MUSTAFA ÜNAL HABERLERİ

Mustafa Ünal haber, Mustafa Ünal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Ünal

Mustafa Ünal

Doğum Yeri Karabük / Türkiye
Doğum Tarihi 16.1.1948 - ...

Mustafa Ünal Kimdir ?

Mustafa Ünal, 16 Ocak 1948'de Safranbolu'da doğdu. Babasının adı İbrahim, annesinin adı Hacer'dir. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Goethe Enstitüsü'nde Dil Eğitimi gördü. Doktorasını Berlin Hür Üniversitesi'nde ticaret hukuku dalında tamamladı. Bursa İTİA'da öğretim görevlisi olarak ticaret hukuku dersi verdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mustafa Ünal - 25.10.2020
AK Parti Havza Gençlik Kolları Başkanı Şenkal oldu
Yönetim Kurulu üyeleri ise Selçuk Bekdemir, Umut Aydoğdu, Sefa Aydıner, Hasan Basri Aydın, İrem Uyaroğlu, Mevlüde Tok, Feyza Nur Esmer, Tayfun Sarıyaprak, Selim Yankavi, Arslan Karaca, Taha Kurt, Mustafa Ünal ve Mert Erkan'dan oluştu.
Mustafa Ünal - 11.10.2020
Milletvekili Ünal'dan köy ziyareti
Ziyarete, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Sarı ve Safranbolu il genel meclis üyeleri Ahmet Sözen, Mustafa Ünal ve Zafer Özdemir de katıldı.
Mustafa Ünal - 24.9.2020
Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu vefat etti
Prof. Dr. Karpuzoğlu'nun ölüm haberini, eski Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal sosyal medya hesabından duyurdu.
Mustafa Ünal - 2.9.2020
Konya'da şehit annesinin isteğini Kaymakam yerine getirdi
Çeltik Kaymakamı Osman Sak, Pençe Harekatı kapsamında Irak'ın kuzeyinde geçen yıl teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ünal'ın, ailesiyle son görüşmesinde ilçeye dev bir Türk bayrağı yaptırmak istediğini söylediğini öğrendi.
Mustafa Ünal - 1.9.2020
Son dakika haber... GÜNDEM / 1 Eylül 2020
(Viyana/12.00) 9- Voleybol AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley mücadelesine İstanbul, Bursa ve Ankara'da 4 grupta yapılacak maçlarla devam edilecek. (Fotoğraflı) ÖZEL HABER 1- Turunçgilde yeni sezonda daha fazla ihracat hedefi Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kemal Kaçmaz: "Geçen sezon 1 milyon 671 bin ton turunçgil ihracatı karşılığında 835 milyon dolar girdisi elde ettik" "Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz. Biz geçen yıl elde ettiğimiz rakamların üstüne çıkmayı hedefliyoruz" (Mustafa Ünal Uysal/Mersin) Hindistan ile ticareti kolaylaştıracak iyi niyet anlaşması imzalandı 2- DEİK Türkiye-Hindistan İş Konseyi Başkanı Tevfik Dönmez: "Anlaşmayla Türkiye ve Hindistan arasındaki ticaret ve yatırım ilişkilerinin daha da kolaylaştırılması ve geliştirilmesini hedefliyoruz" "Normalleşmeyle ile birlikte 2 yıldır üst üste yüzde 100 artarak 300 bin turist sayısına ulaştığımız Hindistan ile ticari, ekonomik ve kültürel ilişkilerimizin büyük bir ivme kazanacağına inanıyoruz" "Ülkemiz ile Hindistan arasındaki ticaret ve yatırım ilişkileri, son yıllarda ivme kazansa da sahip olunan potansiyeli maalesef yansıtmıyor.
Mustafa Ünal - 29.8.2020
GÜNDEM / 29 Ağustos 2020
(İstanbul/12.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Boğaziçi Üniversitesi, aşı maratonunda hedefe emin adımlarla ilerliyor Kovid-19 aşısı geliştirmek için dünyada bilim insanları yoğun çalışma sürdürürken, Prof. Dr. Nesrin Özören ve ekibi, Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Laboratuvarı'nda yürüttüğü aşı çalışmalarında hayvan deneyi aşamasına geçti ve aşı prototipini farelere uyguladı Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nesrin Özören: "Faz-1'e giderken, insan deneyine başlamadan önceki adımları tek tek yerine getiriyoruz ki herkes bize güvensin, sağlam adımlarla ilerlediğimizi görsün. Çok hevesle, heyecanla genç arkadaşlarımızla burada çalışıyoruz" "Bu seneyi klinik öncesi çalışmalarla bitireceğimizi öngörüyoruz. Faz-1 deneyini ocak-şubat gibi yapabilirsek bizim için başarı olacak. Verdiğimiz proje 12 aylıktı, nisanda başladı ve nisanda hayvan deneylerini bitirmeyi planlıyorduk. 2-3 ay öncesinden bitirebilirsek bu, bizim için sevinç kaynağı olacak" "Yurt dışından büyük şirketler daha önce bilinen teknolojilerle daha hızlı yol aldı, bazı şirketler canlı virüs deneyini ACE-2 farede veya maymunda yapmadan insanda yapmaya başladı. İnsana başlayınca yanında da maymun deneyini yaptılar, o yüzden bizden 3-4 ay önce gidiyorlar. Bu bir süreç ve uzun yarış, önce sprint atanlar mı kazanacak maratonun devamını getirenler mi kazanacak hep beraber görmüş olacağız" (Andaç Hongur/İstanbul) 2- Orman yangınlarının yüzde 84'ünün sebebi ihmal veya dikkatsizlik Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey: "Türkiye'de orman yangınlarının çıkış sebebinin yüzde 90'ı insan kaynaklı, yüzde 10'u doğal sebepler. Bu yüzde 90'lık oranın içerisinde yüzde 6'sı kasıtlı yangın çıkarma, yüzde 84'ü ihmal veya dikkatsizlik" "Vatandaşlarımızı duyarlı olmaya davet ediyorum. Yangınların başlangıç noktası bir kıvılcım, bir kibrit çöpü veya çakmak kıvılcımı. Her şey bir kıvılcımla başlar. O kıvılcımı çıkarmak ya da bir fidan dikmek elimizde. Vatandaşlarımız, en ufak ihmallerinin büyük felaketlere neden olabileceğini asla akıllarından çıkarmamalı" (Mustafa Ünal Uysal/Adana) 3- Otizmli müzik dehası eğitimi için şans istiyor Bağlaması ve sesiyle gönülleri titreten, söz yazıp beste yapan, performansıyla Dünya Otizm Festivali'nde ikincilik kazanan 20 yaşındaki Yıldırım Beyazıt Yakar, duyduğu sesleri anında notaya dökebiliyor, bağlamanın yanı sıra çok sayıda enstrüman da çalabiliyor Açık lisede kayıtlıyken güzel sanatlar lisesine gidebileceğini öğrenen ancak yaş sınırına takılan Yakar, yetenek sınavlarına başvurabilmek için yetkililerden destek bekliyor Yakar: "Ben otizmli bir gencim ama bu bir engel değil asla.
Mustafa Ünal - 14.8.2020
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Özlenen Özkan, görevine başladı
Eski rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal'dan görevi devralan Özkan, üniversitenin eğitim kalitesini daha üst seviyelere çıkarmayı hedeflediğini söyledi.
Mustafa Ünal - 12.8.2020
Son Dakika: Giresun'da iki ayrı trafik kazasında 4 kişi yaralandı
Alınan bilgiye göre, Görele-Doğankent yolunda Mustafa Ünal yönetimindeki 81 FN 459 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu elektrik direğine çarptı.
Mustafa Ünal - 5.8.2020
Yüksek lisans ve doktora tezleri EBYS ile imzalandı
Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, elektronik belge yönetim sistemi (EBYS) kullanılarak yüksek lisans ve doktora tez imzalama işleminin Türkiye'de ilk defa Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirildiğini bildirdi.
Mustafa Ünal - 21.7.2020
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal'a ödül
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal'ın, "ÜniAr Altın Ödülü"ne layık görüldüğü bildirildi.
Mustafa Ünal - 16.7.2020
Antalya'daki hakim ve savcı adayları, yabancı dil eğitimi alacak
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığında gerçekleştirilen imza törenine Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof.
Mustafa Ünal - 14.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu'nda düzenlenen sergiye Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur ile 15 Temmuz şehidi polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç'ın annesi Meltem Kılınç ve babası Zeki Kılınç katıldı.
Mustafa Ünal - 13.7.2020
Antalya'da "Uluslararası Multi Disiplinler Sergisi" açıldı
Sergiye yurt dışından da eserlerin gönderildiğini vurgulayan Yıldız, şunları kaydetti: "Hazırlıklarımız bir ay sürdü. 5 ülkeden eserler de yer aldı. Sergi, 31 Temmuz'a kadar hafta içi her gün ziyaret edilebilir. 15 Temmuz ile ilgili farklı disiplinlerden eserleri sergide buluşturduk. Sadece resim, fotoğraf değil, karma eserlerin olduğu farklı disiplinleri bir temada birleştirdik. AA'nın da 13 fotoğrafı yer aldı. AA'nın seçkideki fotoğraflarından ise video hazırlayarak üç ayrı ekranda gösterimini gerçekleştiriyoruz." Vali Ersin Yazıcı, Antalya Cumhuriyet Savcısı Halil İnal, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.
Mustafa Ünal - 7.7.2020
Akdeniz Üniversitesinden 4 akademisyen dünyanın en etkili bilim insanları listesinde yer aldı
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, ABD ve Hollanda'dan bilim insanlarının, bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası gibi değişkenlerden oluşan bilimsel etki endeksini kullanarak 22 ana bilim dalı ve 176 alt bilim dalında oluşturduğu en etkili bilim insanları listesinin Plos Biology isimli bilimsel dergide yayımlandığı belirtildi. Listede Türkiye'den 196 ismin bulunduğu belirtilen açıklamada, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Alpsoy, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Civalek, Fen Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Yılmaz Şimşek ve Prof. Dr. Erol Ayrancı'nın da listede yer aldığı kaydedildi. Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi"nde, Türkiye'den 196 bilim insanının içerisinde Akdeniz Üniversitesinden 4 hocanın yer almasından dolayı gurur duyduklarını bildirdi.
Mustafa Ünal - 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2018- Kapatılan Zaman gazetesi eski yazarları Mümtazer Türköne ve Mustafa Ünal 10 yıl 6'şar ay, Ali Bulaç ve Şahin Alpay 8 yıl 9'ar ay hapis cezasına çarptırıldı.
Mustafa Ünal - 25.6.2020
Akdeniz Üniversitesine "Engelsiz Üniversite" ödülü
Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, "engelsiz üniversite, engelsiz yaşam" anlayışıyla öğrencilerin kampüse, eğitime ve sosyal kültürel faaliyetlere engelsiz erişimi için pek çok projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.
Mustafa Ünal - 18.6.2020
Safranbolu Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı
Sunal Tülbentçi Öğretmenevi Salonu'nda gerçekleşen toplantıya, Safranbolu Kaymakamı Fatih Ürkmezer, İl Genel Meclisi Başkan Vekili Zafer Özdemir, il genel meclis üyeleri Ahmet Sözen, Mustafa Ünal, Nuri Kırımlı, Birlik Müdürü Gökhan Kara ve köy muhtarları katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Ünal Haberleri | Mustafa Ünal Kimdir - Haberler - Mustafa Ünal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Ünal kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti Havza Gençlik Kolları Başkanı Şenkal oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 15:16:52. #1.15#
title