BAE çıkışıyla AK Parti'yi karıştıran Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın istifasının istendiği iddia edildi - Haberler
Haberi Paylaş

BAE çıkışıyla AK Parti'yi karıştıran Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın istifasının istendiği iddia edildi

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın katıldığı televizyon programında Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere dair yaptığı açıklamalar adeta partiyi ayağa kaldırdı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Özkan'ın beyanlarının partinin görüşlerini yansıtmadığını ifade ederken bugün ortaya atılan iddialara göre AK Parti, Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın istifasını istedi.

Armağan Çağlayan'ın Youtube programına konuk olan AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere ilişkin, "15 Temmuz'un mademki finansörü, mademki Türkiye'ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz? Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi bize "Niye Birleşik Arap Emirlikleri'ni dışlıyorsunuz?" dedi. Sanki Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek uluslararası süjesi ve onlarla ilişki kurmadık diye Türkiye uluslararası toplumda yalnızlaştığı ifadelerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa.

Birleşik Arap Emirlikleri baktı ki Türkiye'ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye'nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye'ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman Birleşik Arap Emirlikleri -ben böyle okuyorum çünkü- teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti" ifadelerini kullandı.

AK Partili Özkan'ın açıklamaları partide kriz yaratırken Sözcü Ömer Çelik'ten dikkat çeken bir çıkış geldi. Çelik gece yarısı paylaşımında "Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan'ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE ilişkileri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayed El Nahyan'ın ortak iradesiyle karşılıklı güven ve saygıya dayalı olarak ilerlemektedir" ifadelerini kullandı.

BAE çıkışıyla AK Parti'yi karıştıran Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın istifasının istendiği iddia edildi

BAE çıkışıyla AK Parti'yi karıştıran Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın istifasının istendiği iddia edildi

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın BAE çıkışı sonrası Sözcü Ömer Çelik'ten gelen açıklama gündem yaratırken, yaşanan gelişmelerin ardından partinin Cahit Özkan'ın istifasını istediği öne sürüldü. Kulisleri hareketlendiren gelişmeyi Twitter hesabından duyuran gazeteci İsmail Sayma yaptığı paylaşımda, "Öğrendiğim kadarıyla AK Parti'de, Grup Başkanvekili Cahit Özkan'dan istifa etmesi istendi. Ancak Özkan, direniyor" ifadesini kullandı.

BAE çıkışıyla AK Parti'yi karıştıran Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın istifasının istendiği iddia edildi

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

İsmail Saymaz Sosyal Medya Cahit Özkan Ömer Çelik AK Parti Twitter İstifa Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Güray Dilli :

Grup başkan vekili de konuşamayacak , görüşlerini beyan edemeyecekse neden seçtiniz adamı ! Kukla mı arıyorsunuz ?Hani ifade özgürlüğü vardı ? İdi Amin vardı bir aralar. Ülkemde düşüncenizi özgürce ifade edebilirsiniz ama sonrasına karışmam ,derdi. Bu mu ya

Turgay Söyler:

KONUŞUP PROGRAM YAPACAK BAŞKA ADAMMI BULAMADIN armağanla program YAPIYORSUN

Turgut Aydın:

Adam doğruları söylüyor zorunuzamı gitti

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title