Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana "katil" diye bağırıyorlar - Haberler
Haberi Paylaş

Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana "katil" diye bağırıyorlar

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Muğla'da Pınar Gültekin'i önce öldürüp sonra varilin içinde yakarak üzerine benzin döken katil Cemal Metin Avcı ve ailesi hakim karşısına çıktı. Adli Tıp'ın 'diri diri yaktı' raporu mahkemeye ulaştı. Öte yandan dava görülürken Cemal Metin Avcı "Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana 'katil' diye bağırıyorlar. Bir kere ben kadın eylemine bile katıldım. Ben de bağırdım adalet diye" sözlerinin ardından ağladı ve cezaevinden bağlandığı yayın kesildi.

Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen Pınar Gültekin cinayetinin 6'ncı duruşması Muğla 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir'in rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı duruşmaya, haklarında delilleri yok etme suçundan iddianame hazırlanan Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve babasının iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan da katıldı.

Cemal Metin Avcı ve Mertcan Avcı'nın yargılandığı davada, yeni iddianame ile yargılanacak kişi sayısı 6'ya yükseldi. Duruşmada Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından anne, baba, iş ortağı ve eski eşi ile ilgili hazırlanan iddianame sonrası dosyanın Cemal Metin Avcı dosyası ile birleştirilmesi mahkeme tarafından kabul edildi.

Cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı'nın boşandığı eşi Eda Karagün, duruşmada verdiği ifadede, medyada boy boy fotoğraflarının çıktığını belirterek koruma talebinde bulundu. Eda Karagün verdiği ifadede, "Cemal'in işlediği cinayet ile benim alakam yok. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum. Kıza bir şey yapmış olabilir diye bağ evine gittim. En büyük mağdurlardan birisi benim. Koruma talep ediyorum. Tek başıma bir çocuk büyütüyorum. Kızımla birlikte yeni bir hayata hazırlanıyoruz" dedi ve Pınar Gültekin'in en son Cemal ile görüştüğünü öğrendikten sonra yaylaya gittiğini söyledi.

Karagün, "Çünkü o süreçte yaylada çok fazla zaman geçirmişti. Yemek yemiyordu şüphelendim" diye konuştu.

Pınar Gültekin cinayeti duruşmasına devam edildi

Eda Karagün, "Olayı öğrendikten sonra istişare etmek için Cemal'in babasını aradım. Panik halindeydik. Bağ evine 4 kişi gittik. Önce depoya girdik. Sonra eve girdik. Evde detaylı temizlik yapılmıştı" diye konuştu ve sorulan soru üzerine Mertcan Avcı ile tutuklandıktan sonra görüşmediğini, varil konusunda aralarında konuşma geçmediğini belirtti.

Eda Karagün son olarak bağ evine gittiğini hiç saklamadığını, ifadelerinde de söylediğini belirtti.

Duruşmada ifade veren baba Selim Avcı, "Bağ evine eşim, ben, Gökhan ve Eda ile birlikte gittik. Eda tek başına gitmek istedi. Biz de yalnız bırakmak istemedik. Evin temiz olduğunu Eda söyledi bize. Orayı biz depo olarak kullanıyoruz. 20 dakika durduk. Eşim ve Gökhan sigara içmişler. Sigarayı bidonun içine attılar. Sonra eve döndük" dedi.

Baba Avcı, olayın yaşandığı ayın 21'i sabahı karakol komutanının kendisini aradığını, Cemal'in suçunu itiraf ettiğini söylediğini belirtti ve cinayeti de o zaman öğrendiğini dile getirdi.

Pınar Gültekin cinayeti duruşmasına devam edildi

Cemal Metin Avcı'nın annesi Ayten Avcı ise, "Selim aradı beni. 'Cemal Metin kavgaya karışmış, gel dedi' 'Buraya gel konuşacağız' dedi. Kavgadan dolayı sorguya çekiliyor sanıyorum. Pınar Gültekin'den dolayı olduğunu öğrendim. Barda tanımıştır diye düşündüm. 'Allah bu barın belasını versin' dedim. Eda yaylaya gideceğim deyince hep birlikte gittik. Depoya, etrafa baktık. Sigara içtik orada. Bidon her zaman orada durur zaten. Çöp atmaya üşeniyorlar. Biz de sigaralarımızı oraya attık" diye konuştu.

İş ortakları Şükrü Gökhan Orhan da, "Benim olayla alakam yok. Cemal kavgaya karışmış diyerek Ayten Hanım'ı almaya gittim. Babasıyla ortağım sadece" ifadelerini kullandı. İfadelerin ardından ara verilen duruşma çapraz sorgulama ile devam etti.

Cemal Metin Avcı'nın "Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana katil diye bağırıyor. Bir kere ben kadın eylemine bile katıldım. Bende bağırdım adalet diye." sözlerinin ardından ağlaması ve can güvenliği gerekçe gösterilerek, cezaevinden bağlandığı yayın kesildi.

Pınar Gültekin cinayeti duruşmasına devam edildi

Pınar Gültekin'i diri diri yakan Cemal Metin Avcı: Camı kapatabilir miyiz? Dışarıdan bana
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (8)
tarafsızgörüş:ADalet sistemimizi Turk töre ve geleneklerine göre yeniden düzenlemeliyiz. Laik sistemin adaleti tatmin etmiyor.
Adil ÖZDEMİR:Şu anki adalet sistemi laiklik üzerine değil. Belirli partiler üzerine kurulu.
Uğur Duran:Bu adamın hala nefes alıyor olması bizim ayıbımız. Adalet anında tecelli etmeli ve bu kişiye müebbet değil, 1 yıl ceza verip, seri katillerin koğuşuna atılmalı. Adalet ancak böyle sağlanır!!
500
title