Nihat Hatipoğlu, "Özdil ve Akman'ın cenazesini camiye sokmayalım" diyen Ebubekir Sifil'i eleştirdi - Haberler
Haberi Paylaş

Nihat Hatipoğlu, "Özdil ve Akman'ın cenazesini camiye sokmayalım" diyen Ebubekir Sifil'i eleştirdi

Haberler.com - Haberler | Güncel

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman için "Cenazelerinin camilere sokulmamasına" yönelik ifadesini eleştiren Nihat Hatipoğlu, "Bir din hocasının, ilahiyatçının bu türden sözü veya yorumu İslam'dan uzaklaştırıyor" dedi.

Prof. Nihat Hatipoğlu, Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebubekir Sifil'in, Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman için "Cenazelerinin camilere sokulmamasına" yönelik ifadesini isim vermeden eleştirdi.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede "İnsan kazanmalıyız" diyen Hatipoğlu, "Ateist, deist ve daha nice anlayışın, saflarına insan katmaya çalıştığı şu ortamda insanları kutuplaştırarak, Müslüman değilsin diyerek, günahkarsın fetvası vererek ne kazanacağız? Bu sorgulayan ve uzaklaştıran tavrın kime yaradığına baktınız mı? Bu yol ve üslup, tekfir veya tezyif üslubu çıkar yol değil. Zarardır. Gıdım-gıdım yürüdüğümüz, taşı sıkıp su çıkarırcasına kazandığımız bunca insanı başka yerlere savurmanın vebali ağırdır" ifadelerini kullandı.

Açıklamasının devamında bu gibi çıkışların faturasının İslam dinine kesildiğini belirten Hatipoğlu, şöyle devam etti: "Samimi olan insanımızı biraz daha kenetleyelim diye söylenen sözün, sorumlulukla te'lif edilemeyeceği ve çok zarar vereceği kanaatindeyim. İşin bir diğer sıkıntılı tarafı şudur: Bir din hocasının, ilahiyatçının bu türden sözü veya yorumu ne yazık ki, Kur'an'ın ve dinin değerlendirmesi olarak kabul ediliyor. Fatura dine kesiliyor. Mahcur edilen, uzaklaşılan da maalesef sadece İslam oluyor. Ne adına?"

Nihat Hatipoğlu, 'Özdil ve Akman'ın cenazesini camiye sokmayalım' diyen Ebubekir Sifil'i eleştirdiEbubekir Sifil

Tele1'de yayınlanan ve Cüneyt Akman'ın sunduğu 'Zamanın Ruhu' programına konuk olan Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Diyanet İşleri'nin kuraklıktan ötürü yağmur duasına çıkmasıyla ilgili olarak "Ben şu an İzmir'deyim. Bize gavur İzmir diyorlar ama dua en çok burada tuttu. 3 günden beri burada yağmur var. Şimdi tabii önceki günkü yazımda da anlatmaya çalıştım. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde astronom bile çalıştırılıyor. Dolayısıyla bilimden uzak bir kurum değil. Dolayısıyla astronomdan haberdar olan bir kurumun meteoroloji biliminden haberdar olmaması mümkün değil" demişti.

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Diyanet İşleri Başkanlığı'na Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman'la ilgili tepki çeken bir çağrıda bulunmuştu. Sifil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Diyanet İşleri Başkanlığı'na bir teklif: Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dini sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın" ifadelerini kullanmıştı.

Nihat Hatipoğlu, 'Özdil ve Akman'ın cenazesini camiye sokmayalım' diyen Ebubekir Sifil'i eleştirdi

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Nihat Hatipoğlu, Ebubekir Sifil, Öğretim Üyesi, Yalova, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (109)
Mustafa:Benim dinimle ,duamla alay eden kisi camimize de gelmesin tabiki Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Maruf:Sayın Nihat Hocam bu gibilerine kuran ey kafirler diyor. Salya akıtan diyor. Senin dinini alaya alıyor, inanmıyor, savaş açmış, sen barıştan bahs ediyorsun. Müslüman gerektiğinde tavrını koyandır. Müslümanın Allah adına bir duruşu, bir davası, bir rengi ve bir rüzgârı olur. Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Ilhan baydat:Hacıdan hocadan karanlık geceden uzak durun. Cevap Yaz 0 3 Yayından Kaldır
Tüm 109 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title