Orient Haberleri

Orient haber, Orient son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Orient - Bugün
Tottenham ile karşılaşacak Leyton Orient'te birçok oyuncuda koronavirüs tespit edildi
İngiltere Lig Kupası'nda yarın Tottenham ile karşılaşması planlanan Leyton Orient'te birçok oyuncuda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonucu pozitif çıktı.
Orient - 15.9.2020
Yelkende TAYK Trofesi Deniz Kuvvetleri Marmara Kupası Yarışları yapıldı
Türkiye Yelken Federasyonundan yapılan açıklamaya göre yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına göre gerçekleştirilen yarışları, "MSI Sailing Team Anythng Goes" birinci, "Akkim Kimya Cheese" ikinci ve "Orient Express VI" üçüncü sırada tamamladı.
Orient - 2.9.2020
Viyana Üniversitesinden TÜBA Üyesi Türkolog Tietze adına burs
Bursla ilgili detaylara "https://orientalistik.
Orient - 5.8.2020
Lübnan Elektrik Kurumu binası patlamanın şiddetiyle yıkıldı
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta dün meydana gelen şiddetli patlama nedeniyle Elektrik Kurumunun merkezi binası yıkıldı. Beyrut limanına demirleyen Orient Queen turist gemisinin de patlama sonucu batmasıyla 2 kişi öldü.
Orient - 5.8.2020
Lübnan Elektrik Kurumu merkez binası, Beyrut'taki patlama sonucu tamamen yıkıldı
Beyrut Limanı'nda yolcu gemisi battı Bu arada patlamada hasar gören Orient Queen yolcu gemisi battı.
Orient - 24.7.2020
Yaya Toure 4. Lig ekibi Leyton Orient'te antrenmanlara çıkıyor
Kariyerinde Barcelona ve Manchester City gibi Avrupa'nın önemli takımlarında forma giyen Yaya Toure, İngiltere 4. Lig (League Two) ekiplerinden Leyton Orient ile antrenmanlara çıkıyor.
Orient - 18.7.2020
SAMDOB "Sahnede Hayat Var" açık hava konseriyle sanatseverlerle buluştu
Anjelika Akbar'ın "Bach A L'Orientale" albümünden iki parçaya, bale sanatçısı Özlem Özdemir sosyal mesafe kurallarını gözeterek koreografi hazırladı.
Orient - 10.7.2020
SAMDOB "Sahnede Hayat Var" açık hava konseriyle sanatseverlerle buluşacak
Anjelika Akbar'ın "Bach A L'Orientale" albümünden iki parçaya, bale sanatçısı Özlem Özdemir sosyal mesafe kurallarını gözeterek koreografi hazırladı.
Orient - 4.7.2020
Son dakika... Samsun Devlet Opera ve Balesi açık hava konseri verdi
Anjelika Akbar'ın "Bach A L'Orientale" albümünden iki parçaya bale sanatçısı Özlem Özdemir'in sosyal mesafe kurallarını gözeterek yaptığı koreografilerde, bale sanatçıları Damla Güven, Özlem Özdemir, Çağıl Han Öztornacı, Ecem Günaydın, Çiğdem Zorlukol, Sıla Aşık, Ege Oral, Ozan Fakıoğlu ve Ekin Su Cemgil yer aldı.
Orient - 2.7.2020
Samsun Devlet Opera ve Balesi açık hava konseri verecek
Anjelika Akbar'ın "Bach A L'Orientale" albümünden iki parçaya, bale sanatçısı Özlem Özdemir'in sosyal mesafe kurallarını gözeterek yaptığı koreografilerde, bale sanatçıları Damla Güven, Özlem Özdemir, Çağıl Han Öztornacı, Ecem Günaydın, Çiğdem Zorlukol, Sıla Aşık, Ege Oral, Ozan Fakıoğlu ve Ekin Su Cemgil yer alacak.
Orient - 12.6.2020
Kavalalı Mehmed Ali Paşa her yönüyle inceleniyor
"Müslüman Napoléon" Türkçe çevirisi Abdullah Yılmaz'a ait kitapta, her yönüyle Kavalalı Mehmed Ali Paşa biyografisi yer alıyor. Fahmy, ileri görüşlülüğünden savaşlarına, genel olarak uyguladığı stratejilerinden yürüttüğü politikalarına ve yakın ilişkilerine kadar değerlendirdiği Kavalalı Mehmed Ali Paşa'nın eleştirilen taraflarını da tarihi kayıtlar eşliğinde sıralıyor. Kitapta Kavalalı Mehmed Ali Paşa'nın eğitim, tarım, tıp ve sanayileşme uygulamaları ve altyapı projeleri hakkında detaylı bilgiler bulunuyor. Kimi doğu bilimcileri tarafından "Müslüman Napoléon" diye görülen Mehmed Ali Paşa Mısır, Osmanlı, Avrupa ve İslam tarihinde kalıcı etkilerde bulundu. 43 yıllık hükümranlığında Mısır'da gerçekleştirdiği ekonomik, askeri ve toplumsal uygulamalar rakipleriyle mücadelelerini etkiledi, onu, rakipleri karşısında üstün kıldı. Fahmy, kitabında şu satırları aktarıyor: "Mehmed Ali 18. yüzyılın üçüncü çeyreğinde, Osmanlı İmparatorluğu'nun Rumeli olarak bilinen Avrupa topraklarında yer alan bu kasabada dünyaya gelmiştir. Peki, bu şahıs Akdeniz'i geçip nasıl Mısır'a ulaşmıştır? Neredeyse 50 yıl zarfında, bu önemli Osmanlı vilayetinin valisi olmayı nasıl başarmıştır? Onun ölümünden sonra da bir yüzyıl boyunca ülkeyi yöneten bir hanedanı nasıl kurmuştur? Bütün bu soruların yanıtı ilginç bir hikâyeyi doğurmaktadır. Osmanlı tarih yazımında Kavalalı Mehmed Ali Paşa, Mısır tarih yazımında ise adının Arapça telaffuzundan ötürü Muhammed Ali olarak bilinen bu tarihi kişilik, modern İslam tarihinde en takdire şayan şahsiyetlerden biridir ve onun hayat hikâyesi modern Mısır tarihinin en merak uyandıran bölümünü anlamak adına önemli bir kaynaktır." Kahire'yi üç yıl içinde kontrol altına aldı Fahmy, Mehmed Ali Paşa'nın 1801 yılında Mısır'a ayak bastığı sırada, ülkenin Fransız işgal ordusu l'Arme de l'Orient'e karşı yürütülen bitmek bilmez bir savaşın pençesinde kıvrandığını söylüyor.
Orient - 5.6.2020
Assan Alüminyum'dan "Biyoçeşitlilik" projesi
i Kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında hayata geçirdiği "Biyoçeşitlilik" projesiyle şirket, türü tehlike altında olan Mavi yıldız olarak adlandırılan "Amsonia orientalis" bitkisinin doğadaki varlığının ve Türkiye'nin zengin biyoçeşitliliğinin sürdürülebilmesine olanak sağladı.
Orient - 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1883- Orient Express, Paris'ten İstanbul'a hareket etti.
Orient - 7.4.2020
OPEC petrol sepeti varil başına 23.48 dolara yükseldi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi sArabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Orient - 25.3.2020
Lokomotiv Moscow defeats Leyton Orient in FIFA Quaranteam Tournament
Leyton Orient, who have created and organized the FIFA Quaranteam Tournament, have faced Lokomotiv Moscow in the Round of 128. The hosts were knocked out, with a final score of 3-6 against their Russian counterparts. Loko will face Wycombe Wanderers in the Round of 64.
Orient - 24.3.2020
OPEC petrol sepeti varil başına 24.72 dolara düştü
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi sArabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Orient - 18.3.2020
OPEC Petrol Sepeti 30.36 dolara geriledi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi Arabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Orient - 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
1976- Agatha Christie'nin "Şark Ekspresi'nde Cinayet" romanına da konu olan "Orient Express" 70 yolcusuyla İstanbul'a geldi.
Orient - 24.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- Uzunçayır Baraj Gölü Arama çalışmaları Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Ferit DEMİR/ TUNCELİ, ================================= 200 milyon dolarlık projenin 'kaçak' bölümleri yıkıldı MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde inşaatı durdurulan 365 villa ve 80 odalı oteli içeren 'The Bo Viera Projesi'nin imara ve yapı ruhsatına aykırı bölümlerinin yıkım işlemi tamamlandı. 30 dönümlük alanda 36 metre yüksekliğinde denize yapılan kaçak dolgunun ise temizleme çalışmaları sürüyor. İlçedeki 19 projenin 15'inde yıkımının tamamlandığı, 4'ünde ise çalışmaların sürdüğü öğrenildi.  Bodrum'da kontrolsüz yapılaşmayla ilgili tepkiler üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geçen 20 Ağustos'ta ilçeye gelerek, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait tekneyle kaçak yapılaşmaya ilişkin denetimler yaptı. Bu denetimlerden sonra Bodrum Belediyesi'nce daha önce imar planında aykırılıklar bulunduğu tespit edilen birçok projenin inşaatı durduruldu. Bakan Kurum, 28 Eylül'de imara aykırı alanları tespit edilen ve yıkımına karar verilen projeler için yeniden Bodrum'a geldi. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait tekneyle kıyıdan 2'nci kez denetim yapan Kurum, 11'i otel olmak üzere aralarında villa, rezidans ve lüks dairelerin olduğu 19 projedeki yıkım çalışmalarını kontrol etti. Bakanlık, Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Birimi ekiplerinin gözetiminde o projelerdeki yıkım çalışmalarının çoğu tamamlandı. Göltürkbükü'ndeki Mandarin Oriental, Gündoğan'daki The Bo Viera, Gölköy'deki Nef Reserve ile Yalıkavak'taki İnci turizm olmak üzere 4 projede yıkım ve dolgu temizleme çalışmaları bugünde sürdü.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Orient Haberleri | Orient Haber - Haberler - Orient haberleri, son dakika orient haber ve gelişmeleri burada. Tottenham ile karşılaşacak Leyton Orient'te birçok oyuncuda koronavirüs tespit edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 19:19:40. #1.14#
title