Offshore Haberleri

Offshore haber, Offshore son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Offshore - Dün
İzmir'de deniz üstüne kurulacak rüzgar ölçüm direğinde son aşamaya gelindi
Yavuz, İYTE Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümüyle İzmir'in deniz üstü rüzgar enerjisi potansiyelinin tespit edilmesine yönelik başlattıkları çalışmada son aşamaya gelindiğini belirterek, şunları kaydetti: "Yaklaşık bir yıldır devam eden çalışma, Türkiye'de ilk olacak. Deniz üstüne bir rüzgar ölçüm direği kuruyoruz. Son aşamaya geldik. Muhtemelen önümüzdeki ay içerisinde İzmir'de tespit edilen bir kaç alternatif var, kesinleştirmek üzereyiz. Bu ölçüm direği sayesinde toplanacak verilerle öncelikle İzmir'in denizlerindeki rüzgar enerjisi potansiyelini tespit edeceğiz. Daha sonra bunu tamamlayıcı birçok teknik çalışma yapılacak ve yatırımcılara İzmir'de nereye deniz üstü rüzgar santraline kurulabileceğine ilişkin bir bilgi sunulmuş olacak. Bunu aynı zamanda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızla da yakın temas halinde sürdürüyoruz. Bu, Bakanlığımızın bir ihaleye çıktığında o ihalenin arka planına ilişkin çok ciddi bir hazırlık da anlamına geliyor. 1998 yılında Türkiye'de ilk rüzgar santrali İzmir'de kuruldu. Hedefimiz, Türkiye'de bir offshore rüzgar santrali kurulacaksa bunun yine ilk defa İzmir'de olması.
Offshore - Dün
Son dakika haber! Van Gölü fotoğrafının NASA'nın yarışmasında birinci seçilmesi Bitlis'te de sevinçle karşılandı
Bu süreçten sonra Van Gölü'ne ilginin daha da yoğunlaşmasını beklediklerini anlatan Çoban, şöyle konuştu: "Van Gölü havzasında aktiviteler daha da artırılacak. Bu nedenle gölün korunması gerekiyor. Dünyanın artık güzelliğiyle kabul ettiği Van Gölü'nü, biz de insanlarımıza daha farklı enstrümanlar ile sunabilmeliyiz. Offshore yarışları veya su sporları gibi unsurlar, Van Gölü'nün ana gündemini oluşturmalı.
Offshore - 13.04.2021
Son dakika haberleri: Türkiye, rüzgar yatırımlarında Avrupa'da ilk beşte
Bu dönemde yatırımların 26,3 milyar avrosu deniz üstü (offshore) projeleri için kullanıldı ve toplam 7,1 gigavat offshore rüzgar enerjisi kapasitesinin kurulumu gerçekleşti.
Offshore - 04.04.2021
Haftanın tarihine bakış
2013- Yolsuzluk ve sınır ötesi suçlar gibi konularda çalışan bir grup gazeteci, kendilerine sızdırılan milyonlarca belgeyi inceledi. Bu inceleme sonucunda, birçok ülkeden, aralarında siyasetçi ve iş insanının bulunduğu kişilerin hesaplarının da yer aldığı binlerce offshore şirket ve fonun sırlarının ortaya çıktığı iddia edildi.
Offshore - 24.03.2021
Rüzgar enerjisinde 2 bin megavatlık mini YEKA planlanıyor
Türkiye'nin yenilenebilir enerji potansiyelini üst lige taşımak amacıyla başlattığı hibrit ve depolama tesisleri adımlarının son dönemde sektör için en önemli gündem maddeleri olduğuna işaret eden Amasyalı, şöyle konuştu: "Sektör olarak kısa ve orta vadede umutla beklediğimiz hibrit ve depolama tesisleri ilgili mevzuatlar bizim için yeni iş modelleri oluşturacak. Depolamanın ticarileşmesi ile birlikte buna depolamayı da katarak, aslında bir nevi santrallerimizi kısmi baz yük santrallerine çevirmek bizim hedeflerimiz arasında. Öte yandan deniz üstü (offshore) rüzgar santralleri küresel ölçekte 35,6 gigavat seviyesine ulaştı.
Offshore - 10.03.2021
TJN: BAE en büyük 10 "vergi cenneti" arasına girdi
Araştırma sonuçlarının, bu ülkeye hangi şirketlerin fonlarını kaydırdığını göstermediğine işaret eden Vergi Adaleti Ağı'ndan Mark Bou Mansour'un açıklamasına göre, bu araştırma sonuçlarının, BAE'nin dünyadaki offshore finans merkezleri arasındaki giderek artan rolünün büyüklüğünü gösteriyor.
Offshore - 08.03.2021
Altın 1,700 doların altına geriledi
Suudi Arabistan Enerji Bakanlığı, petrol rafinerisi ve dünyanın en büyük offshore petrol terminali olan Ras Tanura'daki bir petrol depolama sahasına denizden gelen bir drone ile saldırıldığını açıkladı.
Offshore - 25.02.2021
Türkiye rüzgar enerjisi kapasitesini artırdı
Bu dönemde, toplam rüzgar enerjisi kapasitesinin 194 bin 533 megavatını karasal rüzgar santralleri, 25 bin 13 megavatını ise deniz üstü (offshore) rüzgar santralleri oluşturdu.
Offshore - 24.02.2021
Son dakika haberleri: "EU Talks" etkinliğinde "Avrupa Yeşil Mutabakatı: Fırsatlar & Riskler" masaya yatırıldı
Bozay, Yeşil Mutabakat'ın ana belirleyici ve itici unsurunun karbon nötr ana hedefinden bakıldığında enerji sektörü olduğuna vurgu yaparak, "Sanayi devriminin itici gücü buharlı makinaların getirdiği enerji alanında devrimdi. Yeşil dönüşüm de karbon nötr miyatları, ABD ve Hindistan'ın elektrifikasyon kavramları, Çin'in kömür tüketimini uzun vadede düşürme vaatleri ve yenilenebilir enerjide liderliği gibi fırsatlar ve risklerle dolu enerji ağırlıklı açılımlar/taahhütler temelinde kurgulanmaktadır.Bu bağlamda fırsatlar ve risklere bakıldığında, ülkemizin politika ve öncelikleri doğrultusunda Yeşil Mutabakat çerçevesinde bazı başlıklar ön plana çıkmaktadır. Bu başlıklar, başta hidrojen olmak üzere, offshore dahil yenilenebilir enerji teknolojileri, karbonsuz gazlar, binalarda ve sanayide enerji verimliliği uygulamaları, enerji sistem entegrasyonu ve diğer temiz enerji teknolojileri olarak sayılabilir.
Offshore - 08.02.2021
AB ülkelerinde deniz üstü rüzgar enerjisi kapasitesi artıyor
Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde deniz üstü (offshore) rüzgar enerjisi kapasitesi, geçen yılki 2 bin 918 megavat ilave kurulu güçle toplamda 25 bin megavata ulaştı.
Offshore - 19.01.2021
Siemens Gamesa ve Siemens Energy'den yeşil hidrojen üretiminde iş birliği
Şirketler, ???????söz konusu iş birliği kapsamında, doğrudan yeşil hidrojen üretmek için bir elektrolizörü tek bir senkronize sistem olarak offshore (deniz üstü) rüzgar türbinine tamamen entegre eden inovatif bir çözüm sunmayı amaçlıyor.
Offshore - 15.12.2020
Japonya 2040'a kadar 45 GW offshore rüzgar santralı kuracak
Japonya, karbon salımı azaltma hedefi doğrultusunda 2040 yılına kadar 45 gigawat (GW) kurulu güce sahip denizde kurulu (offshore) rüzgar enerjisi santrali kuracak.
Offshore - 23.11.2020
Alman enerji şirketi RWE'den 727 milyon avroluk hisse satışı
Alman enerji şirketi RWE'nin İngiltere'deki deniz üssü (offshore) rüzgar enerjisi santralinde bulunan yüzde 49'luk hissesini 727 milyon avro karşılığında Greencoat şirketine satmak için anlaştığı bildirildi.
Offshore - 11.11.2020
Hindistan stratejik kültürü ve QUAD İttifakı
Stratejik özerkliğin sonu mu? Hindistan'da Çin'le ilişkiler ve yükselmekte olan Çin karşıtı kolektif davranışlara dahil olmakla ilgili tartışmaların yanında, ABD ile kurulan ilişkilerden de başlı başına rahatsız olan bir kesim bulunuyor. Motivasyonunu kimi zaman sömürge karşıtı refleksten, kimi zaman milliyetçi damardan bulan bu kesimler, hakim jeopolitik güçlerin izlediği dış politikalar göz önüne alındığında, Hindistan'ın ABD ile stratejik bir müttefik olmaktan başka seçeneğinin olmadığını, bunun da Hindistan'ın ABD'ye olan bağımlılığını artırarak stratejik özerklik ilkesini ortadan kaldıracağını iddia ediyorlar. Bu noktada, Hindistan'ın uluslararası politikada sahip olduğu imajla uluslararası gerçekliği arasında büyük bir fark olduğu ve Hindistan'ın dış politikada atması beklenen adımlar için gerekli kapasiteye sahip olmadığı düşünülüyor. Bu açıdan ABD'nin Hint-Pasifik açılımıyla teşvik edilen Modi yönetiminin, yine ABD'nin "kıta ötesi dengeleme" (offshore balancing) stratejisi çerçevesinde stratejik bir bataklığa düşmemesi gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor.
Offshore - 23.10.2020
Son Dakika | "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" webinarı
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Sistemleri Profesörü David Simchi Levi, otomotiv sektöründe tedarik zincirinin yeniden yapılandırıldığını ve bu sayede daha önce görülen sorunlardan uzaklaşıldığını belirterek, "Türkiye şu anda çok iyi bir konumda ve bu taleplere karşılık verebilir. Maliyetlerde rekabetçi avantajı olduğu için, ev o pazarlara da yakın olduğu için Türkiye'nin bir önemi var." dedi. Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) tarafından Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla "Küresel Tedarik Zincirlerinin Yeniden Yapılanması" başlıklı webinar düzenlendi. Etkinliğin birinci oturumunda konuşan David Simchi Levi, şirketlerin son 10-15 yıl içerisinde çok başarılı bir şekilde farklı stratejiler, dış kaynaklar ve açık deniz (offshore) sistemleri kullandıklarını, bu sayede tedarik zinciri maliyetlerini düşürmeye çalıştıklarını ve bu maliyet düşüren stratejilerin, aynı zamanda tedarik zinciri riskini artırdığını söyledi.
Offshore - 13.10.2020
Son dakika haber... Küresel elektrik piyasalarının yeni lideri "güneş enerjisi" olacak
Elektriğin yarısı yenilenebilirden gelecek Bu kapsamda, yenilenebilir enerji kaynakları gelecek 10 yılda dünyadaki toplam elektrik talebinin yüzde 50'sini karşılayacak. Hidroelektrik, enerji talebinin karşılanmasında en büyük payı alırken, güneş en fazla büyüyen kaynak olacak. Rüzgar ve deniz üstü (offshore) rüzgar santralleri ise bu kaynağı takip edecek.
Offshore - 22.09.2020
Rekabet Kurulu bazı birleşme ve devralma işlemlerini onayladı
Saudi Aramco Development Company ve Korea Shipbuilding ile Offshore Engineering Co.
Offshore - 12.09.2020
Son dakika haberleri | Polonya, yeni nükleer santraller için 40 milyar dolarlık yatırım yapacak
300 bin kişiye iş imkanı sağlayacak Polonya'nın 'Yeni Enerji Politikası-2040' (PEP2040) ile 2040 yılına kadar 6-9 GW kapasiteye sahip ilk nükleer santral ünitelerini inşa etmek için 40 milyar dolar (150 milyar zloti) yatırım yapılması planlanıyor. İlk 1-1,6 GW'lık kapasiteye sahip olan tesisin ise 2033 yılına kadar hizmete girmesi bekleniyor. Polonya ayrıca 130 milyar zloti olarak tahmin edilen yatırımla 2040 yılına kadar 8-11 gigawatt (GW) offshore (denizüstü) rüzgar enerjisi santrali inşa etmeyi planlıyor.
Offshore - 11.09.2020
Hengtong, denizaltı güç aktarımı projelerini uluslararası alanda gerçekleştiriyor
Verilen bilgiye göre, Kuşak ve Yol girişiminin ve Sino-Portekiz Mavi Ortaklığının sağlam temeline karşılık, Denizaltı güç aktarımın genel yüklenicisi olan Hengtong, denizaltı güç aktarımının genel yüklenicisi olarak en son teknolojiye sahip kablo mühendisliği teknolojisini harekete geçirerek, küresel kaynakları farklı ülkelerdeki ekiplerle buluşturup teknolojik yenilikler yaptı. Toplam 25 megavat kurulu güce sahip olan ve yarı batan offshore rüzgar enerjisi üretme projesi olan WFA, kullanıma başlandıktan sonra Avrupa'da her yıl yaklaşık 60 bin evin enerji ihtiyacını karşılayacak.
Offshore - 24.08.2020
IEA Başkanı Birol: "Karadeniz'deki keşfin potansiyel ekonomik değeri 80 milyar dolar"
Açık deniz petrol ve gaz tecrübesinin gelecek dönemde deniz üstü (offshore) rüzgar enerjisi yatırımları için de altyapı hazırlayacağını belirten Birol, "Danimarka ve Norveç, açık deniz doğal gaz teknolojisiyle bu işe başladı fakat şu anda deniz üstü rüzgar enerjisinde dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alıyorlar.
Offshore - 10.08.2020
İZKA'dan İzmir üniversitelerindeki öğrencilere ücretsiz rüzgar enerjisi eğitimi
Eğitim kapsamında, öğrencilere Avrupa'da ve Türkiye'de rüzgar enerjisi, rüzgar türbin teknolojisi, rüzgar enerjisi proje yönetimi, rüzgar türbinlerinde bakım ve servis yöntemleri, rüzgar enerjisi analizi, borç veren mühendisliği, onshore (karasal) rüzgar ölçümleri, karasal rüzgar türbinlerinin çelik kule üretimi, offshore (deniz üstü) rüzgar türbinlerinin çelik kule üretimi, küresel enerji görünümü ve rüzgar enerjisi ile rüzgar enerjisi finansmanı konu başlıklarında dersler verilecek.
Offshore - 23.06.2020
Meksika'da rüzgar santrali anlaşmazlığının şiddete dönüşmesiyle 15 kişi öldü
Anlaşmazlık 2012'ye uzanıyor Bölgedeki anlaşmazlık 2012 yılına uzanıyor. Kıyı şeridindeki kasaba açıklarında, deniz üstü (offshore) rüzgar enerji santrali inşa etmek isteyen konsorsiyumunun projesi "Huaves" olarak da bilinen "Ikoots" yerli halkının girişimleri sonucu durdurulmuştu.
Offshore - 02.06.2020
Çin Yuan'ı Devalüe Edecek mi?
Çin Merkez Bankası (POBC) ABD ile yaşanan gerilimin ardından referans kuru 7.12'ye çekerek son 8 yılın en yüksek seviyesine çıkardı. Bu referans oranı aynı zaman 2008 Küresel Finans Krizinin ardından ulaşılan en yüksek seviye olma özelliği taşıyor. Onshore Yuan PBOC'nin belirlediği referans oranın -+%2 aralığında fiyatlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Çin hükümetinin de ABD'den gelen tehditlere Yuan'ın kontrollü bir şekilde değer kaybetmesine göz yumacağı haberleriyle değeri Hong Kong döviz piyasasında belirlenen offshore Yuan 7.
Offshore - 12.05.2020
ANALİZ – ABD'nin Kovid-19 sonrası muhtemel ulusal güvenlik stratejileri
Tüm bu değerlendirmeler, yenilikçi üstünlük savunma stratejisi (innovative superiority defense strategy), müşterekleri yönetme yaklaşımı (command the commons approach), izolasyoncu yaklaşım, ilerlemeci savunma yaklaşımı (progressive defense approach), kuzey savunma yaklaşımı (Nordic defense approach), direnç ve kısıtla yaklaşımı (resilience and restraint approach), dış dengelemedi yaklaşım (offshore balancer approach) gibi yaklaşımların, olası seçenekler içinde ortak baskın eğilimler olduğunu gösteriyor ve ABD'nin de muhtemelen bu yönde bir ağırlık noktası üzerinde şekillenen bir stratejiyi tercih edeceği düşünülüyor.
Offshore - 03.03.2020
Ekonomistler, enflasyon verisini değerlendirdi
Manşet enflasyonda yılın zirvesinin geride kalmak üzere olduğuna işaret eden Bürümcekçi, şunları kaydetti: "Önümüzdeki dönemin seyri açısından gıda fiyatlarının belirsizliği ve oynaklığı dışında, ham petrol ve diğer emtia fiyatlarının görünümü, döviz kuru hareketleri ve kamu fiyat/vergi ayarlamaları enflasyon üzerindeki risklerin yönünü belirleyecektir. Kısa vadede petrol ve emtia fiyatlarının sert gerilemesi olumlu yansırken, Çin kaynaklı tedarik zinciri aksaklıkların üretici fiyatlarında yaratacağı yukarı yönlü baskılar ve son günlerdeki kur artışı ile beraber yıllık bazda kur sepeti değişiminin yüzde 16 civarına yükselmesi enflasyonu yukarı yönde etkileyen bazı faktörlerin güçlenmeye devam ettiğine işaret etmektedir. Dolayısıyla son günlerdeki değer kaybının ancak daha belirgin bir kur atağına dönüşmediği durumda yıllık enflasyonun ikinci çeyrekten itibaren geçen yılın aynı döneminin oluşturduğu lehte baz etkisi nedeniyle kademeli gerileyerek yılı yüzde 10-11 aralığında bitirmesi halen olası duruyor." "Faiz indirimleri devam edebilir" Haluk Bürümcekçi, Merkez Bankası'nın piyasa sinyallerine muhtemelen bakmayacağını ifade etti. Merkez Bankasının son beklenti anketinde gelecek enflasyon beklentilerindeki düşüşün durması, CDS priminin önceki toplantıya göre 100 baz puan yükselmesi, tahvil getiri eğrisinin yüzde 12-13 aralığına kayması ve offshore swap para piyasası faizlerinin daha belirgin yükselmesinin, faiz indirimlerine devam edilmesi durumunda TL'de değer kaybının güçleneceğini düşündürdüğünü ifade eden Bürümcekçi, şu değerlendirmelerde bulundu: "Buna karşılık başta Fed olmak üzere gelişmiş ülke merkez bankalarının yeni faiz indirimlerine yönelik hazırlıkları ve tahvil faizlerinin rekor düşük seviyelere inmesi, TCMB'nin gevşek para politikası duruşuna destek vermekte.
Offshore - 03.02.2020
Ekonomistler, enflasyon verisini değerlendirdi
TCMB'nin son Beklenti Anketi'nde de politika faizine ilişkin 6 ay ve 12 ay sonrası beklentisinin yüzde 10,5 ve yüzde 10 ile indirimlerin daha düşük hızda da olsa devam edeceği beklentisini yansıttığını kaydeden Bürümcekçi, "Ayrıca, offshore swap para piyasasında 1 ay vadeli faizlerin yüzde 10 civarında geçmesi 19 Şubat toplantısında ölçülü bir indirimin daha masada olabileceği beklentisini güçlendiriyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Offshore Haberleri | Offshore Haber - Haberler - Offshore haberleri, son dakika offshore haber ve gelişmeleri burada. İzmir'de deniz üstüne kurulacak rüzgar ölçüm direğinde son aşamaya gelindi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 20:18:52. #1.16#

title