Haberler

  İBO SHOW'DAKİ YER KRİZİNİN PERDE ARKASI

  Güncelleme:

  6 Şubat Cumartesi akşamı yayınlanan İbo Show'un 12. bölümünde Gülden Karaböcek, Kamuran Akkor, Ayşe Mine, Faruk Tınaz ve şair Ahmet Selçuk İlkan gibi bir döneme damgasını vurmuş isimler konuk olmuştu

  Programın fasıl kısmında tüm sanatçılar toplu olarak şarkı söylemek için sahneye dizilmiş, Ayşe Mine şarkı söylerken Faruk Tınaz'ı ekarte ederek İbrahim Tatlıses'in yanına geçtiği görüntüler sosyal medyaya düşmüştü. Ayşe Mine fasılda Gülden Karaböcek'in kendisini 'poposu' ile ittiğini iddia edince, Gülden Karaböcek cephesinden de yanıt gecikmedi...

  Taraflar konuyla ilgili olarak& ;Magazinsortie.comYayın Yönetmenigazeteci& ;Olcay Ünal& ;Sert'e konuştu.

  Gülden Karaböcek: & ;Ben kimseyi itmedim. Ayrıca henüz ölmedim, bilerek yapılmış hiçbir şey yok. Kendi kendine uzaklaştı birden, gelmedi. Ahmet Selçuk İlkan çağırdı. Önceden İbrahim'in yanındaydı. Faruk'un yanına gelerek araya girdiği kayıtlarda var. Faruk'u itti mi yer mi verdi bilemem. Bu mevzu çok uzadı. Gereksiz bir tartışma.

  Nur Karaböcek& ;"Stüdyo da cep telefonu ile çekim yapmak yasaktı. Görüntüleri bizde sosyal medya da gördük. Annemin haberi bile yoktu, ben söyledim. ve ben de orada içeride izledim. Kesinlikle Ayşe Mine'nin anlattığı gibi birşey olmadı. Bu tür saçma sapan konularla Annemin üzülmesini istemem. Şarkıcı Onur Akay da, daha önce düet yaptığı Ayşe Mine ile tek taraflı konuşarak haberi medyaya servis etmiş, yaşananlar kesinlikle orada yazıldığı gibi değil. Aralarının açılması 1984 yılında ki İzmir Fuarı kadrosundan Ayşe Mine'nin çıkarılmasına dek uzanıyor." dedi.

  Ahmet Selçuk İlkan: & ;Şarkının atmosferini hepimiz yaşarken orada stüdyo da bir kıpırdanmalar oldu. Baktım ki Ayşe kendini fasılın dışına, grubun dışına attı. O an ne olduğunu anlayamadım ve onu yanıma aldım devam ettim. Sizin de yazdığınız gibi insanlar sevdikleriyle yan yana olmak istiyorlar sevdikleriyle tabi, öyle tahmin ediyorum. Ben böyle polemikler üzerine girmeyi sevmiyorum. Tabi tatlıya bağlandı sonrasında finalde hep birlikte şarkılarımızı söyledik. Malesef zaman zaman oluyor be Olcay'cım insanlar kendi kendilerine göre bir yer seçiyorlar. ve istedikleri olmayınca da strese giriyorlar.. İnsanların iç duygularını bilemem ama bize yakışan sıcak duygular sunmak. Programda da elimden geleni yaptım. Onlar birbirleriyle pek konuşmadılar... Her nedense kendi aralarında suskun kalmayı tercih ettiler. Belki sevgilerinden saygılarından ama ben böyle yansımasını istemezdim aslında. İttirme oldu mu olmadı mı ben bilemem... Olayın kahramanları yaşananları daha iyi bilir. Yaşananlar ilginç tabi, eski sanatçılar kol kola sımsıcak olması gerekirken böyle haber olunca insanların ilgisini çekiyor tabi... Ayrıca hepsi benim dostlarım, en azından finalde barışarak gittiler." dedi.

  Konuyla ilgili sosyal medya hesabından ilk başta açıklama yapan Ayşe Mine ardından o açıklamayı sildi.. Sanatçı telefonla& ;Olcay Ünal Sert'e yaptığı açıklamada şunları söyledi.

  Ayşe Mine: & ;"O gün o beni itti orada. Bende üzüldüm uzaklaştım. Çünkü ben kırılgan bir yapıdayım. Uzaklaşınca herkes beni çağırdı, Ahmet Selçuk İlkan ve İbrahim Tatlıses de gördü. Görüntülerde onun ittiği var. Ben bu işin peşini bırakmayacağım. Bir kere Ayşe Mine'yim ben. Ben yer açmak istesem tank gibi kadınım. Ben bu iri yapımın altında çok hassas bir kadınım. Onun yaptığını ben mevzu bile etmedim. Beni poposu ile itti. Sonra da mevzuyu kendi lehine çevirdiler."

  'Fasılda Gülden Karaböcek'in önüne mi geçtiniz, onun önüne geçtiğiniz için mi sizi itti?' sorusuna Ayşe Mine; "Farkında bile değilim, hepimiz İbrahim'in yanında olalım diye... Hepimiz çocuk gibi hani.. Hiç öyle huylarım yok. Benim hiçbir zaman öyle çabam olmadı, onun o çabaları var." diye yanıt verdi.

  'Fuar döneminden mi aranız açık?' sorusuna; Ayşe Mine "Benim aram açık değil. Bu kadının arkadaşı, dostu yok. Ayrıca ben onu severimde... Bizler sanatçıyız, birbirlerimizi korumalıyız. Ben hepsinden büyük sanatçıyım. Ayrıca İzmir Fuarı'nda öyle bir kadro olmadı. Neşe Karaböcek benim en az 7-8 tane şarkımı okudu, ihtiyacı mı var? Günün Birinde'yi okudu. Ben bir Ayşe Mine'yim. 'Gözlerin Doğuyor Gecelerime'yi Zeki Müren'den önce ilk ben okudum... Gülden Karaböcek orada İbrahim'in yanına oturdu. Bende köşe de oturdum ne kaybım var. Gülden Karaböcek hiç assolistlik yapmamış bir kadındır, ama ben assolistim. Ayrıca öyle dertliyim ki, kardeşimi kaybedeli kısa bir süre oldu." dedi.

  Bunun üzerine olaylı İzmir Fuarı kadrosunda 1984 yılında neler yaşandığını sizler için araştırdık.

  İZMİR FUARI'NDA NELER YAŞANMIŞTI

  1984 yılında& ;İbrahim Tatlıses, Gülden Karaböcek, Barış Manço, Belkıs Akkale, Sezer Güvenirgil, Beş Yıl Önce On Yıl Sonra Grubu& ;ve& ;Atilla Arcan'ın da olduğu kadronun fotoğraf çekimlerinde& ;Ayşe Mine& ;de yer almıştı.. Kadrodan Ayşe Mine çıkarılınca olay büyümüş, Mine o zamanın basınına göre bu durumu Karaböcek'e bağlamıştı...

  & ;

  Konser ilanında& ;Ayşe Mine& ;yer almazken yerine& ;Arif Sağ& ;ilave edilmişti.& ;1984 tarihli Şey dergisinin 50. Sayısında yer alan 'Gülden, Onu Kadro Dışı Bıraktı' başlıklı haberde aynen şu ifadeler yer alıyor:

  Fuar demek olay demek, fuar demek keşmekeş demek, savaş demek ama yine de her şey demek... Sanatçılar için vazgeçilmeyen sevda demek... Bugüne kadar fuar kuralı hiç değişmedi... Belki çok dostluklar kuruldu ama daha da fazla düşmanlıklar doğdu. ve bu yıla kadar fuar olayı bu şekilde sürdü gitti. & ;

  Bu yıl kural değişti mi? Elbette ki hayır.. İşte en somut örnek.& ;Gülden Karaböcek ile Ayşe Mine arasında ki taa ilan çekimleri sırasında başlayan sürtüşme. Yok ortaya oturan assolist olacak, yok senin gözün kapandı, onun için assolist ben olacağım gibi saçma tartışmalar& ;en sonunda müzik yaşamı uzun yıllara dayanan Gülden Karaböcek'in de sabrının taşmasına neden oldu.& ;Ve Gülden Karaböcek restini çekti: "Kendimi, geçmişi bir yıllık Ayşe Mine'ye harcatmam... ya o, ya ben!.."& ;Nitekim resti anında karşılığını verdi ve daha önce yazdığımız& ;"Bu kadro dağılır"& ;başlıklı yazımız doğru çıktı.& ;Gülden Karaböcek böylesi ağır bir rest çekince gazino sahipleri Ayşe Mine'ye acele tarafından kapıyı gösteriverdiler. Böylelikle Ekici Över Gazinosu'yla fuar anlaşması feshedilen Ayşe Mine, bunun karşılığı olan 6 milyondan da olmuş oldu... Bu arada Gülden Karaböcek'in kadrosunun en güçlü silahları İbrahim Tatlıses ve Belkıs Akkale assolistleri ile birlikte gerçek bir uyum sergiliyorlar. Kısaca zafer adına kalkan bu parmaklar yalnızca göstermelik değil..."

  '1984 yılında İzmir Fuarı'nda ki Ekici Över Gazinosu konserinin kadrosundan çıkarıldığınız için mi aranız açık?' O dönemin basınında bu yönde yazılar yer almış diye sorulunca Ayşe Mine şimdi; "Kimseyle arama açık değil. Hasan Bora ile konuştum, ben kendim o kadrodan çıkmak istedim" diye yanıt veriyor. Tabi yaşananlar 80'lerin basınına baktığımızda hiçte öyle değil. 40 yıl geçmiş aradan, yıllar önce yaşanmış bir mevzunun bu günlere bu şekilde ya

  Kaynak: Snob Magazin / Magazin

  Ahmet Selçuk İlkan Gülden Karaböcek İzmir Magazin Haberler

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

  Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title