Haberler

AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katılımıyla Manisa'da Miting Düzenledi

Güncelleme:

AK Parti, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Manisa'da miting düzenledi.

AK Parti, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Manisa'da miting düzenledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde yaptığı konuşmada, belediyecilik anlayışlarını, 1994 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, tüm Türkiye'ye tanıttığını söyledi.

O günden bu yana Türkiye'nin şehirlerinin birbiriyle yarışır hale geldiğini aktaran Yılmaz, Cumhur İttifakı adayı Cengiz Ergün'ün, 31 Mart'ta seçilmesiyle, Manisa'ya yapılan hizmetlerin büyüyerek devam edeceğini kaydetti.

Belediyeciliğin "Cumhur İttifakı'nın işi" olduğunu anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:

"Cumhur İttifakı'nın dışındaki belediyeler birbirleriyle didişip duruyorlar. Algı belediyeciliği yapmaya çalışıyorlar. Lafla, sözle peynir gemisini yürütmeye çalışıyorlar. Sonunda başaramayınca da 'Şu imkanım olmadı, bu bana verilmedi, şu nedenle ben bunları yapamadım.' diye bir de mazeretler buluyorlar. Bizde mazeret olmaz. Yapamadığımız bir hizmetin yapılamayışının nedeniyle ilgili bir konuda mazeret üretmeyiz."

Bahadır Yenişehirlioğlu

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, Manisa'da Cumhur İttifakı olarak kenetleneceklerini söyledi.

Güçlü Türkiye'yi var etmek için seçimlerin önem arz ettiğini belirten Yenişehirlioğlu, "Türkiye'nin ekonomik olarak kalkınması için dünyanın geçtiği buhrandan Türkiye'nin diri olarak çıkabilmesi için bu seçimlerde başarılı olmak mecburiyetindeyiz." diye konuştu.

Bülent Arınç

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç da Cumhur İttifakı'nın rakiplerinin "AK Parti ve MHP ittifakı kazanmasın, sadece onlar kaybetsin" ümidiyle seçim çalışması yaptığını kaydetti.

Muhalefetin "Biz kazanacağız, kazandığımız zaman bunu yapacağız" demesi gerektiğini aktaran Arınç, şöyle konuştu:

"Ana muhalefet liderinin dışında pek çok partinin bu iddiayı taşımadıklarını hep beraber görüyoruz. Hatta birkaç parti AK Parti'den aday olamamış şu veya bu sebeple AK Parti'ye husumet duyan insanları kendi listelerinden aday göstermek suretiyle ortaya çıkıyorlar. Bu çok yanlış bir şeydir. Yıllarca içinde bulunduğu partiden her türlü nemalandıktan sonra bugün bir başka partinin adayı olarak ortaya çıkıp AK Parti'ye makineli tüfekle adeta ateş etmek etik, ahlaki değildir. Bunu yapan arkadaşlarımı huzurlarınızda eleştiriyorum."

Bugünün Merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ı vefat yıl dönümü olduğunu hatırlatan Arınç, "Onun siyasi mirasını sürdürdüğünü ifade eden partilere şunu söylemeliyim; siz sözlerinizle bunu ifade edebiliyorsunuz ama rahmetli Erbakan'ın önüne koyduğu hedefleri tek tek gerçekleştiren partinin adı AK Parti'dir ve onun başındaki Sayın Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

Cengiz Ergün

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı'nın zaferi için canla, başla çalıştıklarını belirtti. Ergün, üç dönemdir MHP'nin üretken belediyecilik anlayışının güzel örneklerini Manisa'da ortaya koyduklarını söyledi.

Manisa'nın bütçesini en iyi yöneten şehir olduğunu kaydeden Ergün, Manisa'nın büyükşehir belediyesi olduğu 2014 yılından bu yana kente yaklaşık 11 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini anlattı.

Kaynak: AA / Politika

Politika Haberler

Bakmadan Geçme

İzzet Yıldızhan evli mi? İzzet Yıldızhan'ın eşi kim? Cumartesi günü eczaneler açık mı? Eczaneler Cumartesi günü saat kaça kadar açık? 20 Nisan 2024 Eczane çalışma saatleri! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 20 Nisan dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 20 Nisan Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 20 Nisan Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Irak'taki Şii Milis Gücü Haşdi Şabi'ye Hava Saldırısı Düzenlendi E Devlet çöktü mü Son Dakika? E Devlet'te sorun mu var 20 Nisan Cumartesi 2024 20 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 20 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 20 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 20 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title