Haberler

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, STK temsilcileriyle bir araya geldi

Güncelleme:

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin kendi içerisinde çok güçlü olması gerektiğine işaret ederek "Bizim ortak bir hedefimizin olması gerekiyor, siyasi farklılıklarımız olabilir, dünya görüşü farklılıklarımız olabilir, hayat tarzlarımız birbirinden farklı olabilir ama...

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin kendi içerisinde çok güçlü olması gerektiğine işaret ederek "Bizim ortak bir hedefimizin olması gerekiyor, siyasi farklılıklarımız olabilir, dünya görüşü farklılıklarımız olabilir, hayat tarzlarımız birbirinden farklı olabilir ama hepimizin ortak hedefi yeniden güçlü bir Türkiye'yi kurmak olmalıdır." dedi.

Kurtulmuş, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nda sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda, Türkiye'nin güçlü bir devlet olduğunu söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkileri önemsediklerini belirten Kurtulmuş, "Siyaset yukarıdan bazı şeyler söyleyip dinlemesini bilmeyen, beceremeyen bir iş değildir. Biz siyaset olarak sivil toplum kuruluşlarının işlerine soyunmayacağız ama sivil toplum kuruluşları da siyasetin işine karışmayacak. Yani bu anlamda yan yana, omuz omuza, dostça, arkadaşça mücadele edeceğiz. Birbirimizin eksiğini toplum millet adına tamamlayacağız ama hepimiz kendi işimizi yapacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin kendi içerisinde çok güçlü olması gerektiğine vurgu yapan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"Bizim gibi ülkelerin öyle sıradan hedefleri olmaz. Türkiye dediğimiz ülke sadece Anadolu topraklarındaki varlığımızdan ibaret olmadığını hepimiz biliyoruz. Türkiye koskoca bir cihan devletinin muhassalasıdır. Yani yaklaşık 20 milyon kilometrede ne varsa aşağı yukarı onun tamamı bugün Türkiye'nin içerisinde vardır. Hep söylediğimiz şey Türkiye sadece Türkiye'den ibaret değildir. Türkiye'nin kendi içerisinde çok güçlü olması lazım. Bizim ortak bir hedefimizin olması gerekiyor, siyasi farklılıklarımız olabilir, dünya görüşü farklılıklarımız olabilir, hayat tarzlarımız birbirinden farklı olabilir ama hepimizin ortak hedefi yeniden güçlü bir Türkiye'yi kurmak olmalıdır."

Türkiye'nin her anlamda dayanışma içerisinde olması gerektiğinin altını çizen Kurtulmuş, yeniden güçlü bir Türkiye idealinin herkesin ortak ideali olması gerektiğini dile getirdi.

Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ekonomisi, sanayisi, üretimi, eğitimi, milli savunma sanayisi büyük Türkiye, kendi içerisinde toplumsal dokusu böyle bir bina gibi sağlam olan, iç içe geçmiş, omuz omuza dayanışma içerisinde olan bir Türkiye. Çok şükür her gün biraz daha mesafe alıyoruz ama gidecek çok daha yolumuz, mesafemiz var. Allah'ın izni ile nasıl geçmişte büyük küresel medeniyetler kurulduysa Selçuklu'nun ve Osmanlı'nın kurduğu gibi önümüzdeki dönemde de dünyanın büyük küresel medeniyetlerinden birisi de bu coğrafyadan ve bu topraklardan yeşerecektir. Buna adım kadar eminim. Buna inancım kadar sağlam bir şekilde inanıyorum. Hepimiz de bu inançla bu istikametle yürüyeceğiz. Eksikliklerimiz olabilir, kusur ve hatalarımız olabilir, bunları tamamlayacağız. Bunları birlikte bir takım oyunu içerisinde gerçekleştireceğiz."

Kaynak: AA / Politika

Numan Kurtulmuş AK Parti Türkiye Haberler

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel çalışanları tarafından darbedildi

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

2 çocuk annesi boğazı kesilerek katledildi! 3 altın bilezik için öldürmüş

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Tebliğ yapanlara vatandaştan tepki: Namazdan milleti soğuttunuz, defolun

Bakmadan Geçme

Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 25 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 25 Mayıs Cumartesi hangi sınav yapılacak? İşte ÖSYM Sınav Takvimi Steam çöktü mü? 25 Mayıs Cumartesi Steam sorun mu var? Galatasaray'da seçim ne zaman, seçim bugün mü? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 Yeni eğitim müfredatı onaylandı mı? Talim ve Terbiye Kurulu müfredatı onayladı mı? 25-26 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #128680 25-26 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar #128240 25-26 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! KPSS sınav yerleri ne zaman açıklanacak 2024? #128196 25-26 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi!
Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title