Perküsyon Haberleri

Perküsyon haber, Perküsyon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Perküsyon - 20.12.2020
Mark Eliyahu PSM Online'da müzikseverlerle buluştu
Perküsyoncu Rony Iwryn'in su ve farklı objelerle gerçekleştirdiği performans da konserin dikkati çeken bölümlerinden oldu.
Perküsyon - 19.11.2020
İş Sanat'tan Coşkun Karademir ve Buray ile Anadolu ezgilerine yolculuk
Çelloda Ayhan Beyazdağlı ve Cengiz Yılmaz, gitarda Şeyhmus Fidan, perküsyonda Ömer Arslan ve Ömür Arslan ile basta Hakan Gürbüz'ün ikiliye eşlik ettiği konser yarın saat 20.
Perküsyon - 17.11.2020
Mısır'da korona önlemleri altında 13. Kahire Caz Festivali
Mısır'ın başkenti Kahire'de bu yıl 13.'sü düzenlenen Kahire Caz Festivali, her yıl dünyanın birçok ülkesinden ünlü müzisyenler ile caz severleri bir araya getiriyor. Festival, ilk olarak 2009 yılında, ünlü Mısırlı piyanist Amuro Salah tarafından caz müziği daha geniş kitlelere ulaştırmak için düzenlendi. O zamandan bu yana festival; efsanevi Brezilyalı müzisyen Gilberto Gil, Lübnanlı besteci Ziad Rahbani, İspanyol besteci Carlos Benavente, ünlü Japon gitarist Kazumi Watanabe ve Hollandalı perküsyoncu Han Beninco gibi pek çok ünlü ismi sahnesinde ağırladı.
Perküsyon - 29.10.2020
Antalya DOB'da Cumhuriyet coşkusu
Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki konserde, Ankara Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından soprano Mehlika Karadeniz Bilgin, keman sanatçıları Ümmiye Özdem ve Şenzelita Aykanat, viyola sanatçısı Melda Sak, viyolonsel sanatçısı Arzu Sugüneş, flüt sanatçısı Müjde Akden ile Bilkent Üniversitesinden piyanist Gülriz Tunca ve Samsun Devlet Opera ve Balesi perküsyon sanatçısı Tanya Tarazan sahne aldı.
Perküsyon - 27.10.2020
"Gören Kulaklar İçin" başlıklı perküsyon atölyesi 1 Kasım'da yapılacak
Arter'in yetişkinleri bedenlerini kullanarak ses çıkarmaya ve evde bulunan basit objelerle müzik yapmaya davet ettiği "Gören Kulaklar İçin" başlıklı perküsyon atölyesi, 1 Kasım'da gerçekleşecek.
Perküsyon - 26.10.2020
Antalya DOB'da "Allegra Ensemble" ile Cumhuriyet coşkusu yaşanacak
Farklı müzik türlerinden parçaların seslendirileceği konserde Ankara DOB sanatçılarından soprano Mehlika Karadeniz Bilgin, keman sanatçıları Ümmiye Özdem ve Şenzelita Aykanat, viyola sanatçısı Melda Sak, viyolonsel sanatçısı Arzu Sugüneş, flüt sanatçısı Müjde Akden ile Bilkent Üniversitesinden piyanist Gülriz Tunca ve Samsun DOB perküsyon sanatçısı Tanya Tarazan sahneye çıkacak.
Perküsyon - 14.10.2020
Son dakika haber | Meslek liselerini yenileyen SEUP projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı
Koro çalışmaları, müzik enstrüman grupları, perküsyon ve ritim grupları, müzik çalışmaları ile projeyi renklendiriyor.
Perküsyon - 12.10.2020
Mersin Devlet Opera ve Balesi Adana'da müzikseverlerle buluşacak
Perküsyon sanatçısı Alper Kılıç ve MDOB orkestrasından Rufina Usmanova piyanoyla sanatçılara eşlik edecek.
Perküsyon - 09.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Öğrencilerin okula kayıt olduktan sonra kulak tarama testlerinden geçirildiği kaydedilen açıklamada, "Kulak tarama testlerinden geçirilen öğrencilerimiz, müzik ve enstrüman geçmişlerine, yeteneklerine ve yatkınlıklarına göre yaylı ya da üflemeli çalgılar, perküsyon, piyano, keman gibi branşlarda eğitim alıyorlar.
Perküsyon - 02.10.2020
Kenan Doğulu'dan yeni klip
Kenan Doğulu'nun kariyerinde belirleyici olma özelliği taşıyan doğu batı sentezi kullanımı, "Dansa Kaldır"daki elektronik altyapı üzerine perküsyon, asma davul ve elektro bağlama gibi enstrümanlarla eklenen oryantal öğelerle dikkat çekiyor.
Perküsyon - 20.09.2020
48. İstanbul Müzik Festivali "Hafta Sonu Klasikleri" konseri
Konserde, MİAM Perküsyon Topluluğu dünyanın dört bir yanından renkli müziklerin yanı sıra Carlos Stassi ve Amy Salsgiver'ın oyuncu eserlerini seslendirdi.
Perküsyon - 14.09.2020
Özel yetenekli öğrencilerin becerilerini geliştirecek projeye TÜBİTAK'tan destek
Proje kapsamında etkinliklerin 14-25 Eylül'de düzenlenmesinin planlandığını dile getiren Koçer, şu bilgileri verdi: "Bu proje; öğrencilere öz-kontrol, öz-düzenleme, duyguları tanıma ve ifade etme, iletişim, bilinçli farkındalık, empati, çatışma çözme, iş birliği, problem çözme, karar verme ve strateji belirleme becerilerinin gelişmesinde yardımcı olacaktır. Öğretim tekniklerinden eğitimde yenilikçi yaklaşımlar kullanılacaktır. Bu kapsamda lifekinetik yöntem, resim, beden perküsyonu, meditasyon, özel eğitim, drama, sinema terapi, bilişim teknolojileri, sosyobilimsel yaklaşım, bowling, akıl oyunları yöntem ve teknikleri kullanılacaktır.
Perküsyon - 06.09.2020
Genç cazcılar Beşiktaş Sanatçılar Parkı'nda sahne aldı
Grup üyeleri arasında Emrecan Ağtaş vokalde, Kıvılcım Konca trompette, Özgün Tuncer tenor saksafonda, Mehmet Korkmaz elektro gitarda, Yiğit Tornacı klavyede, Doğan Can Vural bas gitarda, Barış Yalaz perküsyonda ve Necmi Taşkıran davulda yer aldı.
Perküsyon - 03.09.2020
Mersin Devlet Opera ve Balesi "Trio Konser" ile sanatseverlerle buluşacak
Perküsyon sanatçısı Abdulkadir Taşur ve MDOB orkestrasından Rufina Usmanova piyanoyla sanatçılara eşlik edecek.
Perküsyon - 18.07.2020
Kenan Doğulu Yenikapı'da, "Park Et Seyret" etkinlikleri kapsamında sahne aldı
Sahnede ünlü sanatçıya, tuşlu çalgılarda Ozan Doğulu ve Mustafa Haybat, davulda Nedim Ruacan, perküsyonda Abbas Karacan, basgitarda Orhan Deniz, elektrogitarda Gökay Semercioğlu, vokallerde Duygu Soylu ile Sinem Yalçınkaya, trompette Tolga Bilgin, trombonda Ziya Arman ve saksafonda Serkan Altınok eşlik etti.
Perküsyon - 03.07.2020
Formula 1'in 70. yılı Red Bull Ring'te başlıyor kutlamayı Drum the Bull yapıyor
Formula 1'de 2020 sezonu Avusturya'da açılıyor. Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu olarak kabul edilen F1'de yeni sezonun ilk yarışına ev sahipliği yapacak olan Red Bull Ring ise özel bir kutlamaya da hazırlanıyor. Ünlü perküsyonist Martin Grubinger, farklı müzik geçmişlerine sahip 150 müzisyenden oluşturduğu koroya klasik müzik ile motor sporları sesini bir araya getirerek Formula 1'in yeni marşını ortaya çıkardı.
Perküsyon - 03.07.2020
Son dakika haber: Formula 1'in 70. yılı Red Bull Ring'te başlıyor
Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, F1'de yeni sezonun ilk yarışına ev sahipliği yapacak olan Red Bull Ring özel bir kutlamaya hazırlanıyor. Ünlü perküsyonist Martin Grubinger, farklı müzik geçmişlerine sahip 150 müzisyenden oluşturduğu koroya klasik müzik ile motor sporları sesini bir araya getirerek Formula 1'in yeni marşını ortaya çıkardı.
Perküsyon - 18.06.2020
Cazseverler TRT Müzik'te bir araya gelecek
Azerbaycanlı şarkıcı Hasansoy'a konserde; Tofiq Jabbarov perküsyonda, Seymur Hasansoy akordeonda, Nijat Aslanov piyanoda, Yevgeniy Manukhin davulda, Nijat Pashazade ise bas gitarda eşlik edecek.
Perküsyon - 12.06.2020
Engelli öğrenciler canlı yayında vücut perküsyonu yaptı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler online olarak vücut perküsyonu ritim etkinliği gerçekleştirdi.
Perküsyon - 12.06.2020
Muğla'da engelli öğrenciler canlı yayında vücut perküsyonu yaptı
Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen etkinlikte, engelli öğrenciler online olarak vücut perküsyonu ritim etkinliği gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Perküsyon Haberleri | Perküsyon Haber - Haberler - Perküsyon haberleri, son dakika perküsyon haber ve gelişmeleri burada. Enstrüman ve tiyatro kurslarında online eğitim başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 17:09:25. #1.15#
title