Haberler

  Eylül Ayının En Çok Satan Otomobilleri Açıklandı

  Güncelleme:

  Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından açıklanan verilere göre, Eylül ayında Türkiye'de en çok satan otomobiller belirlendi. Fiat Egea Sedan listenin başında yer alırken, Tesla Model Y ve Renault Clio gibi modeller de listede yer aldı.

  Bildiğiniz gibi 2023 yılının Eylül ayını da bitirdik. Tabi her ay başında olduğu bu Ekim ayında da Otomotiv Distribütörleri Derneği tarafından bir önceki ayın en çok satılanlar listesi açıklandı. Bu ayın en çok satılan otomobilleri arasında şaşırtıcı durumlar göze çarptı. İşte en çok satan otomobiller ve detayları…

  Türkiye'de Eylül ayında en çok satan sıfır otomobiller!

  Listemiz en çok satandan en az satana doğru giden 10 basamaklı bir listedir. Listenin sondan 5 üyesinin sadece satış rakamlarına yer verilmiştir. Elektrikli ve benzinli olarak fark etmeksizin tüm motor tiplerindeki otomobilleri kapsayan bir liste hazırlanmıştır. Sıfır otomobil fırsatlarını merak ediyorsanız buraya tıklayarak Ekim ayı kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

  Yenilenen Opel Corsa'nın Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu!

  1- Fiat Egea Sedan

  Muhtemelen hiç şaşırmadığınız bir marka ve modeli ilk sırada gördüğünüz. İtalyan armalı ancak Bursalı olan Fiat Egea Eylül ayında toplamda 6 bin 356 adet satarak Türkiye'nin en çok satılan sıfır otomobili olma unvanını koruyor.

  2- Fiat Egea Cross

  İtalyan asıllı markanın sevilen bir diğer Bursalı modeli Egea Cross, kardeşi Egea Sedan gibi en çok satılanlar listesindeki tahtını bırakmadı. 2. sıradan listemize giriş yapan Fiat Egea Cross Eylül ayında 4 bin 869 adet satarak Türkiye'nin en çok satan 2. otomobili, en çok satan 1. SUV modeli oldu.

  3- Tesla Model Y

  Ülkemizde bir kaç ay önce satışa başlayan ancak neredeyse her sokakta bir tane Model Y görmemize sebep olan Tesla, Türkiye'nin en çok satan sıfır otomobilleri listesine Model Y ile 3. sıradan giriş yaptı. Tesla Model Y, Eylül ayında toplamda 4 bin 700 adet satıldı.

  4- Renault Clio

  Türkiye'de hem filoların hem de kullanıcıların gözbebeği olan Renault Clio en çok satanlar listesine 4. sıradan giriş yaptı. Yenilenen görüntüsü ile Türkiye yollarına çıkan Bursalı Clio 2023 yılının Eylül ayında toplamda 4 bin 606 adet sattı.

  5- Renault Megane Sedan

  Yine Türkiye'de hem filoların hem de kullanıcıların gözbebeği olan Renault Megane Sedan en çok satanlar listesine 5. sıradan giriş yaptı. Özellikle aileler tarafından tercih edilen uygun fiyatlı sedan Megane, Eylül ayında toplamda 3 bin 244 adet sattı.

  6- TOGG T10X v2

  Geçtiğimiz haftalarda Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'da çift vardiyalı üretime geçilmişti. Tabi üretimin hızlanmasıyla birlikte araç teslimatlarında da artış görüldü. En çok satılan elektrikli otomobiller listesinde 2. sırada yer alan TOGG T10X, Tesla Model Y ile bir taht kavgasına girmiş durumda. TOGG T10X Eylül 2023'te 2 bin 204 adet sattı.

  7- Hyundai i20: 2 bin 153

  8- Chery Tiggo 8 Pro: 2 bin 110

  9- Peugeot 2008: 2 bin 45

  10- Chery OMODA 5: 1769

  Kaynak: Shiftdelete / Otomobil

  Otomotiv Distribütörleri Derneği Fiat Egea Türkiye Renault Eylül Fiat Otomobil Haberler

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title