MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar Açıklaması - Haberler
Haberi Paylaş

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar Açıklaması

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar Açıklaması

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Kastamonu'daki vatandaşların her şeyin bilincinde olarak sandık başına gidip oylarını kullanacaklarına inandıklarını söyledi.

MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, Kastamonu'daki vatandaşların her şeyin bilincinde olarak sandık başına gidip oylarını kullanacaklarına inandıklarını söyledi.

MHP olarak Kastamonu'da 1994 yılında yapılan seçimlerde yerel hizmetler ile buluştuklarını ve o günden bu yana 20 yıldır Kastamonulu vatandaşların teveccühünü de alarak belediyecilik hizmetlerini en iyi şekilde yerine getirdiklerini ifade eden Emin Çınar, gelinen nokta itibari ile 'efsane başkan' Turhan Topçuoğlu ile 3 dönemi tamamladıklarını kaydetti. 30 Mart tarihinde Kastamonu'nun siyasi tercihini sandıkta ortaya koyacağını söyleyen Çınar, gelecek 5 yıl için vatandaşların en doğru kararı vereceklerini kaydetti. 20 yılık belediyecilik hizmetlerindeki başarılarını vatandaş ile iç içe olmalarına bağlayan Çınar, şunları söyledi: "Bir siyasi parti çatısı altında göreve talip olduk, ama vatandaşlar teveccühlerini ortaya koyduktan sonra MHP belediyesi olarak Kastamonu'da yaşayan herkese ayrım yapmadan hizmet verdik. Bizim başarımızın altında yatan sebep bu. Yerel hizmetlerde yapılması gerekenleri iyi tespit ettik ve Kastamonu genelinde MHP'li belediyeler, çok başarılı kurumlar haline geldi. Turhan Bey'e karşı Kastamonuluların ciddi bir sevgisi, bizim de ona bir vefa borcumuz var. Çünkü onun bıraktığı bir eserin üzerinde şu an siyaset yapıyoruz. Ona da bir zarar getirmemek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu sebeple belediyedeki mevcut kadronun başına geçebilecek bir adayı ortaya koyduk. Kastamonu'da MHP olarak yerel seçimleri alarak Turhan Topçuoğlu'na karşı olan vefa borcumuzu da yerine getireceğiz"

Yerel seçimleri kazanmaları halinde belediyedeki mevcut kadro ile yollarına devam edeceklerinin altını çizen Çınar, belediye çatısı altında hizmet veren herkesin birer Kastamonu sevdalısı olduğunu ve yaptıkları işten de, bulundukları konumdan da memnun olduklarını vurguladı. Emin Çınar, belediye çalışanlarına baskı uyguladıkları yönündeki eleştirilere de cevap vererek, böyle bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

"KEŞKE BAŞBAKAN GELDİĞİNDE HASTANENİN KURDELESİNİ KESSEYDİ"

Emin Çınar, MHP belediyesi olarak yerel hizmetleri iyi bir şekilde yerine getirdiklerini ifade ederek, kendilerine yönelik yapılan hizmet eleştirilerine de tepki gösterdi. Genel seçimlerde istenilen başarının yakalanamamış olmasının yerel seçimlere yönelik kullanılmasının doğru olmadığını belirten Çınar, yapılanların doğru bir siyaset yöntemi olmadığına ifade etti. Kastamonu'da yapılan seçim propagandalarının belediye üzerinden değil, kendi yapacakları ya da planladıkları projeler üzerinden yapıldığı takdirde daha başarılı olacaklarına dikkat çeken Çınar, şunları kaydetti: "Biz şimdi hala hastaneyi konuşuyoruz. Tek başına iktidar döneminin üzerinden 12 yıl geçti. Yerel seçimler gelmiş, hala hastanenin ne zaman yapılacağını tartışıyoruz. Hastanenin siyasi malzeme yapıldığı bir politika izleniyor. Hoş bir politika değil. Başbakan Erdoğan, Salı günü geldiğinde keşke en kötüsünde hastanenin kurdelesini kesseydi de açılışını yapsaydı. Şimdi Başbakan Kastamonu'ya ne verecek geldiğinde? 'TOKİ tarafından hastanenin proje ihalesi yapılacak, Kastamonu halkı hastaneniz hayırlı uğurlu olsun' diyecek. Kastamonu'da sağlık sorunu olduğu için Kılıçdaroğlu geldiğinde Mehmet Haber al da geldi. Sağlık, açıkça siyaset malzemesi yapılıyor. Özel noktada hizmet veren bir hastane var. Bu hastane perperişan oldu, kördüğüm oldu. Birileri çıkacak bunlarla ilgili söylemlerde bulunacak ve halkın bu yolla onlara yönelmesini sağlayacak. Kimse kusura bakmasın, Kastamonu halkı bu kadar da, bazı şeyleri göremeyecek kadar saf değil"

"DENETLEMELER 'ÇOCUKTAN AL HABERİ' TARZINDA YAPILDI"

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişlerin kolej ve özel okullarda yaptığı denetimleri de gündemine alan Emin Çınar, yapılanların doğru olmadığını söyledi. Çınar, ilk ve ortaokullara giden çocukların görüşlerinin müfettişler tarafından ifade alınmak suretiyle sorulmasının hiçbir mantığının olmadığını belirterek, "Farklı siyasi görüşlere sahip birçok insan, bedeli karşılığında çocuklarını kolejlere ve özel okullara gönderiyor. Ancak buralarda yapılan işlemin amacı 'çocuktan al haberi' mantığıyla nabız yoklamak ve bazı gidişatları kendilerine göre tespit etmek" diye konuştu. Emin Çınar, vatandaşların tepki göstermesi ile bakanlığın yaptığının yanlış olduğunu anlayarak geri adım attığını, ancak yaşananların halkın büyük tepkisini uyandırdığını sözlerine ekledi. Çınar, "Bunun maksadı ne olabilir ki? Cemaatin eksikliklerini ortaya koyup bunu onların aleyhinde kullanmaktır bana göre. Başka yerlerde yapılan yanlışlar bunları etkileyebilir. Velileri de psikolojik olarak etkilemektedir. Bu eksiklikleri gidermek de MEB'in görevidir" dedi.

Kastamonu Belediyesi'nin hizmetlerinin yanı sıra kadrosundan da memnun olunduğunu sözlerine ekleyen Çınar, yerel hizmetler olarak kendilerini kanıtladıklarını ve Kastamonuluların da hizmetin, farklılığın farkına vardıklarını belirtti. MHP Milletvekili Emin Çınar, "Belediyeyi yeniden aldığımız zaman sadece MHP belediyesi olmayacağız. Başka partilere oy verenlerin de belediyesi olup, onlara da hizmet vereceğiz. Bu 20 yıldır böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak. Biz Kastamonu halkının belediyesiyiz ve öyle de olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar, belediye ile partiyi ayırt edebildiğimiz için başarılı olduk" şeklinde konuştu.

Twitter'ın kapatılmasına yönelik olarak da değerlendirmede bulunan Çınar, şöyle devam etti: "3üncü sınıf ülkeler de bile böyle bir yasak yok" diyerek eleştiride bulundu. Emin Çınar, sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın sosyal medyayı aktif olarak kullandığını hatırlatarak, yapılanların çağdaşlaşma yolunda adım atmaya çalışan Türkiye için yanlış bir adım olduğunu ifadelerine ekledi. Emin Çınar; "Twitter'ın kapatılmasını uygun bulmuyorum. Eğer varsa rahatsız edici paylaşımlar yapan, onlar gereken şekilde cezalandırılsın" - KASTAMONU

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title