Haberler

Bakan Özlü: "Fitne Fesattan Uzak Duralım"

Abone Ol

DÜZCE (İHA) – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’de hemşehrileriyle bayramlaştı.

DÜZCE (İHA) – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce'de hemşehrileriyle bayramlaştı. Düzce'nin meselelerinin tek tek çözüldüğünü belirten Bakan Özlü, "Fitne ve fesattan uzak duralım" dedi.

Düzce'de yaklaşık 20 yıl önce temeli atılan Kültür Merkezi, düzenlenen bayramlaşma töreni ile açıldı. Bayramlaşma törenine Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, milletvekilleri Fevai Arslan, Ayşe Keşir, Vali Vekili Hasan Bağcı, Garnizon Komutanı Bilal Güvenir, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, protokol üyeleri, belediye başkanları, siyasiler, daire müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Bakan Özlü, Düzce'de en çok konuşulan beş sorundan bahsederek, yıl sonuna kadar bu sorunların hepsinin çözüleceğini söyledi. Bakan Özlü, "Büyük bir başarıya imza atıldı. 94 yılında temeli atılan kültür merkezinin bitmesi gerçekten çok önemli. Geçen yıla baktığımızda Düzce'de konuşulan beş konu vardı. Bunlardan biri kültür merkeziydi. Merkezimizi açtık. Diğeri, kalıcı konutlardaki iş merkezleriydi. İş merkezlerinin yurda dönüştürülmesi tamamlandı, bu yıl bin 149 öğrencimiz bu yurtlarda kalacak. Düzce bu şekilde üniversite şehri olma yolunda ilerleyecek. Bir de meşhur hastanemiz vardı. 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren hasta kabulü yapacak. Diğer bir yatırım otogar konusuydu. Sayın Başkan otogarı törenle açmak istiyor, onun için bitmesi beklenecek. Aslında bir değil iki otogar açılmış oluyor. Çilimli otogarı hizmete girdi, otoban bağlantısı olacak. Bir diğer konu otoban OSB bağlantısıydı. İhalesi ve yer teslimi yapıldı. Zemin konusunda biraz sıkıntılar var. Çökme olacağı söyleniyor, bu nedenle bir gecikme oldu ancak en kısa sürede bağlantı yolunu da tamamlayacağız. Çilimli'ye yakışmayan ilçe kavşağı yapıldı. Bu yıl sonuna kadar geçen dönem Düzce'de bahsedilen problemler tamamlanmış olacak. Bunların hepsi yapılır ancak fitne fesat, bunlardan uzak duralım" dedi.

Vali Vekili Hasan Bağcı da hoşgörü ve sevgi ortamının, birlik beraberliğin devam etmesini diledi.

Milletvekili Fevai Arslan ise, birçok sorun yaşanan kültür merkezinin artık tamamlandığını görmekten dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Buranın mazisi çok derin. 94'lere kadar gidiyor. Bizi kültür merkezi sorusundan artık kurtaran ve bu binanın yapımında çok emeği olan başta Belediye Başkanımız Mehmet Keleş olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Buranın cevabını vermekten bıkmıştık. Müteahhitlere takıldı, kamu ihale kurumuna takıldı, takıldı, takıldı. Ancak Sayın Bakanımızın bir dahaki bayramlaşmayı kültür merkezinde yapacağız demesiyle belediyemiz tam gaz harekete geçmiş, sözünde durmuştur" şeklinde konuştu.

Milletvekili Ayşe Keşir de, artık Düzce'nin kangren olmuş sorunlarının değil, yeni projelerin konuşulacağını işaret ederek, "Düzce'nin kangren olan sorunlarından biri daha çözüldü. Artık kangren olan sorunları değil, yeni projeleri, şehrimizin ayağa kalkması, atağa kalkması için iddialı projeleri konuşmak istiyoruz. Kangren olan sorunları Düzce'nin tarihinden, kaderinden çıkartmak istiyoruz. Sayın bakanımızın önderliğinde ciddi kararlıyız sizler için en iyisini yapabilmek adına" ifadelerini kullandı.

27 günde tamamlandı

Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 27 günde kültür merkezinin açıldığını söyledi. Düzce'nin ilk kültür merkezinin dışında iki büyük proje içinde de kültür merkezleri olacağını dile getiren Keleş, "Salon dolmamış ama ilk kez salonun dolmadığına seviniyorum, çünkü büyük bir salon yapmışız. Burada bu mekanı açmanın gururunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Bakanımıza bir söz verdim. Verdim ama ben de açıkçası açabileceğimizi düşünmüyordum. Yaklaşık 2 ay bir zaman vardı. Bunun 1,5 ayı ihale süreciydi. İhaleyi yaptık ve 27 günde tamamladık. Açılışında güzel bir tiyatro oyunu ile sizleri tekrar davet edeceğiz. Düzce'nin ilk kültür merkezi olarak Düzce'ye hizmet edecektir. Melen Su Park 2 ve Fuar Kongre Merkezi projeleri içerisinde çok daha büyük salonlar olacak. Şehir müzesi ve bilim merkezi ile ilgili de bir çalışma yürütüyoruz" dedi.

İl Müftüsü Selami Emen tarafından okunan duaların ardından bayramlaşma gerçekleştirildi. - DÜZCE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Fevai Arslan Mehmet Keleş Faruk Özlü Düzce Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

THY, Avustralya uçuşları ne zaman başlayacak, direkt uçuş var mı? Margot Robbie, THY'nin reklam yüzü oldu mu? Beylerbeyi Sarayı hangi günler açık? Beylerbeyi Sarayı giriş ücreti! Beylerbeyi Sarayı ne zaman yapıldı? Dolmabahçe Sarayı hangi günler açık? Dolmabahçe Sarayı giriş ücreti ne kadar? Motorine indirim var mı? Motorine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel Motorin ve akaryakıt fiyatları! KABİNE TOPLANTISI'NDA ALINAN KARARLAR SON DAKİKA! Asgari ücret zammı belli oldu mu, ne kadar olacak? Topkapı Sarayı nerede, hangi günler açık? Topkapı Sarayı bölümleri neler? Benzine indirim var mı? Benzine indirim gelecek mi, ne kadar gelecek? 6 Aralık güncel benzin ve akaryakıt fiyatları! İstanbul Arkeoloji Müzesi nerede? Arkeoloji Müzesi giriş ücreti ne kadar? İbrahim Kaboğlu kimdir? Halk Tv konuğu İbrahim Kaboğlu kaç yaşında, nereli? İbrahim Kaboğlu biyografisi! Kolesterol nedir, nasıl düşürülür? Kolesterol yüksekliği neden olur? Yılmaz Morgül kimdir? 2. Sayfa konuğu Yılmaz Morgül kaç yaşında, nereli? Yılmaz Morgül biyografisi! Pnömoni virüsü nedir, belirtileri neler? Pnömoni virüsü hangi ülkelerde var? Göz kuruluğu neden olur? Göz kuruluğu belirtileri neler? Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Yalı Çapkını 49. bölüm fragmanı izle! Yalı Çapkını yeni bölüm fragmanı izle! Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 6 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda?
title