Haberi Paylaş

CHP kulisleri bu bilgiyle çalkalanıyor! Mansur Yavaş sadece tek bir şartta aday olacak

Politika Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün İstanbul'da vizyon belgesini açıkladı. Toplantı salonundaki CHP'lilerin Kılıçdaroğlu'nun adaylığına neredeyse kesin olarak baktığı görülürken, Mansur Yavaş'la ilgili de dikkat çeken bir kulis dolaştı. O kulis bilgisine göre Mansur Yavaş sadece Kılıçdaroğlu'ndan teklif gelirse adaylığı kabul edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun büyük bir merak yaratarak işaret ettiği 3 Aralık toplantısı dün gerçekleştirildi. "İkinci Yüzyıla Çağrı" adlı verilen toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara gelmeleri durumunda Türkiye'yi birlikte yöneteceği ekibi tanıttı.

CHP kulisleri bu bilgiyle çalkalanıyor! Mansur Yavaş sadece tek bir şartta aday olacak

Toplantıda genel olarak ekonomi ağırlıklı bir görüntü verildi. Toplantının en çok konuşulan isimleri ise Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Jeremy Rifkin ve ekonomist Daren Acemoğlu oldu. Selin Sayek Böke de konuşmasıyla salonu etkileyenler arasındaydı.

CHP kulisleri bu bilgiyle çalkalanıyor! Mansur Yavaş sadece tek bir şartta aday olacak

CHP'nin vizyon tanıtımında dikkat çeken bir diğer detay ise salondaki katılımla ilgili oldu. Salonda koltukların büyük bir kısmında CHP'li il başkanları, parti meclisi üyeleri, milletvekilleri, ilçe başkanları ve parti örgütlerinden yöneticiler oturdu. Tribünlerde ise CHP Gençlik Kolları'ndan üyeler ve kadınlar vardı. Yani dışarıdan katılım varsa bile çok düşüktü.

Salonda protokolün oturma düzeni de dikkat çeken detaylar arasındaydı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Kılıçdaroğlu'na daha yakın yer verilirken, Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş arasında ciddi bir uzaklık olduğu görüldü. Bu durumun nedeni olarak İmamoğlu'nun ev sahibi olması gösterildi.

CHP kulisleri bu bilgiyle çalkalanıyor! Mansur Yavaş sadece tek bir şartta aday olacak

Muhalefetin henüz adayını açıklamaması da toplantıya olan ilginin artmasının nedenlerinden biriydi. Salonda genel olarak Kılıçdaroğlu'nun aday olması durumunda kazanacağına inanan bir kitle vardı. Bu kitlenin çoğunluğunun partililerden oluşması da bu algıyı güçlendirdi.

CHP kulisleri bu bilgiyle çalkalanıyor! Mansur Yavaş sadece tek bir şartta aday olacak

Toplantının merak edilen simalarından biri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Ekrana çıkan akademisyenleri telefonuna bakmadan baştan sona dinleyen Mansur Yavaş'ın hemen hemen çevresindeki hiç kimse ile iletişim kurmadığı görüldü. Koridorlarda ise Mansur Yavaş hakkında dolaşan bir iddia vardı. O iddiaya göre ise Yavaş'ın olası bir adaylık için Kılıçdaroğlu'ndan teklif beklediği yönündeydi. Yani Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu yarıştan çekilmeden herhangi bir hamlede bulunmayacak. CHP koridorlarında dolaşan kulis bu yönde.

Kemal Kılıçdaroğlu Mansur Yavaş Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (50)

Mehmet Gümüş:

İster 6 lı masa ister 60 lı masa. Topunuz da gelseniz BAŞKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN diye yazılır REİS ?? diye anlılır...

Barış Alyaz:

Bunların vizyonu vizyonsuzluktur reis bunların hepsin ezer EYT tez zamanda çıkmalı gıda fiatları indirilmeli en düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlenmeli

özen66:

kemal aday cok beklersın.kemalı yerdırmeyızzzzz

Tüm 50 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title