Of'ta Okul Zili Çaldı

16.09.2013 15:51 | Son Güncelleme: 16.09.2013 15:51
Of'ta Okul Zili Çaldı

Trabzon'da yeni eğitim ve öğretim döneminin açılması ve İlköğretim haftası kapsamında Of'ta etkinlikler düzenlendi.

Trabzon'da yeni eğitim ve öğretim döneminin açılması ve İlköğretim haftası kapsamında Of'ta etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında Mikdat Sarıalioğlu Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde Of Kaymakamı Eren Arslan'ı makamında ziyaret ettiler. Öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlenen ziyaret sonrası resmi program İsmail Yıldırım İlkokulu'nda yapıldı.

Yeni hizmete açılan konferans salonunda gerçekleşen açılış törenine Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ulutaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Şahin, Şube Müdürü Adem Gündüz, Okul Müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Kendisinin de bir veli olarak heyecanlı olduğunu belirten Of Belediye Başkanı Murat Saral, "Tüm ailelerimiz gibi bizler de bu sabah ayrı bir heyecan yaşadık. Yaz tatilini bitiren çocuklarımız çok özledikleri okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kavuştular. Yeni eğitim ve öğretim sezonumuzun tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Tüm yavrularımıza üstün başarılar diliyorum. Her geçen gün eğitim çıtasını yükseltmeye devam eden Of'umuzun bu yıl da başarılı bir dönem geçirmesini arzu ediyorum. Bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bu yıl da eğitim camiamız için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve velilerimize başarılı bir yıl diliyorum" dedi.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin tüm ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temennisinde bulunan Of Kaymakamı Eren Arslan, "Bu salona girdiğimde bu yıl eğitim ve öğretime başlayan siz çocuklarımızın heyecanını ve mutluluğunu gözlerinizde gördüm. İnşallah bu heyecanınız bütün eğitim hayatınız boyuncu hiç eksilmeden devam eder. İçinde bulunduğumuz okul Of'un diğer müstesna okulları gibi hayırsever bir işadamımız tarafından yapılmış.Daha sonra okulun zaman içerisinde yıpranmasından dolayı oluşan eksiklikleri talebimiz noktasında duyarsız kalmayan Zafer Yıldırım ve ailesi bu eksiklikleri gidererek bugünkü halini almıştır. Bu salonumuzdan bunlardan bir bölümü.Ben buradan eğitim adına Of'a yatırım yapan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu konuda önümüzde ki dönem içerisinde önemli gelişmeler ve yatırımlar olacaktır. Eğitim hayat boyu devam eden belirli bir periyodu kapsamayan bir süreç. Bu sürecin en önemli ayaklarından biriside okullarımız.Okullarımızın fiziki şartları son yıllarda hiçbir şeyle kıyaslanamayacağı kadar artmıştır. Cumhuriyet tarihi boyunca genellikle başka alanlar yatırımda ön sıraları alırken, son yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi gerek eğitim gerekse altyapı için ayrılan ödenek birinci sırada yer almaktadır. Geçen yıl ilköğretimde ve ortaöğretimde elde edilen başarıdan dolayı tüm eğitim camiamızı kutluyorum. İnşallah bu yılda aynı kararlılık ve azimle bu başarının üstüne koyacağımıza eminim.Ailelerimize buradan seslenmek istiyorum. Okul eğitim için çok önemli olsa da bir çocuk her şeyden önce temelini ailesinden alır. İlgili alakalı çocuğu ile ilgilenen ailelerin çocuklarının ne kadar başarılı olduğu istatistik verileri ortaya koymaktadır. Bu noktadan hareketle sizler her ne kadar bizlere güvenseniz de sorumluluğun tamamını okullara bırakmamanızı ve kendi payınıza düşeni de yapmaya azami gayret göstermenizi istirham ediyorum" diye konuştu.

Program bir kısım 4. sınıf öğrencisinin okula yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerine "hoş geldin" çiçeği sunması ve günün anısına toplu fotoğraf çekilmesiyle son buldu. - TRABZON

Of'ta Okul Zili Çaldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title