Haberler

İçişleri Bakanlığı'nın AHBAP denetimi sona erdi! Haluk Levent: Alnımızın akıyla süreç tamamlandı

Güncelleme:

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından toplanan bağışlar nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından AHBAP hakkında başlatılan denetleme tamamlandı. Ahbap Derneği'nin Başkanı Haluk Levent, denetim süreci ile ilgili "Alnımızın akıyla bu süreç tamamlandı" dedi.

6 Şubat Depremi'nin ardından toplanan bağışlar nedeniyle tartışma konusu olan ve hedef gösterilen AHBAP'la ilgili denetleme başlatılmıştı. AHBAP Derneği'nin Başkanı Haluk Levent, sürecin tamamlandığını ve bağışçılarını mahcup etmediklerini dile getirdi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN DENETİMİ BİTTİ

Türkiye'yi sarsan Asrın Felaketi'nde deprem bölgesinde yaptığı yardımlarla adından söz ettiren AHBAP Derneği ve derneğin başkanı Haluk Levent, toplanan bağışlar nedeniyle hedef gösterilmişti. AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan denetlemenin bittiğini bildiren Levent, "Alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik" dedi.

Levent paylaşımında şunları söyledi;

"ALNIMIZIN AKIYLA BU SÜREÇ TAMAMLANMIŞ OLDU"

"6 Şubat felaketinde hayırseverler tarafından deprem çalışmaları için AHBAP'a bağışlar gelmişti. Altı ay önce İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü denetçileri tarafından Ahbap Derneğimizin denetim sürecine başlandı.

Tüm kamuoyuna da izah etmiştim. Yaptığımız harcamaların ve tüm faaliyetlerin hesabını devletime, devletimin yetkili kurullarına vereceğimi ifade etmiştim. İşte bugün alnımızın akıyla bu süreç tamamlanmış oldu. Çok şükür bağışçılarımızı mahcup etmedik.

İçişleri Bakanlığı denetimi sürecinde tüm sözleşmelerimiz, yaptığımız satın alımlar, yaptığımız anlaşmalar, stoklarımız (tüm bölgelerde tek tek incelenerek) şeffaf bir şekilde denetlendi incelendi ve bugün bu twiti yazma ihtiyacı hissettim. Ne mutlu bize.

Bu süreçte beraber çalıştığımız devletimizin kurumlarına, @AFADBaskanlik ve valiliklerimize, iş birliği yaptığımız sivil toplum örgütlerine ve siz bağışçılarımıza şükranlarımı sunuyorum her zaman yeni projelerle karşınızda olmaya devam edeceğiz."

İçişleri Bakanlığı'nın AHBAP denetimi sona erdi

Zehra Yaşık
Haberler.com - Magazin

İçişleri Bakanlığı 6 Şubat Depremi Haluk Levent Ahbap Magazin Haberler

Bakmadan Geçme

Ronaldinho evli mi, Ronaldinho çocuğu var mı? TV 8.5 yayın akışı 22 Şubat 2024! EXXEN canlı maç izle! (SPARTA PRAG-GALATASARAY) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 22 Şubat EXXEN spor canlı izle! Rüyada tuvalet temizlemek ne demek? Rüyada tuvalet temizlediğini görmek ne anlama gelir? Rüyada tuvalet yıkamak nedir? Rüyada yeni eve taşınmak, rüyada başka eve taşınmak, rüyada taşındığını görmek ne anlama gelir? Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır asmak görmek, rüyada çamaşır asmak toplamak ne anlama gelir? Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır asmak görmek, rüyada çamaşır asmak toplamak ne anlama gelir? Rüyada valiz görmek ne anlama gelir? Rüyada valiz hazırlamak, rüyada valiz toplamak, rüyada valiz kaybetmek, rüyada valiz taşımak ne demek? Rüyada tsunami görmek ne anlama gelir? Rüyada tsunami olduğunu görmek, rüyada tsunamiden kurtulmaya çalışmak ne demektir? Rüyada dalgalı tsunami... 22-23 Şubat hava bugün ve yarın nasıl olacak? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 22-23 Şubat benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 22 Şubat 2024 Konya su kesintisi listesi! UEFA kura ne zaman, UEFA Avrupa Ligi kurası yarın mı? Galatasaray'ın UEFA Son 16 Turu'ndaki muhtemel rakipleri kimler? ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 22 Şubat 2024 Antalya su kesintisi listesi!
500

Yorumlar (12)

Tolga Şamcı:

Keşke Dinci vakıflarıda denetlese devletimiz... Ne skandallar patlar kim bilir...

330
48
yanıtYanıtla
Mldhat Caglar:

Yandas medyanin topladigi deprem yardimi milyarlari denetlemede sira

314
27
yanıtYanıtla
Hsn:

Fondaş medya var birde.

yanıt28
yanıt2
Cevap :

Haluk Levent'e laf yapanlar ses verecek mi bakalım. Utanma duyguları zaten yoktur. Zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışırlar.

307
32
yanıtYanıtla
Hüseyin Yılmaz:

Hiç şaşırmadım:) İyiki varsın haluk abi

276
32
yanıtYanıtla
Erdal:

Yapılan hiçbir iyilik cezasız kalmaz!

199
20
yanıtYanıtla
csd zbn:

ahbap mahbap rakı meze götür babam götür

23
186
yanıtYanıtla
Bozkurt:

Dendi iç dünyasını yansıtmış

yanıt50
yanıt7
Erkan Can :

tvler de deprem yardımı diye toplanan paraların da bağımsız kurumlarca denetlenmesini istiyoruz. butun kurumlar vatandaşa hesap verebilmeli

153
8
yanıtYanıtla
sade vatandaş:

ülkenin her kurumunda en azından bir haluk levent olsaydı biz bu hallerde olmazdık

126
25
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title