MUSTAFA ÜNAL HABERLERİ

Mustafa Ünal haber, Mustafa Ünal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ünal

Mustafa Ünal

Doğum Yeri Karabük / Türkiye
Doğum Tarihi 16.1.1948

Mustafa Ünal Kimdir ?

Mustafa Ünal, 16 Ocak 1948'de Safranbolu'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Hacer'dir. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Goethe Enstitüsü'nde Dil Eğitimi gördü. Doktorasını Berlin Hür Üniversitesi'nde ticaret hukuku dalında tamamladı. Bursa İTİA'da öğretim görevlisi olarak ticaret hukuku dersi verdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mustafa Ünal - 21.09.2021
Uluslararası mahkeme FETÖ davasında Türkiye'yi haklı buldu
Açıklamada, dava açan paravan şirketi, uzun yıllar FETÖ/PDY örgütüne finansman sağlanmasında önemli işlev yürüten Belçika Türk İşadamları Derneği (BETİAD) üyesi Kenan Sezer, Mustafa Ünal, İskender Kapaklıkaya, Hüseyin Şahin, Ahmet Tanrıkulu, Ali Aktan, Musa Soydemir ve Kemal Soydemir gibi isimlerin Belçika'da kurduğu, sonrasında Orhan Azizoğlu'nun ortak olduğu anımsatıldı.
Mustafa Ünal - 16.09.2021
GÜNDEM / 16 Eylül 2021
(Alanya/19.00) (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Türkiye'nin ilk otizmli doktora öğrencisi, müzik dehası Buğra oldu Doğadaki tüm seslerin frekanslarını ayırt edebilme yeteneğiyle "müzikal deha" kabul edilen otizmli piyanist Buğra Çankır'a akademinin kapıları, YÖK'ün otizmliler için doktora programına başvuruda yabancı dil şartını kaldırmasının ardından aralandı Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi sınavlarının tüm aşamalarını başarıyla geçen Buğra Çankır: "Yapabileceğimin en iyisini yapmak için çalışacağım. Dünyaca tanınmış otizmli bir sanatçı olmak istiyorum" Oğluyla gurur duyan Baba Çankır: "Buğra'nın doktora öğrencisi olması ile aslında ülkemizde bir tarih yazıldığını, bunun otizmli çocukların kaderini değiştiren bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Bu tarihin içinde yer almaktan ayrıca çok mutluyum" (Selma Kasap/Ankara) 2- GRAFİKLİ - Türkiye'de temiz enerji yatırımlarının büyüklüğü 66 milyar dolara ulaştı Yenilenebilir enerji santrallerinin toplam elektrik kapasitesi içindeki payı ağustos sonu itibarıyla yüzde 53,15'e yükseldi Sektördeki yatırımların 35 milyar doları hidroelektrik, yaklaşık 13 milyar doları rüzgar, 10 milyar doları güneş enerjisi, 6 milyar doları jeotermal ve 2 milyar doları biyokütle alanında gerçekleşti (Nuran Erkul Kaya/İstanbul) 3- Turunçgil ihracatında 8 ayda yüzde 15'lik artış yüzleri güldürdü Turunçgil ihracatı ocak-ağustosta geçen yılın aynı dönemine göre miktar ve değerde yüzde 15 artarak 391 milyon 947 bin dolara ulaştı Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz: "Yeni pazarların da devreye girmesiyle hak ettiğimiz ihracat hedeflerine ulaşacağız" (Mustafa Ünal Uysal/Mersin) *** Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz.
Mustafa Ünal - 08.09.2021
Atletizmcilerimizden 1 Altın, 3 Gümüş, 4 Bronz Madalya
Konya Büyükşehir Belediyesporlu Berat Öz, 400 metre engellide altın madalyanın sahibi olurken; Battal Can Budak 3 adım atlamada, Yusuf Uzun ise uzun atlamada gümüş madalya kazandı. 110 metre engellide Mustafa Ünal, sırıkla atlamada Batuhan Talha Boran, 400 metrede ise Berat Öz bronz madalyanın sahibi oldu.
Mustafa Ünal - 04.07.2021
Haftanın tarihine bakış
2018 - Kapatılan Zaman gazetesi eski yazarları Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal 10 yıl altışar ay, Ali Bulaç ve Şahin Alpay 8 yıl dokuzar ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mustafa Ünal - 14.06.2021
AK Parti İzmir İl Başkanlığı belediye meclis üyelerine yönelik eğitim toplantısı düzenledi
AK Parti İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, il başkanlığında düzenlenen toplantıda Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ünal, "Belediye meclislerinin işleyişlerinde pratik uygulamalar", İletişim Uzmanı Canten Kaya ise "Etkili insan olmanın incelikleri" konularında sunum yaptı.
Mustafa Ünal - 13.04.2021
Kapatılan Zaman gazetesinin bazı eski yazarları, yeniden hakim karşısında
Mahkeme heyeti, 6 Temmuz 2018 tarihli duruşmada, sanıklar Ali Bulaç ve Şahin Alpay'ı "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl dokuzar ay, Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal'ı ise aynı suçtan 10 yıl altışar ay hapisle cezalandırmıştı.
Mustafa Ünal - 11.11.2020
Karabük'ten kısa kısa
Beştepeler mevkisinde gerçekleştirilen etkinliğe, Kaymakam Mehmet Türköz, 125. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Albay Hasan Başkök, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, il genel meclis üyeleri Mustafa Ünal ve Nuri Kırımlı ile siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Mustafa Ünal - 25.10.2020
AK Parti Havza Gençlik Kolları Başkanı Şenkal oldu
Yönetim Kurulu üyeleri ise Selçuk Bekdemir, Umut Aydoğdu, Sefa Aydıner, Hasan Basri Aydın, İrem Uyaroğlu, Mevlüde Tok, Feyza Nur Esmer, Tayfun Sarıyaprak, Selim Yankavi, Arslan Karaca, Taha Kurt, Mustafa Ünal ve Mert Erkan'dan oluştu.
Mustafa Ünal - 11.10.2020
Milletvekili Ünal'dan köy ziyareti
Ziyarete, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı ve Safranbolu il genel meclis üyeleri Ahmet Sözen, Mustafa Ünal ve Zafer Özdemir de katıldı.
Mustafa Ünal - 24.09.2020
Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu vefat etti
Prof. Dr. Karpuzoğlu'nun ölüm haberini, eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal sosyal medya hesabından duyurdu.
Mustafa Ünal - 02.09.2020
Konya'da şehit annesinin isteğini Kaymakam yerine getirdi
Çeltik Kaymakamı Osman Sak, Pençe Harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyinde geçen yıl teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal'ın, ailesiyle son görüşmesinde ilçeye dev bir Türk bayrağı yaptırmak istediğini söylediğini öğrendi.
Mustafa Ünal - 01.09.2020
Son dakika haber... GÜNDEM / 1 Eylül 2020
(Viyana/12.00) 9- Voleybol AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley mücadelesine İstanbul, Bursa ve Ankara'da 4 grupta yapılacak maçlarla devam edilecek. (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Turunçgilde yeni sezonda daha fazla ihracat hedefi Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz: "Geçen sezon 1 milyon 671 bin ton turunçgil ihracatı karşılığında 835 milyon dolar girdisi elde ettik" "Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Biz geçen yıl elde ettiğimiz rakamların üstüne çıkmayı hedefliyoruz" (Mustafa Ünal Uysal/Mersin) Hindistan ile ticareti kolaylaştıracak iyi niyet anlaşması imzalandı 2- DEİK Türkiye-Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez: "Anlaşmayla Türkiye ve Hindistan arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin daha da kolaylaştırılması ve geliştirilmesini hedefliyoruz" "Normalleşmeyle ile birlikte 2 yıldır üst üste yüzde 100 artarak 300 bin turist sayısına ulaştığımız Hindistan ile ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerimizin büyük bir ivme kazanacağına inanıyoruz" "Ülkemiz ile Hindistan arasındaki ticaret ve yatırım ilişkileri, son yıllarda ivme kazansa da sahip olunan potansiyeli maalesef yansıtmıyor.
Mustafa Ünal - 29.08.2020
GÜNDEM / 29 Ağustos 2020
(İstanbul/12.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Boğaziçi Üniversitesi, aşı maratonunda hedefe emin adımlarla ilerliyor Kovid-19 aşısı geliştirmek için dünyada bilim insanları yoğun çalışma sürdürürken, Prof. Dr. Nesrin Özören ve ekibi, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Laboratuvarı'nda yürüttüğü aşı çalışmalarında hayvan deneyi aşamasına geçti ve aşı prototipini farelere uyguladı Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Özören: "Faz-1'e giderken, insan deneyine başlamadan önceki adımları tek tek yerine getiriyoruz ki herkes bize güvensin, sağlam adımlarla ilerlediğimizi görsün. Çok hevesle, heyecanla genç arkadaşlarımızla burada çalışıyoruz" "Bu seneyi klinik öncesi çalışmalarla bitireceğimizi öngörüyoruz. Faz-1 deneyini ocak-şubat gibi yapabilirsek bizim için başarı olacak. Verdiğimiz proje 12 aylıktı, nisanda başladı ve nisanda hayvan deneylerini bitirmeyi planlıyorduk. 2-3 ay öncesinden bitirebilirsek bu, bizim için sevinç kaynağı olacak" "Yurt dışından büyük şirketler daha önce bilinen teknolojilerle daha hızlı yol aldı, bazı şirketler canlı virüs deneyini ACE-2 farede veya maymunda yapmadan insanda yapmaya başladı. İnsana başlayınca yanında da maymun deneyini yaptılar, o yüzden bizden 3-4 ay önce gidiyorlar. Bu bir süreç ve uzun yarış, önce sprint atanlar mı kazanacak maratonun devamını getirenler mi kazanacak hep beraber görmüş olacağız" (Andaç Hongur/İstanbul) 2- Orman yangınlarının yüzde 84'ünün sebebi ihmal veya dikkatsizlik Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey: "Türkiye'de orman yangınlarının çıkış sebebinin yüzde 90'ı insan kaynaklı, yüzde 10'u doğal sebepler. Bu yüzde 90'lık oranın içerisinde yüzde 6'sı kasıtlı yangın çıkarma, yüzde 84'ü ihmal veya dikkatsizlik" "Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Yangınların başlangıç noktası bir kıvılcım, bir kibrit çöpü veya çakmak kıvılcımı. Her şey bir kıvılcımla başlar. O kıvılcımı çıkarmak ya da bir fidan dikmek elimizde. Vatandaşlarımız, en ufak ihmallerinin büyük felaketlere neden olabileceğini asla akıllarından çıkarmamalı" (Mustafa Ünal Uysal/Adana) 3- Otizmli müzik dehası eğitimi için şans istiyor Bağlaması ve sesiyle gönülleri titreten, söz yazıp beste yapan, performansıyla Dünya Otizm Festivali'nde ikincilik kazanan 20 yaşındaki Yıldırım Beyazıt Yakar, duyduğu sesleri anında notaya dökebiliyor, bağlamanın yanı sıra çok sayıda enstrüman da çalabiliyor Açık lisede kayıtlıyken güzel sanatlar lisesine gidebileceğini öğrenen ancak yaş sınırına takılan Yakar, yetenek sınavlarına başvurabilmek için yetkililerden destek bekliyor Yakar: "Ben otizmli bir gencim ama bu bir engel değil asla.
Mustafa Ünal - 14.08.2020
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Özlenen Özkan, görevine başladı
Eski rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal'dan görevi devralan Özkan, üniversitenin eğitim kalitesini daha üst seviyelere çıkarmayı hedeflediğini söyledi.
Mustafa Ünal - 12.08.2020
Son Dakika: Giresun'da iki ayrı trafik kazasında 4 kişi yaralandı
Alınan bilgiye göre, Görele-Doğankent yolunda Mustafa Ünal yönetimindeki 81 FN 459 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu elektrik direğine çarptı.
Mustafa Ünal - 05.08.2020
Yüksek lisans ve doktora tezleri EBYS ile imzalandı
Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, elektronik belge yönetim sistemi (EBYS) kullanılarak yüksek lisans ve doktora tez imzalama işleminin Türkiye'de ilk defa Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirildiğini bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mustafa Ünal Haberleri | Mustafa Ünal Kimdir - Haberler - Mustafa Ünal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ünal kimdir, hayatı ve biyografisi. 'HUDUT KARTALLARI' SINIRI YERLİ VE MİLLİ SİLAHLARLA KORUYOR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 02:01:38. #1.14#

title