Haberler

"7. Kafkas Diasporası Yılın En İyileri Ödül Töreni"

Kafkasdiasporası.com ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen törende yılın en iyi belediye başkanı ödülü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye verildi.

Kafkasdiasporası.com ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla "Yılın En İyileri Ödül Töreni" düzenlendi.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilen etkinlikte, Kafkas kültürüne, tarihine, sosyal hayatına katkı sağlayan isimler arasında yapılan ankette en çok oy alanlara ödülleri dağıtıldı.

Kocaeli'nin Başiskele ilçesinde bir otelde düzenlenen törene ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yazar ve yorumcu Aziz Üstel, Yalan Dünya dizisinin Nurhayat karakterini canlandıran Gupse Özay, işadamları, yazar ve STK temcilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan www.kafkasdiasporası.com'un genel yayın yönetmeni Oğuz Berk, Anadolu'ya 50 yıl önce gelen Çerkezlerin, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü savunduklarını söyledi. Çerkez kültürünün genç ve gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması için mücadele ettiklerini anlatan Berk, Türkiye'nin son yıllarda ekonomik, siyasi, demokrasi ve insan hakları açısından önemli gelişmeler katettiğini kaydederek "Bu çabaları önemsiyor ve daha gelişmesini arzu ediyoruz. Türkiye'de birbirimizi anladıkça ve saygı gösterdikçe demokrasimiz daha da gelişecektir" dedi.

Daha sonra söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Kafkas kültürünün en zengin ve en engin kültürlerden bir tanesi olduğunu ifade ederek "Kafkasya denilince Şeyh Şamil aklımıza geliyor. Onun inancı, azmi ve kahramanlığı hepimizin çocukluğumuzdan beri hayallerimizi süslemiştir" diye konuştu.

Karaosmanoğlu, belediye olarak Kocaeli'de Kafkas Kültür Merkezi kuracaklarını, burada Kafkas kültürünün ve Çerkez dilinin öğretileceğini söyledi. Karaosmanoğlu ayrıca, Kocaeli'de Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Çerkez Ethem heykeli dikilmesi için girişimlerde bulunacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından yılın belediye başkanı seçilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ödülünü Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun elinden aldı.

Kafkas kalpağı giydirilen Altepe, ödül almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisini yılın belediye başkanı seçen Kafkas Diasporası'na teşekkür etti. Bursa'yı yaşanabilir ve çağdaş bir kent haline getirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Altepe,  başta Marmara Bölgesi olmak üzere, Türkiye'ye örnek olmanın gayrei içinde olduklarını kaydetti.

Daha sonra jüri üyeleri tarafından belirlenen kişilere ödülleri verildi.

Törende, Kafkas Diasporası "Yılın sanatçısı'  ödülüne Yalan Dünya dizisi oyuncusu Özay'ı, "Yılın gazetecisi" ödülüne yazar ve yorumcu Aziz Üstel'i, "Yılın siyasetçisi" ödülüne AK Parti Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül'ü, "Yılın işadamı" ödülüne Mehmet Soyupak'ı ve "Yılın Spor adamı" ödülüne Galatasaray eski Asbaşkanı Adnan Öztürk'ü layık gördü.

Kafkas kalpağı giydirilen Sanatçı Gupse Özay, Çerkes kızı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Yazar ve spor yorumcusu Üstel ise milli mücadelede çok büyük katkıları olan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında büyük emeği bulunan Çerkez Ethem'i minnetle ve rahmetle yad ettiğini dile getirdi.

Törende ayrıca Çerkezce şarkılar seslendirildi, Kafkas Folklor ekibi gösteri sundu. Özel olarak mermerden yapılan işleme tablo açık arttırmayla satıldı. - Kocaeli

Kaynak: AA / Kültür Sanat

İbrahim Karaosmanoğlu Recep Altepe Kültür Sanat Haberler

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

AK Parti, en düşük emekli maaşına yapılacak zamla ilgili tarih verdi

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Sosyal medyada canlı yayın yapıyordu, yanlışlıkla kafasına sıktı

Kurye Ata Emre Akman'ı öldüren sanığa 24 yıl hapis cezası verildi

Kurye Ata Emre Akman'ı öldüren sanığa 24 yıl hapis cezası verildi

Bakmadan Geçme

Görümce filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Görümce filmi ne zaman, nerede çekildi? Çember: Karanlığın Gözleri filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Çember: Karanlığın Gözleri filmi ne zaman, nerede çekildi? Allan Saint-Maximin maaşı ne kadar? Saint Maximin yıllık ne kadar kazanıyor, Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Hızlı ve Öfkeli 9 filmi ne zaman, nerede çekildi? İzmir Konak, Alsancak, Bayraklı elektrik kesintisi! 12 Temmuz İzmir'de elektrik kesintisi saat kaçta bitecek, ne kadar sürecek? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Malazgirt 1071: Bizans'ın Kıyameti filmi ne zaman, nerede çeki Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! Dangal filmi oyuncuları kim, konusu ne, sonu nasıl bitiyor? Dangal filmi ne zaman, nerede çekildi? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 13-14 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! Cenk Tosun Fenerbahçe'de ne kadar kazanacak, maaşı ne kadar? Cenk Tosun Fenerbahçe ile ne kadara anlaştı, yıllık ne kadar maaş kazanacak?
Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

Eve temizliğe çağırdığı genç kızı 6 parçaya ayırmıştı! Kadın taklidi yaparak kandırdığı ortaya çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title