Petrol Gemisi Haberleri

Petrol Gemisi haber, Petrol Gemisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Petrol Gemisi - 13.09.2021
Nasrallah, İran'dan gelen ilk petrol gemisinin Suriye'nin Banyas Limanı'na ulaştığını söyledi
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, Lübnan'a getirilmek üzere İran'dan yola çıkan ilk petrol gemisinin 12 Eylül'de Suriye'nin Banyas Limanı'na ulaştığını duyurdu.
Petrol Gemisi - 22.08.2021
Son dakika haber: Hizbullah'tan hükümete, "Lübnan karasularında petrol aramak için İran firmasıyla çalışma" önerisi
Lübnan'da yaşananların tesadüf olmayan bilakis devletin yanı sıra toplumun ve siyasi partilerin çöküşünü hedef alan bir plan çerçevesinde gerçekleştiğini öne süren Nasrallah, İran'dan Lübnan'a doğru yola çıkan bir petrol gemisinin ardından önümüzdeki günlerde ikincisinin de yola çıkacağını duyurdu.
Petrol Gemisi - 23.07.2021
Yemen'in Aden Limanı açıklarında batan geminin kurtarma çalışmaları zorlukla ilerliyor
Yemen'de batan petrol tankerinden sızan yakıt çevreye zarar veriyor Yemen Ulaştırma Bakanlığı, 18 Temmuz'da ülkenin güneyindeki Aden Limanı açıklarında Diya petrol gemisinin battığını duyurmuştu.
Petrol Gemisi - 19.07.2021
Yemen'de batan petrol gemisinden sızan yakıt çevreye zarar veriyor
Yemen hükümeti, dün Aden Limanı açıklarında petrol gemisinin batmasının ardından oluşan sızıntının çevreye zarar verdiğini belirtti.
Petrol Gemisi - 19.07.2021
Yemen'in Aden Limanı açıklarında bir petrol gemisi battı
Yemen'in güneyindeki Aden Limanı açıklarında Yemen'e ait "Diya" isimli petrol gemisi battı.
Petrol Gemisi - 04.06.2021
Son dakika! Yemen hükümetinin izin vermesinin ardından 2 petrol gemisi Hudeyde Limanı'na ulaştı
Son dakika habere göre Yemen'de İran destekli Husiler, 2 petrol gemisinin, ülkenin batısındaki Hudeyde Limanı'na ulaştığını belirtti.
Petrol Gemisi - 14.04.2021
Son Dakika | Yemen hükümeti petrol taşıyan gemilerinin Husilerin kontrolündeki Hudeyde Limanı'na girişine izin verdi
Son dakika haberi: Yemen hükümeti, bir dizi petrol gemisinin İran destekli Husilerin kontrolü altındaki Hudeyde Limanı'na girmesine izin verildiğini açıklarken, Husiler gemilerin henüz limana giriş yapmadığını duyurdu.
Petrol Gemisi - 10.04.2021
Manş Denizi'ni geçmeye çalışan 84 göçmen kurtarıldı
Manş ve Kuzeydenizi Sahil Emniyetinden yapılan açıklamada, dün gece Fransa ordusuna ait bir petrol gemisinin Le Touquet açıklarında bir teknede bulduğu 11 göçmeni kurtararak Boulogne-sur-Mer Limanı'na bıraktığı kaydedildi.
Petrol Gemisi - 13.01.2021
Yemen'in Şebva ilindeki petrol limanının ilk fazının açılışı yapıldı
Yemen resmi ajansı SABA'nın haberinde, Vali bin Adyu'nun, limana ilk gelen petrol gemisinin yaklaşık 17 bin tonluk yükünü boşaltması sırasında hazır bulunduğu kaydedildi.
Petrol Gemisi - 22.10.2020
Husiler, koalisyonun 4 petrol gemisini serbest bıraktığını duyurdu
Yemen'de Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin alıkoyduğu 4 petrol gemisinin serbest bırakıldığını açıkladı.
Petrol Gemisi - 08.08.2020
Pakistan, İran petrol gemisine el koydu
Pakistan Senatosu İçişleri Komitesi Genel Sekreteri Rahman Malik, ABD'nin isteği doğrultusunda İran'a ait petrol taşıyan bir gemiye el konulduğunu açıkladı.
Petrol Gemisi - 24.07.2020
Yemen'deki Husilerden "mazot stokları tükendi" açıklaması
Yaklaşık 6 yıldır Hudeyde Limanı'nın denetimini elinde tutan Husiler, Yemen hükümetini destekleyen Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerini, yaklaşık 20 petrol gemisine el koymakla ve bu gemilerin Hudeyde Limanı'na girişini engellemekle suçluyor.
Petrol Gemisi - 02.07.2020
Son dakika haber | Yemen hükümeti 4 petrol gemisinin Husilerin kontrolündeki limana girişine izin verdi
Gelen son dakika haberlerine göre Yemen hükümeti, petrol ürünleri taşıyan 4 geminin, İran destekli Husilerin kontrolündeki El-Hudeyde Limanı'na giriş yapmasına izin verdiklerini açıkladı.
Petrol Gemisi - 08.01.2020
Prof. Dr. Sait Yılmaz: ABD savaş istiyor, İran hesaplı davranıyor
SAVAŞI ABD İSTİYOR ABD'nin İran ile savaş planını uzun yıllardır yaptığını söyleyen Prof. Dr. Yılmaz, 'İran çok daha farklı yöntemlerle daha büyük zarar da verebilirdi. ABD'ye göre İran daha hesaplı bir risk yönetimi yapıyor. Savaşı ABD'nin istediği açıktır, planlarını uzun zamandır yapıyor. Barack Obama dönemin ABD-İran ilişkileri daha ılımlıydı ama Trump bu yönde bir politika izlemedi. Tam tersi Obama döneminde yapılan anlaşmalar iptal edildi. Amerika'nın amacı 'İran'a öyle bir tepki verdiyim ki BM Güvenli Konseyi'nde İran aleyhine bir karar çıkartayım' yani uluslararası hukuk açısından savaşı meşru kılacak böyle bir karar lazım. Gerginliği tırmandırmak konusunda İran çok dikkatli. Çünkü karşı tarafa meşru bir argüman vermek istemiyor? ifadelerini kullandı.  İRAN DAHA BÜYÜK HASAR VEREBİLİRDİ İran'ın temkinli bir adım attığını vurgulayan Prof. Dr. Sait Yılmaz, 'ABD üssünde 300 Amerikan askerini öldürebilirdi, kritik noktalara patlayıcı yerleştirebilirdi. Son saldırıya baktığımız zaman İran'ın Irak'ın içinde büyük bir örtülü gücü var. Bu örtülü güç tam da saldırının yapıldığı esnada Amerika elçiliğine girip oradaki insanları rehin alabilirdi. Silahlarına ve diğer malzemelere el koyabilirdi. Bunu da 1979 yılında yaptıkları gibi yapabilirlerdi. İran gerginliği tırmanmasını istemeyen taraf' diye konuştu.  'ABD, HÜRMÜZ BOĞAZI'NDA İRAN GEMİSİNİ VURABİLİR? 'ABD, Kasım Süleymani'yi öldürürken İran'ın nasıl karşılık vereceğini biliyordur ve karşılığında ne yapacaklarını planlamışlardır' diyen Prof. Dr. Yılmaz, 'Tahminin, ABD Hürmüz Boğazı'nda İran'ı kışkırtacak bir hamle yapacak. ya gemisini batıracak ya da petrol gemisini vuracak.
Petrol Gemisi - 03.01.2020
Darbeler, çatışmalar, gizli anlaşmalar: ABD-İran ilişkilerinin son 50 yılı
Washington ile Tahran, Hürmüz Boğazı'nda yaşanan gemi saldırılarının ardından karşı karşıya gelmişti. Hürmüz Boğazı'nda 2019'un 13 Haziranı'nda meydana gelen petrol gemisi yangınları ve ABD'nin olaydan İran'ı sorumlu tutması, Washington - Tahran hattında var olan mevcut gerilimin daha da tırmanmasına neden oldu.
Petrol Gemisi - 27.12.2019
İstanbul Boğazı'nda kıyıya çarpan yük gemisi bulunduğu yerden çekildi
"İstanbul'a ikinci bir kanal şart" Olayın yaşandığı esnada orada bulunan Ayhan Durmaz, "Bir saat önce namaza gelirken gemi büyük bir siren sesiyle, zincir atarak kıyıya yanaştı. Muhtemelen büyük bir motor arızası vardı. Kaç gündür gündemde olan sorular yine yanıtını bulmuş oldu. İstanbul'a ikinci bir kanal şart. Bu bir tanker de olabilirdi, petrol gemisi de olabilirdi ve daha büyük bir felakete yol açabilirdi.
Petrol Gemisi - 11.10.2019
İran'a ait petrol gemisinde patlama
İran'ın Milli Petrol Şirketine ait bir petrol tankerinde Suudi Arabistan'ın Cidde Limanı'na 60 mil uzaklıkta patlama meydana geldi.
Petrol Gemisi - 04.09.2019
ABD'den İran Devrim Muhafızları hakkında bilgi verene 15 milyon dolar ödül
ABD'nin İran Özel Temsilcisi Brian Hook da yaptığı açıklamada, söz konusu kararın İran ve Devrim Muhafızları'na uygulanan yaptırımlar kapsamında verileceğini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Tarihte ilk kez bir devlet kurumunun faaliyetlerinin bozulmasına yol açacak bilgiler için ödül teklif ediyoruz çünkü İran Devrim Muhafızları devlet kurumundan daha çok terörist bir grup olarak hareket ediyor. İran Devrim Muhafızları, Orta Doğu'da birçok vekil grubu eğitiyor, finanse ediyor ve silahlandırıyor. İran, bu gruplar üzerinden rejim sınırlarını genişletmek, kaos ve mezhep çatışması çıkarmak istiyor. Bu faaliyetleri bozmak için mevcut her diplomatik ve ekonomik aracı kullanıyoruz." Bunla beraber ABD Hazine Bakanlığı, Devrim Muhafızları tarafından Suriye'deki Beşşar Esed rejimine yasa dışı yollarla 100 milyonlarca dolar değerinde petrol taşınmasına yardımcı oldukları gerekçesiyle 20 kişi ve 11 petrol gemisini yaptırım listesine aldığını duyurdu.
Petrol Gemisi - 19.08.2019
İranlı General: İran, düşmanın müzakere davetine asla kanmaz
Bölgede yaşanan son olayları değerlendiren Bakıri, "Hava sahamızı ihlal eden ABD'ye ait insansız hava aracının düşürülmesi, İngiltere'ye ait petrol gemisinin alıkonulması ve Cebelitarık'ta el konulan İran gemisi Grace 1'in serbest bırakılması İran'ın hedeflerine güçlü bir şekilde ulaştığını gösteriyor" dedi.
Petrol Gemisi - 19.08.2019
İranlı General: İran, düşmanın müzakere davetine asla kanmaz
Bölgede yaşanan son olayları değerlendiren Bakıri, "Hava sahamızı ihlal eden ABD'ye ait insansız hava aracının düşürülmesi, İngiltere'ye ait petrol gemisinin alıkonulması ve Cebelitarık'ta el konulan İran gemisi Grace 1'in serbest bırakılması İran'ın hedeflerine güçlü bir şekilde ulaştığını gösteriyor" dedi.
Petrol Gemisi - 16.08.2019
İran: Petrol gemisinin serbest kalması için taahhütte bulunmadık, Cebelitarık: Yazılı güvence aldık
İran: Petrol gemisinin serbest kalması için taahhütte bulunmadık, Cebelitarık: Yazılı güvence aldık
Petrol Gemisi - 16.08.2019
Cebelitarık Başbakanı: Aldığımız güvenceler neticesinde İran petrol gemisini serbest bıraktık
Cebelitarık Başbakanı Fabian Picardo, İran gemisi Grace 1'i aldıkları güvenceler sonrasında serbest bıraktıklarını açıkladı.
Petrol Gemisi - 16.08.2019
Cebelitarık Başbakanı: Aldığımız güvenceler neticesinde İran petrol gemisini serbest bıraktık.
Cebelitarık Başbakanı Fabian Picardo, İran gemisi Grace 1'i aldıkları güvenceler sonrasında serbest bıraktıklarını açıkladı.
Petrol Gemisi - 15.08.2019
Cebelitarık Yönetimi İran gemisini serbest bıraktı
Cebelitarık Özerk Yönetimi'nde yayınlanan en eski yayın kuruluşlarından biri olan Gibraltar Chronicle gazetesi, İran petrol gemisi Grace 1'in serbest bırakıldığını duyurdu.
Petrol Gemisi - 15.08.2019
Cebelitarık basını: İran gemisi Grace 1 serbest bırakıldı
Cebelitarık Özerk Yönetimi basın kuruluşlarından 'Gibraltar Chronicle' gazetesi, İran petrol gemisi Grace 1'in serbest bırakıldığını duyurdu.
Petrol Gemisi - 28.07.2019
"Bölgedeki gerginliğin nedeni ABD'nin nükleer anlaşmadan ayrılmasıdır"
Alevi'nin 19 Temmuz'da İran tarafından alıkonulan İngiltere'ye ait petrol gemisiyle ilgili ara buluculuk yapmak için geldiği belirtiliyor.
Petrol Gemisi - 27.07.2019
Umman Dışişleri Bakanı Alevi ara buluculuk için Tahran'da
Alevi'nin 19 Temmuz'da İran tarafından alıkonulan İngiltere'ye ait petrol gemisiyle ilgili ara buluculuk yapmak için geldiği belirtiliyor.
Petrol Gemisi - 27.07.2019
Umman Dışişleri Bakanı Alevi arabuluculuk için Tahran'da
Alevi'nin 19 Temmuz'da İran tarafından alıkonulan İngiltere'ye ait petrol gemisiyle ilgili arabuluculuk yapmak için geldiği belirtiliyor.
Petrol Gemisi - 22.07.2019
Irak Başbakanı Abdulmehdi'den Tahran'a sürpriz ziyaret
Irak Başbakanı'nın daha önce duyurulmayan "sürpriz" Tahran ziyaretinin, İran'ın geçen cuma günü İngiltere'ye ait bir petrol gemisini alıkoyması sonrasına denk gelmesi dikkati çekiyor.
Petrol Gemisi - 19.07.2019
İran, İngiltere'ye ait bir petrol gemisini alıkoyduğunu duyurdu
İran Devrim Muhafızları, Hürmüz Boğazı'nda İngiltere'ye ait 'Stena İmpero' adlı petrol tankerini alıkoyduğunu duyurdu.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Petrol Gemisi Haberleri | Petrol Gemisi Haber - Haberler - Petrol Gemisi haberleri, son dakika petrol gemisi haber ve gelişmeleri burada. Lübnan Hizbullahı İran'dan aldığı akaryakıtı Suriye üzerinden ülkeye taşıdı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 11:37:08. #1.14#

title