Haberler

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül: Kemal Kılıçdaroğlu'na Türkiye'nin daha çok ihtiyacı var

Güncelleme:

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğine vurgu yaparak, Türkiye'nin ona daha çok ihtiyacı olduğunu belirtti. Sarıgül ayrıca Hacı Bektaş Veli'nin anma etkinliklerine katıldığı konuşmasında, öğretilerinin toplumda birleştirici ve sevgi odaklı olduğunu vurguladı.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dimdik ayaktadır. Şu anda Cumhuriyet Halk Partimizde, bir genel başkan arayışı yok. Türkiye'mizin Kemal Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyacı var dedi.

Mustafa Sarıgül, Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 752'nci yıl dönümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen çeşitli etkinliklere katılmak Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine geldi. Burada konuşan Sarıgül, Büyük hünkar Hacı Bektaş Veli efendimizi anmak üzere buradayız. Öğretileri, bizim için son derece değerlidir. 'İncinsen de incitme, düşmanımızın insan olduğunu unutmayın, size ağır gelen sözü başkasına söylemeyin, kadınlarınızı okutunuz' öğretileri son derece değerlidir. Bu öğretilere, bugün uysaydık; inanın ki toplumda ne fakirlik ne yoksulluk ne çevrede sıkıntı ne insan haklarında sıkıntı olurdu. Bu öğretilerin bize ders olması lazım. Yunus Emre'nin, Mevlana'nın ve Hacı Bektaş Veli efendimizin öğretilerinde ayrıştırma yok, bütünleştirme var. Kırmak, dökmek yok; sevmek var diye konuştu.

'YAZIKLAR OLSUN BİZE'

Cumhuriyet Halk Partisi'nin çok büyük bir kurum olduğunu belirten Sarıgül, Cumhuriyet Halk Partisi'nin evlatları dimdik ayaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi, devletimizi kuran bir partidir. Şu anda Cumhuriyet Halk Partimizde bir genel başkan arayışı yok. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu dimdik ayaktadır. Şu anda Türkiye'mizin Kemal Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, seçimi kaybetmemiştir. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na seçimi biz kazandıramadık. Yazıklar olsun bize. O nedenle de yüzde 48 gibi bir oy almıştır. 2 puan daha almış olsaydı; bugün konuşan o aslan yiğitlerin hiçbir tanesi konuşmayacaklardı. Hepsi köşklerde olacaktı. Hepsi bakanlıklarda olacaklardı ve 'Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tebrik ediyorum, muazzam bir birleşme yaptı' diyeceklerdi. Seçim kaybı, bazen fakirliktir; fakirin sahibi olmaz. Ama bizler her zaman haklının yanında olmaya devam edeceğiz. Gücünü haktan, hukuktan ve adaletten alanların yanında olacağız ve sayın genel başkanımız dimdik yoluna devam edecek dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Kemal Kılıçdaroğlu Hacı Bektaş Veli Mustafa Sarıgül Milletvekili Hacı Bektaş Erzincan Türkiye Turizm Politika Haberler

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Ne diyeceği merak konusuydu! Yelek krizi sonrası Arda Güler de sessizliğini bozdu

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

Küçücük çocuğu zorla dudaklarından öptürdü, savunmasıyla pes dedirtti: Ailesi yanımızdaydı

4 kişinin öldüğü damat katliamının görüntüleri ortaya çıktı: Hakim yapma

4 kişinin öldüğü damat katliamının görüntüleri ortaya çıktı: Hakim yapma

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title