NEVZAT TARHAN HABERLERİ

Nevzat Tarhan haber, Nevzat Tarhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nevzat Tarhan

Nevzat Tarhan

Doğum Yeri Amasya / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1952 -

Nevzat Tarhan Kimdir ?

7 Temmuz 1952 Amasya doğumlu. 1969 yılında Kuleli Askeri Lisesini, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. GATA stajı, Kıbrıs ve Bursa kıta hizmetinden sonra 1982 yılında GATA'da Psikiyatri uzmanı oldu. Erzincan ve Çorlu'da hastane hekimliği sonunda GATA Haydarpaşa'da Yardımcı Doçent (1988) ve Doçent (1990) oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nevzat Tarhan 1.6.2020
Küresel anksiyete salgını kapıda
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, küresel Covid-19 salgınının ruh sağlığı üzerinde önemli etkiler oluşturduğunu söyledi.
Nevzat Tarhan 18.5.2020
Pandemi, aile içinde şiddet vakalarına neden oluyor
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, pandemi dönemi ile birlikte insanların evlerinde daha fazla zaman geçirmeye başladığını belirterek, bu durumun da aile içinde şiddet vakalarına neden olduğunu bildirdi.
Nevzat Tarhan 7.5.2020
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Covid-19 bolluk sendromunu hizaya soktu"
Küresel Covid-19 salgınının aslında tüm dünyaya önemli mesajlar verdiğini belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu mesajların tüm insanlık tarafından dikkate alınması gerektiğine dikkat çekti.
Nevzat Tarhan 4.3.2020
PROF. DR. TARHAN: MASKELİ DOLAŞMAK 'KORKUDAN KORKMAK' DURUMUNA GELİYOR
PROF. Dr. Nevzat Tarhan, "Maskeler gerektiğinde kullanılmalıdır.
Nevzat Tarhan 28.2.2020
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Bugün ihtiyaç duyduğumuz Çanakkale ruhu"
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ülke ve millet olarak içinde bulunduğumuz zor günlerde birlik ve beraberlik duygularının önemini vurguladı.
Nevzat Tarhan 23.2.2020
Uzmanından "Atakan'ın sosyal ve duygusal beyni de gelişmeli" değerlendirmesi
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, okuduğu felsefe kitapları üzerine yaptığı yorumlarla sosyal medyanın gündemi haline gelerek dikkatleri üzerine çeken 10 yaşındaki Atakan Kayalar'a ilişkin, "Bu çocuğun matematiksel beyni süper, sosyal ve duygusal beyni de...
Nevzat Tarhan 14.2.2020
Prof. Dr. Fuat Sezgin makale yarışması ödülleri sahiplerini buldu
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Prof. Dr. Fuat Sezgin, bilim tarihinde devrime sebep oldu"
Nevzat Tarhan 27.1.2020
Depreme fiziksel olduğu kadar psikolojik hazırlık önemli
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Elazığ ve Malatya'yı etkileyen depremin psikolojik etkileriyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.
Nevzat Tarhan 17.1.2020
Karnede kıyas; utanç, suçluluk ve eksiklik duygusu uyandırıyor!
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, karne ve sömestr tatil dönemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Nevzat Tarhan 21.12.2019
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Tarhan: "Narsizmin bu kadar yükseldiği bir çağ yok"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, sosyal medyada gençlerin narsist paylaşımlarının arttığını belirterek, "Ego çağında yaşıyoruz.
Nevzat Tarhan 6.12.2019
Yalnızlıkta ezber bozuldu. Gençler daha yalnız…
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, yalnızlığın birey ve toplum üzerindeki psikolojik etkilerine değindi.
Nevzat Tarhan 28.11.2019
Klasik öğrenmenin yerini beyin temelli öğrenme alıyor
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, beyin temelli öğrenmenin kalıcı olduğunu belirterek önemine işaret etti.
Nevzat Tarhan 9.11.2019
Toplu intiharda "psikolojik otopsi" önemli
4 kardeş ölümünde ayna etkisi mi yaşandı? Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, böyle durumlarda intihar ihtimalinin yüksek olduğunu, bu vaka özelinde konunun psikolojik boyutunun ele alınması ve "psikolojik otopsi" yapılması gerektiğini vurguladı.
Nevzat Tarhan 4.11.2019
Kötücül duygular, terbiye edilebilir!
Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, empati duygusunun önemine işaret ederek sorunların çözümünde bu duygunun katkıları olduğunu söyledi.
Nevzat Tarhan 21.10.2019
Duygu fakirliği bencilleştiriyor!
Toplumun temel taşı ailede çiftler arasındaki "biz" duygusunun evliliğin belkemiğini oluşturduğunu belirten Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 'Biz' duygusunun farklılıkları kabul ederek birliktelik yaşandığında dengelendiğini söyledi.
Nevzat Tarhan 22.9.2019
Neslican Tay: Psikiyatrist rektör Nevzat Tarhan'ın Tay'ın mücadelesiyle ilgili paylaşımları tepki...
Üsküdar Üniversitesi Rektörü, psikiyatrist Nevzat Tarhan, kanserle mücadelesini sosyal medya üzerinden paylaşan ve diğer kanser hastalarına verdiği destekle tanınan 21 yaşındaki Neslican Tay'ın ölümünün ardından, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda "seküler dünyanın dünyasallaşma...
Nevzat Tarhan 21.9.2019
Prof. Dr. Nevzat Tarhan; "Anlam arayışı, seçimlerimizle oluşan bir yolculuktur"
'Bilim İletişim Zirvesi'nin açılış konferansını veren Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Nevzat Tarhan, anlam arayışının seçimlerimizle oluşan bir yolculuk olduğunu söyledi.
Nevzat Tarhan 23.7.2019
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Gelecek kaygısı, yol haritası ile aşılabilir"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gençlerin yaşadığı gelecek kaygısının aşılmasında hedef belirlenmesinin ve yol haritası çizilmesinin önemli olduğunu söyledi.
Nevzat Tarhan 19.7.2019
Adaylara rehberlik hizmeti başladı
Üniversite adaylarını bu süreçte yalnız bırakmayan Üsküdar Üniversitesi, tercih danışmanlarından oluşan uzman ekiple adaylara yol gösteriyor. Üsküdar Üniversitesi'nin yerleşkelerini ziyaret eden adaylar aralarında Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof.
Nevzat Tarhan 20.6.2019
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Sağlıkta önce hasta çıkarı düşünülmeli"
4. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yönetimi Kongresi'nde bu alanda çalışan yerli ve yabancı uzmanlar bir araya geliyor.
Nevzat Tarhan 27.5.2019
Gıybet, Sosyal Bağları Zayıflatıyor
Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, empatik gıybetin yani bir kişinin gıyabında olumlu konuşmanın ilişkileri güçlendirdiğine dikkat çekti.
Nevzat Tarhan 13.5.2019
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Aileler, Çocukları Ramazan İklimine Sokmalı"
Ramazan ayı, zihinsel ve bedensel arınmanın yanı sıra, manevi değerlerin benimsenmesi açısından da büyük bir öneme sahip.
Nevzat Tarhan 6.5.2019
Prof. Dr. Nevzat Tarhan: "Hayalim Dünya Parlamentosu Kurulması"
1. Politik Psikoloji Sempozyumu kapsamında düzenlenen törenle Oxford Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Lord John Alderdice'ye Üsküdar Üniversitesi Senatosu tarafından fahri doktora unvanı takdim edildi.
Nevzat Tarhan: Mutluluğun Yolları KeşfedildiNevzat Tarhan 11.3.2019
Nevzat Tarhan 9.3.2019
"Mutluluğu Yeniden Yazmak Gerekiyor"
Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Prof.
Nevzat Tarhan 25.2.2019
Affetmek Duygusal Yüklerinizi Hafifletiyor
Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, affetmenin kişiyi duygusal yüklerinden arındırdığına dikkat çekti.
Nevzat Tarhan 24.2.2019
Aileyi zayıflatan 3 hastalık!
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Son Kale Aile" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Nevzat Tarhan 19.1.2019
Aileyi Koruyamazsak Gelecek Nesilleri Kaybederiz"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, özellikle dijitalleşme öncesinde, toplumlarda sosyal dengeyi sağlayan geleneklerin ortadan kalktığını belirterek, "Güvenin merkezi, sığınılan son kale olan aileyi korumamız gerekiyor.
Nevzat Tarhan 16.1.2019
Karnede, Motivasyon İçin Abartılı Vaatlerden Kaçının"
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bir çocuk ya da genç için karnenin önemli bir unsur olduğunu ama motivasyon, teşvik için abartılı ödül vaadinde bulunulmaması gerektiğini belirterek, "Abartılı vaatlerde, çocuk ödülü rüşvet gibi görmeye başlar.
Şu an buradasınız: Nevzat Tarhan Haberleri | Nevzat Tarhan Kimdir - Haberler - Nevzat Tarhan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nevzat Tarhan kimdir, hayatı ve biyografisi. Küresel anksiyete salgını kapıda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.6.2020 21:25:54. #1.15#
title