Medusa Haberleri

Medusa haber, Medusa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Medusa - 19.10.2020
Kestiği Kelle Elinde!
Medusa'yı hatırlar mısınız? Hani şu saçları yılandan-çıyandan oluşan çirkin cadı Medusa.
Medusa - 6.2.2020
Sosyal medya Hafter'in paralı askerlerini ifşa ediyor
Rusça yayın yapan araştırma sitesi Medusa bu bilgiyi doğrulayarak, hayatını kaybeden savaşçıların çoğunun Krasnodar, Sverdlovsk ve Murmansk bölgelerinden geldiğini aktardı.
Medusa - 29.11.2019
Libya, ABD-Rusya çekişmesinin yeni sahası oldu
Litvanya'dan Rusça yayın yapan Medusa haber sitesi de UMH'ye bağlı bir uçağın Hafter askerlerinin bulunduğu noktaları bombalaması sonucu yaklaşık 35 Rus savaşçının öldüğünü yazdı.
Medusa - 29.11.2019
Göktepe'nin Medusa figürlü kaya mezarları ziyaretçilerini bekliyor
Karaman'ın Sarıveliler ilçesine bağlı Göktepe beldesindeki tarihi Köristan Örenyeri'nde üzerlerinde Medusa figürleri bulunan kaya mezarları, ziyaretçilerini bekliyor.
Medusa - 4.9.2019
"Gorgon'un Oyun Alanı" İstanbullularla buluşacak
"Kolektif geliştirme"ye önem veren sanatçının gündelik olanla şiirsel olanı birbirine yakınlaştıran çalışması, İstanbul'un sokak kedilerinden, Yerebatan Sarnıcı'nda yer alan Medusa heykellerinden ve İtalya'daki Bomarzo Bahçeleri'nden ilham alıyor.
Medusa - 19.8.2019
"Gladyatörler şehri" titizlikle ayağa kaldırılıyor
Ardıç ve sedir ormanlarıyla kaplı bin 350 metre yüksekliğe kurulmuş, Gölhisar ovasının batı yamacına hakim 2 bin 300 yıllık Kibyra Antik Kenti, 2006'da başlatılan arkeolojik kazılarla tarihe ışık tutuyor. Arkeoloji kaynaklarında 30 bini aşkın piyade ve 2 binin üzerinde atlı askeri birliğiyle Türkiye'deki antik döneme ilişkin en uzun gladyatör frizlerinin bulunduğu militarist karakteri öne çıkan Kibyra, devasa anıtsal yapıları arasında gezinenleri kendisine hayran bırakıyor. Roma ve Bizans mimari geleneğiyle yapılmış 10 bin kişilik stadyumu, orkestra bölümü dünyada bir benzerinin daha olmadığı Medusa mozaiğiyle kaplı odeionu (müzik evi), Geç Roma hamamı, agoraları, ana caddesi, 9 bin kişilik devasa tiyatrosu, yer altı oda mezarlarıyla 2016'da UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne giren Kibyra'nın kalıcı listede yerini alması hedefleniyor.
Medusa - 21.7.2019
Burdur antik kentleriyle turist çekiyor
Roma ve Bizans mimari geleneği ile yapılmış 10 bin kişilik stadyumu, orkestra bölümü dünyada bir benzerinin daha olmadığı Medusa mozaiği ile kaplı odeionu (müzik evi), Geç Roma hamamı, agoraları, ana caddesi, 9 bin kişilik devasa tiyatrosu, yer altı oda mezarları ile 2016 yılında UNESCO Dünya Mirası geçici listesine giren Kibyra'yı ise ocak- haziran döneminde 5 bin kişi ziyaret etti.
Medusa - 21.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ-6
Roma ve Bizans mimari geleneği ile yapılmış 10 bin kişilik stadyumu, orkestra bölümü dünyada bir benzerinin daha olmadığı Medusa mozaiği ile kaplı odeionu (müzik evi), Geç Roma hamamı, agoraları, ana caddesi, 9 bin kişilik devasa tiyatrosu, yer altı oda mezarları ile 2016 yılında UNESCO Dünya Mirası geçici listesine giren Kibyra'yı ise ocak- haziran döneminde 5 bin kişi ziyaret etti.
Medusa - 7.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Alanya'daki Ayasofya'da tarih talanıAntalya'nın Alanya ilçesinde 'Ayasofya' adıyla bilinen Colybrassus Antik Kenti'nde kaçak kazı yapan defineciler, kent kalıntılarını, lahitleri, kayaya oyulmuş mezar odasının içi ile girişindeki kemerde yer alan kartal motifinden birini kırarken, Medusa başını...
Medusa - 7.7.2019
Alanya'daki Ayasofya'da tarih talanı
Antalya'nın Alanya ilçesinde 'Ayasofya' adıyla bilinen Colybrassus Antik Kenti'nde kaçak kazı yapan defineciler, kent kalıntılarını, lahitleri, kayaya oyulmuş mezar odasının içi ile girişindeki kemerde yer alan kartal motifinden birini kırarken, Medusa başını ise kaçırdı.
Medusa - 5.5.2019
Binlerce Yıllık Oyuncakların Replikaları Bu Müzede
OYUNCAK ARABALARA YOĞUN İLGİ Müzedeki eserler arasında, tarih öncesi devirlere ait çamurdan ve taştan yapılan oyuncak arabaların replikaları yoğun ilgi görüyor. Ziyaretçileri milattan önceki devirlere götüren oyuncak arabalar arasında, Mardin Kızıltepe'deki kazılarda çıkarılan ve 'Dünyanın en eski oyuncak arabası' özelliğini taşıyan Hitit dönemine ait 4 bin yıllık oyuncak arabanın replikası da sergileniyor. Oyuncak araba, 4 tekerden oluşuyor. Traktör formu taşıyan oyuncağın arka tekerlerinin büyük, ön tekerlerinin ise küçük oluşu dikkati çekiyor. Oyuncağın orijinali ise Gaziantep'teki Medusa Arkeolojik Cam Eserleri Müzesi'nde bulunuyor.
Medusa - 22.4.2019
Türkiye'nin Tek 'Cam Eserler Müzesi' Kapanıyor
GAZİANTEP'te 11 yıl önce açılan, içinde 3 bin yıllık eserlerin bulunduğu, Türkiye'de tek olan 'Medusa Cam Eserler Müzesi', maddi imkansızlık nedeniyle kapatılıyor.
Medusa - 16.2.2019
Yazar Gülşah Elikbank'tan "Aşk Turu"
Siyah Nefes, Mavi Dağ ve Kızıl Ölüm serilerinden oluşan Günebakan Üçlemesi, Aşkın Gölgesi, Rüya Takım-Medusa'nın Pusulası, Uykusuzlar, Yalancılar ve Sevgililer romanlarıyla edebiyat dünyasında başarılı işlere imza atan Yazar Gülşah Elikbank, yeni kitabı "Aşıklar Gece Ölür" ile okuyucularının karşısına çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Medusa Haberleri | Medusa Haber - Haberler - Medusa haberleri, son dakika medusa haber ve gelişmeleri burada. Kestiği Kelle Elinde!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 22:55:31. #1.14#
title