Haberler

AK Parti'den İstanbul araştırması! Bıçak sırtı 4 ilçe el değiştirebilir

Güncelleme:

Yaklaşan yerel seçimler nedeniyle siyasi partiler sahadaki durumu analiz etmek için üst üste kamuoyu yoklaması yaptırmaya başladı. Ak Parti'de de özellikle CHP'nin yönettiği İstanbul konusunda yaptırılan anketler masaya yatırıldı, adayların performansı ve atılacak yeni adımlar değerlendirildi.

İKİ PARTİ SEÇİMİN KADERİNİ BELİRLEYECEK

DEM Parti ve Yeniden Refah Partisi adaylarının alacağı oy, İstanbul'daki seçim sonuçlarını doğrudan etkileyecek. Ak Parti'de anketler üzerinden yapılan değerlendirmelere göre; DEM Parti yüzde 4'ün üzerinde oy alırsa Ekrem İmamoğlu, YRP yüzde 3,5-4 oy alırsa Murat Kurum'un seçilmesi zorlaşıyor. Ak Parti'nin anketlerinde iki aday arasındaki oy farkının bindelik dilimlerde olduğu ifade ediliyor.

4 İLÇE EL DEĞİŞTİREBİLİR

AKP'de İstanbul'un ilçeleri üzerinden de bir analiz yapıldı. Küçükçekmece'nin AKP'nin adayı Aziz Yeniay'la birlikte CHP'den geri alınacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beyoğlu'nda bıçak sırtı bir yarış olabileceği belirtiliyor. Ak Parti'de bu değerlendirmeler 'Beyoğlu, Sancaktepe ve Çekmeköy'de YRP'nin oyları bölme ihtimali, Üsküdar'da ise seçmen yapısının değişmesine' dayanılarak yapılıyor.

DİKKAT ÇEKEN ÜSKÜDAR ANALİZİ

Ak Parti kaynaklarının Üsküdar ile ilgili analizi de dikkati çekti. Değerlendirmede şunlar kaydedildi: "Üsküdar'da özellikle son yıllarda yeni yapılan lüks site ve villa gibi yerleşim yerleri nedeniyle, seçmen yapısı da hızla değişti. Üsküdar giderek Kadıköy'leşiyor. 2019 seçimlerinde, Ak Parti'nin adayı ile CHP arasında, AK Parti lehine 3 puanlık bir fark vardı. Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Üsküdar'da Kılıçdaroğlu yarışı Erdoğan'ın önünde tamamladı. Aradaki fark 4 puandan fazla oldu. Son milletvekili seçimlerinde AK Parti, CHP'den 3-3,5 puan fazla oy aldı. 2018 seçimlerinde bu fark 12 puanın üzerindeydi. Bu sonuçlar bize Üsküdar'daki seçmen yapısının da hızla değiştiğini ve CHP seçmen tabanının arttığını gösteriyor."

Kaynak: Haberler.com / Politika

İstanbul AK Parti Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (95)

İsmail ÜNAL:

Eğer medya ve anket şirketleri ile başabaş diyorsa Murat Kurum en az %4 öndedir...

838
879
yanıtYanıtla
osman kara kara:

Tam tersi olmasın

yanıt591
yanıt274
Mehmet Vatandaş:

bunu medya demiyor bizzat akepeli kaynaklar diyor okumadan yorum yazıyorsunuz:))

yanıt362
yanıt103
Özkan Bulut:

Ünal bey algı yapıyor çok dikkatli olmak lazım bazı şeylere zemin hazırlıyor olabilirler

yanıt87
yanıt42
Malatyalı:

Gine bir dumenler çevirirsiniz gibi. Yapmadığınız iş değil.

yanıt108
yanıt92
Onur Yener:

Akli melekleri yerinde olan Murat Kurum der geçer...

yanıt218
yanıt206
Güray Dilli :

Hayret ! Bunca aleyhinde bilgiye rağmen nasıl kafa kafaya olunur , anlaşılır gibi değil..

yanıt64
yanıt15
Es Es:

Ekrem tekrar gelir. Kafa kafaya değil bu anket.

651
705
yanıtYanıtla
Tekin avci:

Üskudarda ve ist de her mahallede pazara stand açan akparti hayat pahalı liginden tepkiden çekiniyor pazara gelemiyor ekonomi herseydir

426
119
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

Yazdığımı yanlış anladı millet... İmamoğlu farkı dahada artırıp kazanacak dedim.,Seçim gününe yaklaştıkça oyum boşa gitmesin diye iyi partili ve dem partili seçmenler İmamoğlu na yönelecek ve İmamoğlu farkı daha da acacak

yanıt154
yanıt174
Tüm 95 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title