HDP il binası önünde eylem yapan annenin oğlunun PKK'lılarla buluştuğu görüntüler ortaya çıktı

HDP il binası önünde eylem yapan annenin oğlunun PKK'lılarla buluştuğu görüntüler ortaya çıktı

HDP Diyarbakır il binası önünde 30 Ağustos'tan beri haber alamadığı oğlu için eylem yapan annenin oğluna ait görüntülere ulaşıldı. MOBESE kayıtlarına göre gencin, PKK'lılarla buluşup terör örgütüne katıldığı ortaya çıktı.

HDP il binası önünde eylem yapan annenin oğlunun PKK'lılarla buluştuğu görüntüler ortaya çıktı

Diyarbakır'da 30 Ağustos Cuma gününden beri oğulları Süleyman Çetinkaya'dan haber alamayan aile, evlatlarının dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmasının arından polis yüzlerce görüntüyü izleyerek Süleyman Çetinkaya'nın MOBESE kayıtlarını ortaya çıkardı. Görüntülerde Çetinkaya'nın ilçe otogarında görüntülü görüşme yaparak Mardin'in Kızıltepe ilçesinde PKK'lılarla buluşup terör örgütüne katıldığı iddia edildi.

Diyarbakır'da 30 Ağustos 2019 Cuma gününden beri oğulları Süleyman Çetinkaya'dan haber alamayan aile, evlatlarının dağa kaçırıldığını iddia ederek HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatmıştı.

17 Yaşındaki Süleyman Çetinkaya 30 Ağustos günü ortadan kaybolduktan sonra anne Fevziye Çetinkaya ile Şahap Çetinkaya çocuklarını bulmak için birçok yere başvurdu, ancak çocukları bulamazken, bunun üzerine karakola bildirdi. Polisin yaptığı araştırmada Süleyman Çetinkaya'nın kırsalda bağlantı kurduğu teröre müzahir bir kişiyle son olarak cep telefonuyla görüntülü konuştuktan sonra Diyarbakır ilçe otogara gittiği, burada yaptığı telefon görüşmeleri sonrasında terör örgütü üyeleriyle buluşmak için Mardin'e gitti.

PKK'YA KATILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Görüntülerde Süleyman Çetinkaya ilk olarak Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine akrabaları ile birlikte eniştesinin ziyaret ediyor, ardından da oradan ayrıldıktan sonra telefon görüşmeleri ile birlikte yönlendirilerek ilçe otogarına gidiyor. Süleyman Çetinkaya'nın görüntülerde ilçe otogarında Mardin Kızıltepe'ye gittiği buradan da dağa götürülerek PKK'ya katıldığı iddia ediliyor.

HDP il binası önünde eylem yapan annenin oğlunun PKK'lılarla buluştuğu görüntüler ortaya çıktı
Kaynak: İHA
YORUMLAR (66)

 • MÜSLÜMAN:
  ey devlet artık bitir bu kafir pkk lıları bıktık biz kürtlerin ismini kullanıyorlar bunlar ermeni ey türk halkı bizi bu satılmış kafirlerle bir tutmayın biz müslüman kürt halkıyız
 • EMİNE:
  adana emine :bu HDP lliler bu vatana faydası yok ise kapatılsın verdiğimiz vergiler yatırıma gitsin isterim
 • HALİL:
  Hani pkk kaçırmıştı adam kendi isteğiyle gitmiş hdp ne yapsın. Sıkıysa meclisin kapısında otursunlar bakalım sopayla kovarlar yemin ederim
 • FARKLI BAKIŞ AÇISI:
  MİT İN MERKEZİ GEREKİRSE D. BAKIR A TAŞINSIN ÇÜNKÜ MİT İÇİN EN ÖNEMLİ ENGEL OLUNMASI GEREKEN SORUN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TASFİYESİDİR. DİYARBAKIR PKK YA ELEMAN TOPLAMA KENTİ OLMUŞ MAALESEF.
 • KILIÇ:
  HDP DENEN PARTİ DEGİL , SİYASET DEGİL AMACI TERÖ ÖRGÜTÜNE ELEMAN KAZANDIRMAK OLDUGU AŞİKARDIR BU HAYİNLERİN EYLEMLERİNE SON VERİLİ HDP KAPATILMALI.
 • 3:
  HDP DENILEN PARTI ZATEN VATAN HAINI BIR PARTI. . . VE BU VATAN HAINLERI BIZIM VERDIGIMIZ VERGILERLE BESLENIYORLAR. . , DERHAL KAPATILSIN. . . . YA SABIR.
 • TC:
  yorumunu begenmeyen beyınsızler terör yandasları allah hepsını kahretsın ınsallah
 • ALARA DİLARA:
  SİZ Bİ KERE NİYE HABER GÖRÜNTÜSÜNÜ YARISINDA KESİYORSUNUZ Kİ. . GENÇLERİMİZİN TEHDİT EDİLMEDİĞİNİ BİLEMEZSİNİZ, KENDİ İSTEĞİYLE BİLE GİTMİŞ OLSA Bİ ANA EVLADININ İYİLİĞİ İÇİN UĞRAŞIYOR CİĞERİNİZ YANMADIĞI SÜRECE ANLAYAMAYACAĞINIZ DUYGULAR BUNLAR. GENÇ ÇOCUK KENDİ İSTEĞİYLE BİLE GİTMİŞ OLSA GERİ DÖNMESİ İÇİN HER ŞEY YAPILMALI. . !!!
 • MAKIF:
  hümanist olacağız derken vatanını bölmeye çalışanlara kucak açan tek milletiz sanırım.
Tüm 66 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.