Haberler

Adaylık için imza toplayamayan Perinçek'e Cumhur İttifakı da istemedi

Abone Ol

Cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplayamayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in cumhur ittifakına katılma talebi de reddedildi. Perinçek, "22 Mart'ta yaptığımız görüşmede, sayın Cumhurbaşkanımıza cumhur ittifakına katılma talebimizi arz ettim. 24 Mart günü Vatan Partisi'yle birlikte seçime girmeyeceklerini bize bildirdiler" dedi.

Cumhurbaşkanı adayı olması için 100 bin imza sayısını toplayamayan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in Cumhur İttifakı'na katılma talebi reddedildi. Partisinin İstanbul'da merkez karar kurulu toplantısında konuşan Perinçek, Cumhur İttifakı'nı ABD'den korkanların oluşturduğunu söyledi.

Perinçek'in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Zor bir dönemden geçiyoruz. Türkiyemizi aydınlıklara çıkarmak için, Vatan Partisi olarak Mecliste görev almamız ve hükümet görevleri üstlenmemiz zorunludur. Bu gerçeğin bilincindeyiz.

"CUMHUR İTTİFAKI'NA KATILMA TALEBİMİZ REDDEDİLDİ"

Güçlü ve etkili muhalefet olmayı hedeflemiyoruz. Meclis'te yer almamız ve Hükümet görevleri yüklenmemiz, Türkiye'nin vazgeçilmez ihtiyacıdır. Bu sorumlulukla 22 Mart 2023 günü yaptığımız görüşmede, Sayın Cumhurbaşkanımıza Cumhur İttifakına katılma talebimizi arz ettim. 24 Mart 2023 günü Vatan Partisi ile birlikte seçime girmeyeceklerini bize bildirdiler.

"ABD'YE BOYUN EĞME YOLUNU SEÇTİLER"

Cumhur İttifakı'nın, Vatan Partisi'ni reddetmesi, kuşkusuz bir tercihtir. Açıkça belirtmek durumundayız: Türkiye'nin bağımsızlığı, güvenliği ve Üretim Devrimi yolunu değil, ABD'ye boyun eğme yolunu seçtiler.

"CUMHUR İTTİFAKI, HÜDA PAR'I PARLATMAKLA MEŞGULDÜR"

Nitekim bu tercih, uygulamalarda da kendini gösteriyor. Şu anda Cumhur İttifakı, bütün olanaklarını kullanarak, bölücü HÜDA PAR'ı parlatmakla meşguldür. AK Parti, MHP ve BBP sözcüleri, Şeyh Sait ve Seyit Rıza takipçisi olmakla övünen, Türk Milleti kavramını Anayasadan çıkartmayı programına alan, Kürtçeyi resmî dil yapmayı hedefleyen HÜDA PAR ile işbirliğini haklı gösterme gayretine girmişlerdir.

"ABD'NİN PLANINA HİZMETTE 6'LI MASA İLE BULUŞTULAR"

Mecliste 6'lı Masa'nın himayesindeki PKK yetmiyormuş gibi, şimdi Cumhur İttifakı da HÜDAPAR Bölücülüğünü Meclise taşıma görevinin altına girmiştir. Böylece ABD'nin "Kürdistan" adı altında İkinci İsrail devleti kurma planına hizmette 6'lı Masa ile buluştular. HDP ile HÜDA PAR'ın Mecliste sözde Kürdistan ayrılıkçılığı için el ele vereceğini göreceğiz. Programları aynıdır.

"NATO'NUN DOĞUYA DOĞRU GENİŞLEMESİ SÜRECİNE TESLİM OLMUŞLARDIR"

Sayın Tayyip Erdoğan, 26 Mart 2023 tarihli Economist Dergisinin yazdığı gibi, Atlantik dünyası içinde "uslu durma" yolunu seçmiştir. ABD emperyalizminin baskı ve tehditleri karşısında NATO'nun Doğuya doğru genişlemesi sürecine teslim olmuşlardır. Türkiye'nin Rusya, İran ve Çin ile dostluk ilişkilerini tahrip eden uygulamalar birbirini izliyor.

"CUMHUR İTTİFAKI ÇIKMAZA GİRMİŞTİR"

Girdikleri yol, zorlukları yenme yolu değil, çaresizlik ve çözümsüzlük yoludur. Cumhur İttifakı, çıkmaza girmiştir. Var olan sistem, iktidarıyla ve Atlantik güdümlü muhalefetiyle çözümsüzdür. Bu sistem iki duvarın üzerinde duruyor.

"SİSTEMİN BİRİNCİ DUVARI ABD'NİN ALETİ OLAN 6'LI MASA"

Sistemin birinci duvarı, ABD'nin aleti olan 6'lı Masa'dır. Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, PKK ve FETÖ ile birlikte ABD'nin projesinde görev almışlardır ve yıkılan Atlantik Sistemini onarma gayreti içindedirler.

"İKİNCİ DUVAR ABD'DEN KORKANLARIN OLUŞTURDUĞU CUMHUR İTTİFAKI"

Sistemin ikinci duvarı, ABD'den korkanların oluşturduğu Cumhur İttifakı'dır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğindeki bu ittifak, ABD tehdidi karşısında dik duramıyor.

"HEPSİ DE ÇÖZÜMSÜZDÜR"

14 Mayıs'ta seçmenin önüne konan Cumhurbaşkanı adaylarının hepsi de Atlantik'teki çıkmazın içindedirler. Denenmelerine gerek yok, ne yapacakları tecrübeyle bellidir. Hepsi de çözümsüzdür.

"TÜRKİYE'Yİ YÖNETEMEYECEKLERİ KISA ZAMANDA ORTAYA ÇIKACAK"

Kemal Kılıçdaroğlu, ABD'nin kaos planının aletidir. Tayyip Erdoğan, ise Atlantik'e boyun eğme yolunu seçmiştir. Diğer iki aday ise, Kılıçdaroğlu ve Erdoğan'ın birbirlerini bölme planlarının aletleridirler. Türk milleti, çıkmazlar içinde çıkmaz beğenmek durumunda bırakılamaz. Bu adayların Türkiye'yi yönetemeyecekleri kısa zamanda ortaya çıkacaktır. Çünkü yıkılan sistemin denetimi altındadırlar.

"ATLANTİK'TE ÇÖZÜM YOK"

Atlantik Sistemine bağlanan 6'lı Masa'nın ve ABD'den korkan Cumhur İttifakı'nın çözümsüzlüğü 14 Mayıs'tan sonra bütün çıplaklığıyla ortaya serilecektir. Çünkü Atlantik'te çözüm yok. Atlantik'te ekonomik iflas var ve vatan bütünlüğü için ağırlaşan tehditler var. Atlantik'te kaos var.

"TÜRKİYE BU ÇIKMAZDAN ÜRETİM DEVRİMİYLE ÇIKACAK"

Türkiye, bu çıkmazdan, güçlü devletle ve üretim devrimiyle çıkacaktır. Türkiye, üretim ekonomisini ancak Asya ikliminde kurabilir. Türkiye, vatan bütünlüğünü ancak Asya dayanışmasıyla koruyabilir ve kendi bağımsız yolunda ilerler. Türkiye, iki yüzyıllık Millî Devrimini Asya ikliminde tamamlar.

"GÜÇLÜ HÜKÜMET, GÜÇLÜ MECLİS'LE MÜMKÜNDÜR"

Türkiye, diğer Türk devletleri ile birlikte yükselen Asya uygarlığının öncü konumlarında olacaktır. Bu nedenle Türkiye'nin önünde Vatan Partisi'nin Asyalı çözümü var. 14 Mayıs sonrasının en büyük gerçeği budur. Zorlukları aşacak Güçlü Hükümet, halka dayanan Güçlü Meclis'le mümkündür. Güçlü Meclis ise ancak Vatan Partisi'nin Meclise girmesiyle oluşabilir.

"VATAN PARTİSİ'NİN AĞIRLIĞI TÜRKİYE'NİN ÖNÜNÜ AÇAR"

Vatan Partisi'nin ağırlığı, Meclis içindeki millî kuvvetleri güçlendirir ve Türkiye'nin önünü açar. Güçlü Devlet Üreten Millet programının TBMM'de temsil edilmesi için, ABD'nin iç ve dış cephede kaos planlarına karşı etkili bir Meclis oluşturmak için, Üreticilerin gerçek özlemlerinin ve çözümlerinin sesi olabilmek için, Kamucu ve halkçı iradenin Yasama Organına yansıması için, Vatan Partisi tecrübeli ve genç kadrolarıyla, halka bağlılığıyla, zor zamanlarda alacağı öncü tavırlarıyla Milletin Meclisinde bir kale inşa edecektir.

"ÇÖZÜMÜN YOLUNU AÇALIM"

Vatan Partisi'nin Program, Strateji ve Siyasetleri, zorlukları yenmek için üretilmiştir. Bu zor süreçten bir çözüm üreteceksek, önümüzde tek bir seçenek var: Cesur olalım, Vatan Partisi'nin Meclise girmesi için görev ve sorumluluk üstlenelim. Çözümün yolunu açalım. O zaman 15 Mayıs'tan başlayarak çözümün gündeme geleceğini göreceğiz. Türk milleti, tarih boyunca karşılaştığı büyük zorluklardan örgütlü öncülerin kahramanlığıyla çıkmıştır. Şimdi öncü cesaretinin zamanıdır. Şimdi kahramanlığın zamanıdır. Türkiye'nin iki yüzyıllık millî devrimci birikiminin öncülerini, tarihî başarılar için Vatan Partisi'nde görev almaya çağırıyoruz."

Kaynak: Haberler.com / Politika

Doğu Perinçek Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Yılbaşında okullar tatil mi? Yılbaşında okullar resmi tatil mi, değil mi? Yunan adaları 7 günlük kapı vizesi ne kadar, kaç TL? Yunan adaları kapı vizesi ücreti belli oldu mu? Süper Lig maçları nereden izlenir? Trendyol Süper Lig maçları hangi platformda yayınlanıyor? Keçiören Belediyesi hangi parti? Keçiören Belediye başkanı hangi partiden seçildi? Keçiören Belediye başkanı kimdir? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı hangi kanalda, saat kaçta? Pınar Karşıyaka - Galatasaray Basket maçı ne zaman? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi kanalda, saat kaçta? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı ne zaman? Beşiktaş-Fenerbahçe maçı ilk 11'ler belli oldu mu? Beşiktaş-Fenerbahçe maçında kadroda kimler var? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı hangi statta oynanacak? Beşiktaş - Fenerbahçe maçı nerede, hangi stadyumda oynanıyor? Kocaeli yangını hangi fabrikada? Kocaeli yangını nerede çıktı? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 9 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Ateş Kuşları Hüma diziden ayrılıyor mu? Ateş Kuşları Hüma öldü mü, ölecek mi? John Wick 4 nereden izlenir? John Wick 4 hangi platformda var, netflix'de var mı? RANDEVUSUZ PASAPORT BAŞVURUSU YAPILIR MI? Pasaport için randevu almadan gidilir mi? Nüfus Müdürlüğünden randevu almaya gerek var mı? Benzine indirim var mı? 9 Aralık Benzine indirim gelecek mi? Güncel benzin fiyatları ne kadar, kaç TL? BİM aktüel ürünler kataloğu - 9 Aralık indirimleri ve fırsatları: Bu Hafta Bim'e Hangi Ürünler Geliyor?
1000

Yorumlar (6)

ismail bey :

Aponun kankası..

Yanıtla00
Hikmet Cakir:

sende disardan destekle ben vatan sevdalisiyim diye bak o zaman konumun ne sekilde degisiyor

Yanıtla1425
serdar cem:

Aslinda hickimse bu sahsi istemiyor. Nedeni gecmiste yaptiklari....Rabbim ıslah etsin..

Yanıtla077
Serkan Ilkeli:

Yürü git! mi dediler?

Yanıtla068
Janoo Jsnoo:

100 bin imza bulamadıysan bu ülkede insanların bilinclendigini gösteriyor insanda biraz utanma duygusu olur 50 bin imza bulamadın halen kendini siyasetçi olarak görmen gerçekten a normaliktir

Yanıtla020
Gamze Altan:

Doğu perinçek sen git haber kanallarında yorumcu ol. ))

Yanıtla153
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title