Haberler

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özgür Özel, delegelerin parti ve ülke geleceğine odaklandığını belirtti

Güncelleme:

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, parti kurultayı öncesi bazı delegelerin parti ve ülke geleceğine odaklandığını belirterek, adaylığını açıkladı. İzmir programı kapsamında partisinin il başkanlığı binasının önüne gelen Özel, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu tarafından karşılandı. Özel, kurultayda değişim ekibiyle birlikte partiye umut ve başarı getireceklerini ifade etti.

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, parti kurultayı öncesi bazı delegelerin kendilerine ne söylenirse onu yaptığı yönünde ithamlar duyduğunu belirterek, "Bizim delegemiz öyle kimin kulağına ne dediğine, çeşitli ilişki ağlarına, birtakım ilişki, düzlem ve düzenlemelere değil bu partinin ve ülkenin geleceğine, bu partinin bir daha muhalefette kalmamasına... Ne karar vermesi gerekiyorsa o kararı verir, arkasında durur." dedi.

İzmir programı kapsamında partisinin il başkanlığı binasının önüne gelen Özel'i, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu karşıladı.

Burada partililere seslenen Özel, İzmirlilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladığını, Cumhuriyet'in 100. yılında CHP'nin iktidar olması gerektiğini ancak bunu başaramadıklarını söyledi.

Özel, 5 Kasım'da yapılacak kurultayda 1200 delegenin oy kullanacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Bazı tartışmalar yapılıyor. Çok üzüldüğüm bazı ithamlarda bulunuluyor. Diyen var ki, ' İzmir'in delegesi askermiş, ne söylenirse onu yaparmış'. Vallahi doğru, İzmir'in delegesi de asker üyesi de asker, hepimiz askeriz, Mustafa Kemal'in askerleriyiz. İzmir'in delegesinin de Van'ın, Antalya'nın, Tekirdağ'ın, Ankara ve İstanbul'un delegesinin de ortak özelliği şudur; şah damarında parti sevgisi ve Atatürk sevgisi atar. Bizim delegemiz öyle kimin kulağına ne dediğine, çeşitli ilişki ağlarına, birtakım ilişki, düzlem ve düzenlemelere değil bu partinin ve ülkenin geleceğine, bu partinin bir daha muhalefette kalmamasına... Ne karar vermesi gerekiyorsa o kararı verir, arkasında durur.

Lütfen sorun, Cumhuriyet'in 100. yılında nasıl bir parti? Cumhuriyet'in 100. yılında umut için, bir daha bu parti muhalefette kalmasın diye, bu parti ayağa kalksın diye, sokak ne diyorsa, evladınız ne diyorsa, komşunuz ne diyorsa onun gereğini yapın. Bu partinin önünü açın."

Değişim ekibinin içinde sadece genç ve yeni yüzlerin bulunacağını belirten Özel, bu kadronun ülkeyi doğru okuyacağına, arı gibi çalışacağına ve 1970'lerde Bülent Ecevit ve kadrosu gibi başarılı olacağına inandığını dile getirdi.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu da el ele kol kola yerel seçimler için çalıştıklarını, kurultaydan sonra da CHP'nin birlik içinde yoluna devam edeceğini söyledi.

Toplantıya CHP İzmir milletvekilleri Deniz Yücel, Murat Bakan, Ednan Arslan, bazı ilçe belediye başkanları ile partinin Manisa İl Başkanı Ferdi Zeyrek de katıldı.

Kaynak: AA / Politika

Özgür Özel İzmir Politika Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title