten de beklentimiz darbe Anayasa'sının güzelliklerini anlatmak yerine görüşlerini, önerileri açıkça ortaya koymalarıdır. Milletimizin talep ve beklentileri doğrultusunda hak ve hürriyetleri genişletirken şüphesiz güvenliğimizden taviz veremeyiz. Türkiye, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ'cü hainlerin devletimizin kritik birimlerinden temizlenmesiyle terörle mücadelede yeni bir iivme yakaladı.

Erdoğan'dan yeni müfredata yönelik tepkilere yanıt: Eleştirilerin çoğu pedagojik değil ideolojik

"YENİ BİR YOL HARİTASI ÇİZMEMİZ GEREKİYOR"

Türkiye'nin seçim gündemini artık geride bırakıp önüne bakması önemlidir. Siyasetten tasfiye edilmiş, kendi partilerinden tart edilmiş kimi müfriz tüccarların gündeme gelme çabalarını sadece üzüntüyle değil aynı zamanda büyük bir taaccüp ile izliyoruz. Siyasi, iktidar ile muhalefet arasında bir kayıkçı kavgasına dönüştürme gayretlerini, bu projenin sahipleri dahil kimseye bir faydası dokunmaz. Milletimize yeni şeyler söylememiz, milletin derdine derman olacak bir yol haritası çizmemiz gerekiyor. Cumhuriyetimizin daha güçlü bir Türkiye'yi biz hayal ediyoruz. Bu hayalin adı, Türkiye Yüzyılı'dır.

"SEÇİM İÇİN 4 YIL VAR, SÜREYİ ÇOK İYİ DEĞERLENDİRMELİYİZ"

Tayyip Erdoğan olarak ümit ve dua ediyorum ki böyle bir Türkiye sadece bizim, sadece AK Parti ve Cumhur ittifakının özlemi, arzusu, ülküsü değildir. Yol ve yöntemlerimiz farklılık arz etse de muhalefetin de aynı hedeflere sahip olduğuna yürekten inanıyorum. Bunun için yumuşamayla birlikte siyasi partiler arasındaki kesişim alanının büyümesini son derece kıymetli buluyorum. Son bir yılda üst üste yaşadığımız seçimler sebebiyle milletimiz yoruldu. Siyaset de şüphesiz bundan etkilendi. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı için 4 yıl, belediyeler için 5 yılımız var. Bu süreyi çok çok iyi değerlendirmemiz lazım.

YENİ MÜFREDAT AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanımız yeni modelin detaylarını sizlerin değerlendirmesine sundu. Bazı marjinal grupların modele dair eleştirilerinin çoğunun pedogojik değil, ideolojik sebeplerden kaynaklandığını sizler de gördünüz.

"BELEDİYE BAŞKANLARIMIZLA BİR ARAYA GELECEĞİZ"

1-2 Temmuz tarihinde belediye başkanlarımızla burada bir araya geleceğiz. Gereksiz tartışmaların içerisine girmeyeceğiz. Her birimiz kendi şehrinde davamıza hizmet etmek için canla başla çalışacak, ter dökecek. Biz bugünlere sadece ve sadece milletimizle geldik. Hakkın rızası, halkın desteği bizimle olduğu sürece kimse bizim yürüyüşümüzün önüne geçemez."

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Milli Eğitim Bakanı Türkiye Yüzyılı Kızılcahamam AK Parti Türkiye Politika Güncel Haberler

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Şırnak'ta Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi: 1 ölü, 2 yaralı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Ünlü oyuncu Burcu Günay'ın yediği çikolatanın içinden böcek çıktı

Bakmadan Geçme

Masterchef'te 9. yarışmacı kim olacak? Masterchef yeni bölüm fragmanı izle! BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 21 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi? MasterChef 8. yarışmacı kim oldu? Masterchef ana kadrosuna kim girdi? Gabar Dağı nerede? Gabar Dağı petrol rezervi ne kadar? İSTANBUL'DA YANGIN SON DAKİKA! İstanbul Pendik'te orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul'da orman yangını nerede çıktı? Pazar günü eczaneler açık mı, kapalı mı? 21 Temmuz İstanbul, Ankara, İzmir nöbetçi eczaneler! Baraj doluluk oranı 21 Temmuz | Baraj doluluk seviyesi nedir? İSKİ baraj doluluk oranı yüzde kaç? Resmi Gazete bugün (21 Temmuz) kararları neler? Resmi Gazete atama kararları 2024! TRT 1 YAYIN AKIŞI 21 TEMMUZ: Bu akşam TRT 1'de hangi dizi ve filmler var? Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında ve nereli? 21 Temmuz TV yayın akışı! Bu akşam TV'de hangi diziler, filmler var? 21 Temmuz Pazar ATV, Kanal D, Star, Show'da neler var? 21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi!
Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

500

Yorumlar (56)

JY IS BACK:

OKULLAR BİLİM ÖĞRENME YERİDİR DİNİ EĞİTİMİ AİLELER EVDE İSTEDİĞİ KADAR VERSİN DİNİ OKULLARIMIZDAN ÇIKARTIN.

408
261
yanıtYanıtla
Salim:

EVET SADE VE SADECE 4 SENENİZ KALDI SONRASI BAY BAYYYYYYYY.

365
89
yanıtYanıtla
Güray Dilli :

Demokrasilerde çare tükenmez ,derdi rahmetli Demirel. Chp ile anlaşıp ( birkaç bakanlık vererek ) mhp yi dışlama uygulaması , yönetimin ömrünü daha da uzatamaz mı. Fikir jimnastiği de mi yapmayalım

yanıt22
yanıt36
Ercan Sevinc:

Asla o zevk i tadamayacaksiniz 2019 da da öyle diyordunuz cumhurbaşkanlığı hassas kurum herkese verilmez hele sabah akşam demlenenlere Asla

yanıt20
yanıt68
Emre Erdogan:

Müfredatı tarikatlar düzenlemese bu tepkiler olmaz

326
46
yanıtYanıtla
Alkurt:

Emre, gordugum en güzel yorum, sağ ol

yanıt48
yanıt12
Ben bilmemm:

Şöyle izah edeyim.. Üniversiteyi bitirmiş bir genç İngilizce konuşamıyor... Onlarca , yüzlerce üniversitemiz var ve uluslararası başarısı olan bir iki üniversite var. Üniversiteyi bitirmiş milyonlarca işsiz genç var. Yorum sizin...

286
10
yanıtYanıtla
Nuri Aga:

İngilizce 2.sınıftan itibaren zorunlu. Bir çocuk liseden mezun olana kadar ingilizce görüyor ama tek bildikleri What is yor name? My name is bla bla bla. Yani müfredat konuşturmaya yönelik değil...

yanıt109
yanıt2
Canultuk Gorgun:

Bu teoriyi desteklemiyorum,Türkiye şu an en iyi ingilizce eğitim veren ülke,avrupaya master veya doktora için gelen öğrencilerle konuşuyorum,cok ama çok süper ingilizce konuşuyorlar

yanıt6
yanıt39
Nuri Aga:

Canultuk valla ben İngilizceyi şakır şakır konuşanını görmedim. İngilizce öğretmenleri de öyle sadece gramer var. O konuşanların mutlaka yurt dışı geçmişi vardır ara sor...

yanıt7
yanıt0
Tüm 56 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title