NEVZAT TARHAN HABERLERİ

Nevzat Tarhan haber, Nevzat Tarhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevzat Tarhan

Nevzat Tarhan

Doğum Yeri Amasya / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1952

Nevzat Tarhan Kimdir ?

7 Temmuz 1952 Amasya doğumlu. 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 yılında GATA'da Psikiyatri uzmanı oldu. Erzincan ve Çorlu'da hastane hekimliği sonunda GATA Haydarpaşa'da Yardımcı Doçent (1988) ve Doçent (1990) oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nevzat Tarhan - 16.06.2021
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Sınav kaygısı yaşamak normaldir"
Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS'ye çok az bir zaman kaldı. YKS'nin TYT oturumu 26 Haziran'da, AYT ve YDT oturumları ise 27 Haziran'da yapılacak.
Nevzat Tarhan - 15.06.2021
TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu, akademisyenleri dinledi
Erbatur, kadınlar ve genç kızlar için aile içi şiddet konusunda bilinçlendirici çalışmalar yapılması ve ilişkinin başında şiddetin farkına varmayı sağlamak gerektiğini dile getirerek, şöyle devam etti: "Eğer başında farkına varırlarsa ve destek alabilirlerse bu şiddeti durdurabilirler. Yani aile içinde erkeğin uyguladığı şiddet durdurulabilir ve durdurulduğu zaman da zaten arkasından mutlu bir evlilik, mutlu bir ilişki olur. Dikkat etmemiz ve üzerinde durmamız gereken husus, şiddet mağdurunun değil uygulayanın sorumluluğudur. Dolayısıyla erkekler için en önemli adım, bu sorumluluğu kabul etmek ve bunu değiştirmek yönünde çalışmaktır. Bu da bütün eğitim materyallerimizle yapılabilecek bir husustur. Yani bunu daha ana sınıfından itibaren anlatmak ve bu değişikliği yapmak gerekir." "Türkiye dünya birincisi" Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, şiddetin bir sonuç mu sebep mi olduğunu anlamak gerektiğini belirtti.
Nevzat Tarhan - 15.06.2021
Prof. Dr. Sinan Canan: "Yeni dijital dünyaya karşı uyanık olmalıyız"
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen "Fi-jital Gelecek Zirvesi 2021" gençleri akademi dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturdu. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın açılış paneliyle başlayan zirvede Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Ensititüsü Müdürü Prof.
Nevzat Tarhan - 09.06.2021
"Pandemi bitse gelecek çevrimiçi eğitim yönünde ilerleyecek!"
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen "Fi-jital Gelecek Zirvesi 2021" gençleri akademi dünyasının önde gelen isimleriyle buluşturuyor. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İstanbul Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'nın açılış panelinin ardından zirvenin konuğu bu kez, Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Ensititüsü Müdürü Prof.
Nevzat Tarhan - 07.06.2021
Fi-jital Gelecek Zirvesi, açılış oturumuyla başladı
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dijitalleşmenin zamanın ruhu olduğunu belirterek, "Bu gerçekliği, rüzgar gibi karşımıza değil arkamıza almamız lazım. Bu şekilde hedeflerimize doğru ilerlemeliyiz.
Nevzat Tarhan - 03.06.2021
İletişim Öğrencilerine Kariyer Eğitimi
Öğrencilerin meslekle ilgili sorularını da yanıtlayan Özdemir, öğrencilerin gelecek kaygısı ile ilgili ise şunları söyledi: "Mezun olduktan sonra ne iş yapacağıyla ilgili kaygısı olan arkadaşlarım var. Bence mezun olduktan sonrayı düşünmeyin. 'Anda yaşayın. ' Kurucu Rektörümüz Prof. Dr. Nevzat Tarhan bunu hep vurgular.
Nevzat Tarhan - 02.06.2021
Dijital dünya her yönüyle ele alınacak
Pandemiyle beraber hayatımızda daha etkili olan dijital dünya, yapay zeka gibi kavramlar, akademi dünyasının önemli isimlerince değerlendirilecek. Çevrimiçi düzenlenecek zirve, 7 Haziran Pazartesi saat 20:00'de başlayacak. Beş gün sürecek zirve, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın katılacağı panelle başlayacak.
Nevzat Tarhan - 24.05.2021
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Hayatta gizli psikoloji yasası vardır"
Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümleri tarafından düzenlenen 1. Uluslararası İntihar Sempozyumu'nda intihar olgusu pek çok yönüyle ele alındı.
Nevzat Tarhan - 07.05.2021
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Elon Musk'ın yaptığını üniversiteler yapmalı…"
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan Covid-19'un, ciddi bir şekilde biyomühendislerin önemini öğrettiğini, Biyomühendisliğin, moleküler biyoloji ve genetiğin önünü açtığını söyledi.
Nevzat Tarhan - 26.04.2021
Samsun Müftülüğü salgın döneminde halkın motivasyonunu destekliyor
Projede Nevzat Tarhan, Rukiye Karaköse gibi akademisyenlerin de konuşmacı olarak yer aldığını bildiren Çakır, "Özellikle aile bireyleri için, aile içi doğru iletişimin sağlanması, yaşam kalitesinin artması, yaratılış gayesi ve bu gayenin verdiği güç ile problemlerle baş edebilme kabiliyeti geliştirme önem arz ediyor.
Nevzat Tarhan - 20.04.2021
"Ramazan, hayatın anlamını kavramak için önemli bir fırsattır"
Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Maneviyat, hayatın muhteşemliğinin farkına varabilmek ve şükran duyabilme kapasitesi anlamına gelmektedir." dedi.
Nevzat Tarhan - 13.04.2021
Psikiyatride herkese aynı ilaç dönemi bitti!
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Bir ilacın herkese olması artık bu döneme uygun bir durum değil. O nedenle kişiye özel tedaviyi önemsiyoruz." dedi.
Nevzat Tarhan - 25.03.2021
BM Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu 2020 Dünya Raporu açıklandı
Bunların hem internet üzerinde eğitim vermede hem de farklı ülkeler arasındaki ortak operasyonları yönetmede işe yaradıklarını ve Türkiye'nin de buraya operasyonlara katılma açısından çok büyük katkısı olduğunu belirten Atasoy, şöyle devam etti: "Raporda Türkiye'nin birtakım sanal ortamlar üzerinden yürütülen operasyonlarda destek olduğunu söylemiştim. Bunlardan başlıcası PICS adını verdiğimiz operasyonel koordinasyon sistemi. Bu sistemi kullanan Türkiye, İran, Bulgaristan, Hollanda ve İnterpol ile birlikte 2017 ve 2018 yıllarında ele geçen 22 bin litre anhidritin aynı örgüt malı olduğunu açığa çıkarttı. Gerçi soruşturmalar sürüyor ama burada ülkemizin önemli bir liderliği var. Anhidritin yakalanması tonlarca eroin elde edilmesini engellemiş demektir. Burada önemli olan, farklı ülkelerde yakalananların aynı örgüte ait olduğunu PICS sayesinde, ülkemizin liderliğinde açığa çıkartmış bulunuyoruz. Bu her ne kadar soruşturmalar sürüyorsa da 2020 yılı içerisinde olan çok önemli bir gelişme. 3 yıl öncesi yakalamaların dahi hangi örgüt malı olduğunu, en azından aynı örgüt malı olduğunu sayemizde bulmuş oldular. Türkiye yılda 10 bin litreden fazla anhidrit yakalayan az sayıda ülkeden biridir. Muhtemelen kendi rekorumuzu 2021'de egale etmiş olacağız. Türkiye 69 yeni psikoaktif maddeyi denetim altına aldı. Bu çok önemli bir gelişme. Türkiye dünya genelinde en fazla eroin yakalayan ülkeler arasında İran ve Afganistan'dan sonra üçüncü sırada. Pandemi sırasında Balkan Yolu kullanılmaya devam edildi. Yasal ticari ürünlerin arasında, eroin kaçırıldığını gördük. Burada da Hollanda ile birlikte ülkemiz ortak bir polis operasyonu sayesinde Kazakistan, Almanya, Polonya, Hollanda ve ülkemizde yapılan eroin yakalamaların arasında bağlantı olduğunu saptadık. Bu da çok önemli bir gelişme. Aynı örgütün malı olan ve çok farklı ülkeye yayılan eroini yakalamak yetmiyor, bunların kaynağını bulabilmek çok önemli. Bizim liderliğimizle bu operasyonlara da damgamızı vurmuş olduk." "Raporda madde bağımlısı olan yaşlılar konusuna dikkat çekilmesi önemli" Prof. Dr. Nevzat Tarhan da raporda madde bağımlısı olan yaşlılar konusuna dikkat çekilmesinin önemli olduğunu belirterek, "65 üstü olan kişilerin madde kullanması oranının küresel olarak arttığı ve kovidin bunu hızlandırdığı gözüküyor.
Nevzat Tarhan - 03.03.2021
6. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri sahiplerini buldu
Törende konuşan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, özellikle pandemi döneminde yüksek insani değerlerin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşıldığını belirterek, "Bütün canlılar arasında soyut düşünebilen tek varlık insandır.
Nevzat Tarhan - 06.01.2021
Suluova'da yılın ilk nikahını Başkan Üçok kıydı
Üçok, yeni çiftte Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın "Aile okulu ve evlilik" isimli kitabını hediye etti.
Nevzat Tarhan - 22.10.2020
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Batı dünyası Kovid-19'dan sonra iyice zor duruma girdi"
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Batı dünyası Kovid-19'dan sonra iyice zor duruma girdi.
Nevzat Tarhan - 14.10.2020
İstanbul Valiliği, "Aileler Üniversitede Projesi" kapsamında iş birliği protokolü imzaladı
İstanbul Valiliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile NP İstanbul Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tarhan katıldı.
Nevzat Tarhan - 28.09.2020
Üsküdar Üniversitesi, "AR-GE ve Yenilikçi Politikalar"a odaklandı
Üsküdar Üniversitesi vizyon toplantıları "pandemi" önlemleri altında gerçekleşti "Gelecek bağlanabilirlikte" diyen Kurucu Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan, farklı insanların benzer hareket şekliyle aynı hedefe bakmasının, ortak aklı oluşturmasının ancak ortak bakış ve iş birliğiyle mümkün olabileceğine dikkat çekti.
Nevzat Tarhan - 24.09.2020
Siyer Vakfı, hicri 1442'yi "Ahlak Yılı" ilan etti
Muhammed Emin Yıldırım, Şerafettin Kalay, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Dr.
Nevzat Tarhan - 03.09.2020
TRT Akademi dergisinden "Kovid-19" özel sayısı
Özel sayıda Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof.
Nevzat Tarhan - 29.07.2020
YKS sonuçları açıklandı, şimdi tercih zamanı
Üsküdar Üniversitesi uzmanları adaylara yol gösterecek Bu yıl pandemi nedeniyle alınan önlemler kapsamında fiziksel mesafeli ve tedbirli yüz yüze tanıtımın yanı sıra online tercih danışma hizmetleri de veriliyor. Üsküdar Üniversitesi'nin yerleşkelerini ziyaret eden adaylar aralarında Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof.
Nevzat Tarhan - 27.07.2020
Meslek seçiminde çok boyutlu düşünmek gerekiyor
Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, üniversite yolculuğunda tercihlerde bulunacak adaylara meslek seçimine dair çok önemli tavsiyelerde bulundu.
Nevzat Tarhan - 01.06.2020
Küresel anksiyete salgını kapıda
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, küresel Covid-19 salgınının ruh sağlığı üzerinde önemli etkiler oluşturduğunu söyledi.
Nevzat Tarhan - 30.05.2020
Genç MÜSİAD pandemi döneminde çok sayıda online etkinlik yaptı
Ayrıca siyaset dünyasından, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş'ı online etkinliklerimiz sayesinde üyelerimiz ile bir araya getirdik." Yurt dışı şube sayısı 29'a çıktı Akbal, "Keyifle Sohbetler" başlığı altında düzenledikleri online programlarda ise, Çocuklar Duymasın ve Seksenler dizileriyle adından sıkça söz ettiren Birol Güven'i, Ramazan programlarının vazgeçilmez ismi Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nu, ekonomi alanında öncü isimlerden Prof. Dr. Kerem Alkin'i ve Prof. Dr. Nevzat Tarhan gibi isimleri üyeleriyle buluşturduklarını kaydetti.
Nevzat Tarhan - 21.05.2020
Büyükşehirdekileri daha çok etkiliyor!
PROF. DR. NEVZAT TARHAN: "SOSYAL MESAFENİN TARTIŞILMASI YANLIŞ" Mart ayının ortalarından bu yana ciddi bir sürece girildiğini ifade eden Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof.
Nevzat Tarhan - 18.05.2020
Pandemi, aile içinde şiddet vakalarına neden oluyor
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pandemi dönemi ile birlikte insanların evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başladığını belirterek, bu durumun da aile içinde şiddet vakalarına neden olduğunu bildirdi.
Nevzat Tarhan - 10.05.2020
"Ruh Sağlığı Uzmanlarının Korona Performansı Araştırması"
"Bu dönemde en aktif ruh sağlığı uzmanı kim?" sorusunda psikiyatri uzmanı ve yazar Prof. Dr. Kemal Sayar ile Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan isimleri öne çıktı.
Nevzat Tarhan - 07.05.2020
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Covid-19 bolluk sendromunu hizaya soktu"
Küresel Covid-19 salgınının aslında tüm dünyaya önemli mesajlar verdiğini belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu mesajların tüm insanlık tarafından dikkate alınması gerektiğine dikkat çekti.
Nevzat Tarhan - 29.04.2020
Türkiye'nin "Koronafobi Haritası" açıklandı
Araştırmaya katılan 1610 kişi yüksek lisans ve doktora mezunu Açıklamada görüşlerine yer verilen Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, küresel salgından etkilenen Türkiye'de, toplumun salgınla ilgili yaşamı etkileyecek düzeyde korkuları olduğunu belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nevzat Tarhan Haberleri | Nevzat Tarhan Kimdir - Haberler - Nevzat Tarhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nevzat Tarhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Pandemi sürecinde Sağlık Çalışanlarında Kaygı ve Depresyon Yönetimi paneli gerçekleşti
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.6.2021 23:33:06. #1.14#

title