Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ı ziyaret etti

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan'ı ziyaret etti. Kapıda kameralara poz veren iki lider daha sonra görüşme yapmak üzere parti binasına geçti. Yaklaşık 50 dakika süren görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti binasından ayrıldı. Görüşmede seçim hazırlıkları ve vekil listeleri konuşuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi'nde parti lideri Fatih Erbakan ile bir araya geldi. Bina önünde gazetecilere poz veren iki isim, daha sonra toplantı yapmak üzere içeriye girdi.

Yaklaşık 50 dakika süren görüşmenin sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti binasından ayrıldı. Görüşmede seçim hazırlıkları ve milletvekili listelerinin konuşulduğu bildirildi.

Görüşmenin ardından kamuoyuna açıklamada bulunan Erbakan, seçime kendi logo ve adaylarıyla gireceklerini duyurdu. Erbakan açıklamasında şunları söyledi: "Milletvekilliği seçimlerine bütün bölgelerde kendi logomuzla gireceğiz. Bu ittifak kararımız belirli prensip ve ilkelerle inşa edildi. İnanıyoruz ki ülkemizin hayrına olan bu prensiplerimiz ortak hedeflerimiz haline dönüşecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ı ziyaret ediyor

Biz Milli Görüş olarak siyasi geçmişimizde her zaman şerre mani olan, iktidarda muhalefette de olsa hayra vesile olan bir siyasi anlayışı ortaya koyduk, bundan böyle de aynısı olacak. Geldiğimiz noktada 6'lı bir kaosa ülkemizi teslim etmemek adına milli ve kararlı bir adım attık.

Dün hangi doğru ve yanlışları dile getirdiysek aynılarını dile getirmeye devam edeceğiz. Dün yanlış dediğimize bugün yanlış demek gibi bir anlayışımız söz konusu olamaz. Seçimlerden sonra biz de inşallah en güçlü şekilde temsil edilerek mutabakat metnimizdeki prensiplerin hayata geçmesinin takipçisi olacağız. 14 Mayıs'tan sonra inşallah TBMM çatısı altında fonksiyonumuzu daha etkili şekilde sürdüreceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ı ziyaret ediyor

Yeniden Refah Partisi geçtiğimiz cuma günü, Cumhur İttifakı'na katılma kararını açıklamıştı. İlk tur görüşmelerden sonuç çıkmamasının ardından Erbakan, Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la bir araya gelmiş, ardından partisi ittifaka dahil olmuştu. Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı çatısı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini açıklamış ancak seçime kendi parti logolarıyla gireceklerini söylemişti.

Erbakan ittifak kararının ardından şunları söylemişti: "Sayın Cumhurbaşkanı ile kendilerinin daveti üzerine bugün saat 12.00'de bir araya geldik. Partimizin ittifak sürecinde başından itibaren talep ettiğimiz prensipler konusunda uzlaşmaya vardık. Bir kez daha destekleyenlere teşekkür ediyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ı ziyaret ediyor

Bizzat sayın Cumhurbaşkanı ile mutabakata varılmış oldu. Yeniden Refah Partisi olarak tüm seçim alanlarında kendi amblemizle Cumhur İttifakında seçime girme kararı almış bulunuyoruz. Cumhur ittifakı karşısında kümelenen blok, geçmişte yaşadığımız tecrübeler ve söylemler dolayısıyla ülkemize fayda getirmeyecek bir bloktur. Bu blok ülkemize ve milletimize fayda sağlamayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız önümüzdeki hafta salı ya da çarşamba genel merkezimize ziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecimizi de sonlandırmış bulunuyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan'ı ziyaret ediyor

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (18)

Ütopik Yorumcu:

İnşaallah hainleride yenip ülkemizi yönetirsiniz

Cevap Yaz21Yayından Kaldır
hakan saglam:

Bsbsnizin kemiklerini sizlattiniz.bizide husrana ugrattiniz

Cevap Yaz13Yayından Kaldır
Semih:

Sayın Fatih ERBAKAN, "BEYEFENDİ" kelimesinin vücut bulmuş hali, sende var olan ehli sünnet itikatının düzgünlüğü seni muvaffak ve muzaffer eylesin, amin.

Cevap Yaz22Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title