Haberler

AK Parti Grup Başkanvekili Yenişehirlioğlu, Kahramanmaraş'ta konuştu Açıklaması

Güncelleme:

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Türkiye çevre hassasiyeti bakımından altın dönemini son 21 yılda AK Parti iktidarında yaşamıştır.

AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, "Türkiye çevre hassasiyeti bakımından altın dönemini son 21 yılda AK Parti iktidarında yaşamıştır." dedi.

Yenişehirlioğlu, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinin Çınarlı Mahallesi'ndeki 100. Yıl Cumhuriyet Hatıra Ormanı'nda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan genelgeyle 2019 yılından itibaren 11 Kasım'ın Türkiye'de Milli Ağaçlandırma Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı.

Yenişehirlioğlu, sanayileşmenin hız kazandığı günlerde hava, su ve toprağın oluşturduğu güzelliklerin korunmasının her geçen gün daha da anlaşıldığına dikkati çekti.

Türk milletinin tabiat, çiçek ve toprakla dost millet olduğunu ifade eden Yenişehirlioğlu, tabiatı korumayı hayırlı işlerden sayan bir medeniyetin, kültürün ve inancın mensupları olduklarını kaydetti.

Türkiye'nin dünyada orman varlığını arttıran nadir ülkelerden biri olduğuna vurgu yapan Yenişehirlioğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye çevre hassasiyeti bakımından altın dönemini son 21 yılda AK Parti iktidarında yaşamıştır. Ülkemizi ağaçlandırma çalışmalarında Avrupa'da 1'nci, dünyada ise 4'cü sıraya taşımıştır. Dünyada orman varlığı azalırken Türkiye orman varlığını arttıran nadir ülkelerdendir. 2002 yılında 20,8 milyon hektar olan orman varlığımız arttırılarak 23,1 milyon hektara ulaştırılmış ve vatanımız yeşille tekrar buluşturulmuştur. Bir yandan milyarlarca fidan toprakla buluşturulurken bir yandan da mevcut varlığımızı korumak için önemli çalışmaların gerçekleştirildiği günümüzde orman yangınlarıyla mücadelede insansız hava araçları başta olmak üzere son teknolojileri takip ediyor ve kullanıyoruz. Böylece 7 gün 24 saat ormanlarımızı gözetliyor, çıkan her yangına da kısa sürede müdahale etme imkanına kavuşuyoruz. Çevrenin bizlere kalan bir miras değil yarınlara ulaştırmamız gereken bir emanet olması bilinciyle hareketlerimizi bu çerçevede düzenliyoruz. Sadece bugünü değil yarını da iyileştirme ve güzelleştirme çabamızı her geçen gün daha da arttırıyoruz."

Konuşmaların ardından Yenişehirlioğlu, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü tarafından oluşturulan alanda fidanları toprakla buluşturdu.

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşların anısına 12 bin fidanın dikildiği programda toplam 39 bin 566 fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Programa, Vali Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Vahit Kirişci, Ömer Oruç Bilal Debgici ve Tuba Köksal, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürü Yusuf Karartı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan İnan ile kurum müdürleri, belediye başkanları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA / Politika

Bahadır Yenişehirlioğlu Bahadır Yenişehirlioğlu Kahramanmaraş Türkiye Politika Haberler

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

AK Parti'den vekillerle ilgili performans raporu! 100'e yakın ismin yasama faaliyetlerinde rol almadığı tespit edildi

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Ne diyeceği merak konusuydu! Seçimi kaybeden Büyükekşi'den tek cümlelik veda

Bakmadan Geçme

19 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 19 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 19 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 19 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Eyüp, Üsküdar, Pendik elektrik kesintisi! 19 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 19 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 19 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Beyoğlu hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beyoğlu nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beylikdüzü hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beylikdüzü nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Beşiktaş hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Beşiktaş nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Beyoğlu, Fatih, Şişli 18-19 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Galatasaray Trencin maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) GS Trencin maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İzmir Balçova, Gaziemir, Karaburun elektrik kesintisi! İzmir elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, elektrikler ne zaman gelecek? Fenerbahçe Hull City maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) FB Hull City maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title