Markus Söder Haberleri

Markus Söder haber, Markus Söder son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Markus Söder - 26.04.2021
Almanya Başbakanı Merkel aşı önceliği sıralamasının en geç haziranda kaldırılabileceğini söyledi
Merkel eyalet başbakanlarıyla yaptığı görüşmenin ardından Berlin Eyaleti Başbakanı Michael Müller ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Markus Söder - 25.04.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Almanya'da Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, ülkesinde aşı önceliği sıralamasının mayısta kaldırılmasını istedi.
Markus Söder - 25.04.2021
Son dakika gündem: Bavyera Eyaleti Başbakanı Söder, Almanya'da aşı önceliği sıralamasının mayısta kaldırılmasını istedi
Son dakika gündem haberine göre Almanya'da Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, ülkesinde aşı önceliği sıralamasının mayısta kaldırılmasını istedi.
Markus Söder - 20.04.2021
Almanya'da Hristiyan Birlik partilerinin başbakan adayı Armin Laschet oldu
Başbakan adaylığı için yarışan Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Markus Söder, Münih'te yaptığı açıklamada, "Armin Laschet CDU/CSU'nun başbakan adayı olacak.
Markus Söder - 08.04.2021
Son dakika haberleri! Almanya Sağlık Bakanı Spahn, "Sputnik V" aşısı için Rusya ile görüşeceğini söyledi
Öte yandan Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, "Sputnik V" aşısının onay alması durumunda eyalet olarak 2,5 milyon doz aşı alımı için ön sözleşme imzalayacağını açıklamıştı.
Markus Söder - 07.04.2021
Almanya'da bir eyalet Sputnik V aşısı için anlaşma imzaladı
Almanya'nın Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, Rusya'nın Covid-19'a karşı geliştirdiği Sputnik V aşısının alımı için ön anlaşmayı imzaladıklarını açıkladı.
Markus Söder - 31.03.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Almanya'da Baden-Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ise diğer 14 eyaletin başbakanlarına Kovid-19 salgınının üçüncü dalgasıyla mücadelede sert tedbirlerin uygulanması çağrısı yaptı.
Markus Söder - 31.03.2021
Son dakika haberi! Baden-Württemberg ve Bavyera başbakanlarından, mevkidaşlarına Kovid-19'la mücadelede sert tedbir uygulama çağrısı
Gelen son dakika haberlerine göre Almanya'da Baden-Württemberg Eyaleti Başbakanı Winfried Kretschmann ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, diğer 14 eyaletin başbakanlarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının üçüncü dalgasıyla mücadelede sert tedbirlerin uygulanması çağrısı yaptı.
Markus Söder - 18.03.2021
Son dakika haber | Almanya'da bazı eyalet başbakanları AB'de üretilen Kovid-19 aşılarının ihracatının durdurulmasından yana
Bavyera Eyaleti Başbakanı ve Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı Markus Söder, eyalet başbakanlarıyla düzenlenen video konferansın ardından yaptığı açıklamada, Avrupa'da yeterince bulunmayan aşıların başka ülkelere ihraç edilmesini kimsenin anlamadığını belirterek, "İhracat yasağının düşünülmesinden yanayım.
Markus Söder - 20.01.2021
Almanya'da Kovid-19 tedbirleri 14 Şubat'a kadar uzatıldı
Merkel, Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ve Berlin Eyaleti Başbakanı Michael Müller ile Başbakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, Almanya'da günlük yeni vaka sayılarının ve hastanelerde yoğun bakımda bulunanların sayısının azalmaya başladığını belirterek, şimdiye kadar alınan sert tedbirlerin etkisini gösterdiğini söyledi.
Markus Söder - 19.01.2021
Alman siyasetinde kimlik arayışları
Şu anda CDU çevrelerinde, yeni seçilen çiçeği burnunda Genel Başkan Armin Laschet ile birlikte üç adayın adı başbakan adaylığı için konuşuluyor. Diğer ikisi şimdiki federal Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Bavyera eyaleti Başbakanı ve kardeş parti CSU'nun Başkanı Markus Söder.
Markus Söder - 13.01.2021
Almanya Sağlık Bakanı Spahn, Kovid-19 aşısının zorunlu olmayacağını söyledi
Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, bakım ve sağlık personeli arasında çok sayıda aşı olmak istemeyen kişinin bulunduğuna işaret ederek bu meslek grubuna aşı olma zorunluluğu getirilmesinin gözden geçirilmesini talep etmişti.
Markus Söder - 12.01.2021
Almanya'da "sağlık personeline Kovid-19 aşı zorunluluğu" tartışmaları
Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının zorunlu olmayacağının açıklanmasına rağmen Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, sağlık personeline aşı zorunluluğunu tartışmaya açtı.
Markus Söder - 05.01.2021
AB liderleri aşı dağıtımını görüşecek
AB yetkilileri, BioNTech/Pfizer ile aşı alım anlaşmasında yetersiz kalındığına yönelik eleştirilerle de karşılaşıyor. Son olarak Almanya Hristiyan Sosyal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, Kovid-19 aşısına ilk onayı alan BioNTech ve Pfizer firmalarından yeteri miktarda aşı almadığı için AB Komisyonunu eleştirmişti.
Markus Söder - 05.01.2021
Almanya'da Kovid-19 kısıtlamaları daha da sıkılaştırılarak 31 Ocak'a kadar uzatıldı
Merkel, Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ve Berlin Eyaleti Başbakanı Michael Müller ile Başbakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, İngiltere'de görülen Kovid-19'un mutasyon geçiren ve daha hızlı yayılan yeni türünün ortaya çıktığına dikkati çekti.
Markus Söder - 13.12.2020
Almanya'da Kovid-19 önlemleri 16 Aralık'tan itibaren artırılacak
Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanlarıyla yaptığı görüşmenin ardından Başbakanlıkta, Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, Berlin Eyaleti Başbakanı Michael Müller ve Maliye Bakanı Olaf Scholz ile basın toplantısı düzenledi.
Markus Söder - 26.11.2020
Almanya'da korona önlemleri daha da sıkılaştırıldı
Başbakan Merkel ve eyalet başbakanları, aralık ayında noel tatili ve yılbaşını da kapsayacak süreç için alınacak yeni Covid-19 pandemi önlemleri üzerinde uzun tartışmalar sonucu uzlaşabildiler. Yapılan görüşmelerde, noel tatiline kadar enfeksiyon sürecini daha iyi kontrol altında tutabilmek için kişisel temaslara ve diğer alanlara yönelik kısıtlamaların yeniden sıkılaştırılmasına karar verildi. Yeni kuralları, Şansölye Angela Merkel, Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder ve Berlin Eyalet Bakbakanı Michael Müller birlikte düzenledikleri basın toplantısında açıkladılar.
Markus Söder - 15.09.2020
Almanya, Yunan adalarından 1500 sığınmacıyı daha kabul etmeyi planlıyor
Yeşiller Partisi Federal Meclis Grubu Eş Başkanı Katrin Göring-Eckardt da rakamın 1500 ile sınırlanmasını eleştirerek, "Bu felaketten kaçabilen her insan için mutlu olurum. Ancak koruma statüsü verilen 400 aileyi kabul etmek göstermelik bir tekliftir." dedi. Göring-Eckardt, partinin Almanya'nın 5 bin sığınmacıyı kabul etmesini istediğini kaydetti. Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Genel Başkanı ve Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ise planı memnuniyetle karşıladığını, böylelikle Almanya'nın yardım etme görevini yerine getireceğini kaydetti.
Markus Söder - 17.08.2020
Almanya, koronavirüs testi pozitif çıkan 46 kişiyi bulamıyor
Huml'ın istifa isteğini kabul etmeyen Bavyera Eyalet  Başbakanı Markus Söder, "Büyük bir aksilik"  diyerek özür diledi.
Markus Söder - 12.08.2020
Son dakika haber! Almanyanın Bavyera eyaletinde on binlerce kişi geciken Kovid-19 test sonucunu bekliyor
Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder de Bavyera'da yaşanan bu aksaklık nedeniyle ülkenin kuzeyindeki Schelswig-Hostein eyaletine yapacağı 2 günlük ziyareti iptal etti.
Markus Söder - 17.06.2020
Son dakika haberi | Merkel, eyalet başbakanlarıyla Kovid-19 önlemlerini görüştü
Almanya Başbakanı Angela Merkel, eyalet başbakanlarıyla yaptığı görüşmede, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için alınan tedbirleri ve bu bağlamdaki normalleşme sürecini ele aldı. Merkel, Başbakanlıkta düzenlenen görüşmenin ardından Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ve Hamburg Eyaleti Başbakanı Peter Tschenscher ile ortak basın toplantısı düzenledi.
Markus Söder - 05.05.2020
Almanya'da eyalet başbakanlarından Kovid-19 tedbirlerinin koordineli gevşetilmesi uyarısı
Bavyera eyaletinin Başbakanı Markus Söder ise bugün kademeli normale dönüş planını açıklarken, Hessen, Aşağı Saksonya ve Kuzey-Ren Vestflaya, Mecklenburg-Vorpommern ve Saksonya-Anhalt eyaletleri tarafından bazı önlemlerin gevşetileceği duyurulmuştu.
Markus Söder - 05.05.2020
Almanya'nın Bavyera eyaletinde kademeli normale dönüş planı açıklandı
Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı ve Bavyera eyaleti Başbakanı Markus Söder, Münih'te yaptığı açıklamada, salgının Bavyera'da kontrol altına alındığını, yeni vakaların da azaldığını, dolayısıyla tedbirlerin kademeli olarak gevşetilebileceğini söyledi.
Markus Söder - 05.05.2020
Almanya'da satışları sert düşen otomobile destek talebi
Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, yeni emisyon standartlarına uyan akaryakıt motorlu araçlar için 3.
Markus Söder - 21.04.2020
Avrupa ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Öte yandan, Bavyera'da geleneksel olarak eylül sonunda düzenlenen "Oktoberfest" adlı festivalin, Kovid-19 salgınından dolayı bu yıl iptal edildiği bildirildi. Eyalet Başbakanı Markus Söder, Kovid-19'a karşı aşı bulunmadan Oktoberfest'in düzenlenmeyeceğini açıkladı.
Markus Söder - 14.04.2020
Almanya'da Kovid-19 tedbirlerinin gevşetilmesi tartışılıyor
Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder ise, Kovid-19 krizinden çıkmak için tedbirli ve güvenli yolun izlenmesi gerektiğini belirterek, "Kısıtlamaların dikkatli bir şekilde gevşetilmesi ek koruma tedbirlerinin alınmasıyla mümkün olabilir.
Markus Söder - 30.03.2020
Almanya'da Kovid-19 tedbirleri hafifletilmeden sürecek
Seibert, Şansölye Angela Merkel'in bu hafta eyalet başbakanlarıyla Kovid-19 gündemiyle görüşeceğini kaydetti. Öte yandan, Bavyera eyaletinin Başbakanı Markus Söder, eyalette 21 Mart'ta alınan kısmı sokağa çıkma yasağının 19 Nisan'a kadar uzatıldığını açıkladı.
Markus Söder - 30.03.2020
Bavyera'daki sokağa çıkma yasağının süresi uzatıldı
Dünya genelinde yayılmaya devam eden Korona virüs salgınına karşı alınan önlemler sıkılaştırılmaya devam ediyor. Almanya'nın Bavyera eyaletinde uygulanan sokağa çıkma yasağının süresi uzatıldı. Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, eyalette 21 Mart tarihinden itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının süresinin 19 Nisan'a kadar uzatıldığını açıkladı.
Markus Söder - 28.03.2020
AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen: "AB, koronavirüs krizinin başlangıcında 'boşlukta' kaldı"
- "Brüksel'de garip bir sessizlik var" Öte yandan, Bavyera eyaletinin Başbakanı Markus Söder, 27 Mart'ta Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, koronavirüs krizinde, AB'nin ve Von der Leyen'in harekete geçmesi gerektiğini belirtmişti.
Markus Söder - 27.03.2020
Alman siyasetçi Söder, AB'yi "Kovid-19 salgınında etkin olmamak"la suçladı
Almanya'da Bavyera eyaletinin Başbakanı Markus Söder, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında Avrupa Birliğini (AB) ve AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'i etkin olmamakla suçladı.
Markus Söder - 23.03.2020
Almanya genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi
TOPLANTIYI TERK ETME TEHDİDİ Alman basınında yer alan haberlere göre, NRV Başbakanı Armin  Laschet ile Bavyera  Eyalet Başbakanı Markus Söder arasında tartışma yaşandığı öne sürüldü.
Markus Söder - 20.03.2020
Almanya'nın Bavyera eyaletinde sokağa çıkma kısıtlaması
Almanya'da Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, gece yarısından itibaren eyalet genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirildiğini açıkladı.
Markus Söder - 20.03.2020
Bavyera Eyaleti Başbakanı Söder: "Şimdi müdahale etmezsek, virüs Almanya'daki milyonlarca insana...
Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, sokağa çıkma yasağına ilişkin "Şimdi müdahale etmezsek, virüs Almanya'daki milyonlarca insana bulaşabilir" dedi.
Markus Söder - 20.03.2020
Bavyera eyaletinde sokağa çıkma yasağı
Almanya'da giderek artan Korona virüs vakalarının artmasıyla önlemlerini arttırıyor. 13 milyon nüfuslu Almanya'nın en önemli üretim merkezlerinden Bavyera eyaletinde bu gece saatlerinden itibaren geçerli olacak sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan 2 hafta boyunca geçerli olacak karar doğrultusunda temel kısıtlamalara gidilecek Bavyera Eyaleti Başbakanı Markus Söder, "Kamusal hayatı neredeyse tamamen kapatıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Markus Söder Haberleri | Markus Söder Kimdir - Haberler - Markus Söder haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Markus Söder kimdir, hayatı ve biyografisi. Almanya Başbakanı Merkel aşı önceliği sıralamasının en geç haziranda kaldırılabileceğini
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 18:01:30. #1.15#

title