Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım - Haberler
Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçimleri kazanamaması durumunda görevi bırakacağını açıklaması üzerine, "Siyasete giren insanın başarıyı hedeflemesi lazım. Eğer başarısız olursa siyaseti bırakması lazım. Bu gayet doğal bir şey" dedi.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçimleri kazanamaması durumunda görevi bırakacağını açıklaması üzerine, "Siyasete giren insanın başarıyı hedeflemesi lazım. Eğer başarısız olursa siyaseti bırakması lazım. Bu gayet doğal bir şey" dedi. Kılıçdaroğlu, "Siz bırakır mısınız?" sorusunu ise "Doğal olan bir şey hepimiz için geçerli" yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu'nun Gerede İlçesi'nde tabakhaneye giderek işçileri ziyaret etti. Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesi'nde partililer tarafından karşılanan Kılıçdaroğlu daha sonra tabakhanelere gitti. Kılıçdaroğlu işçilerle sohbet ederek, sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu ardından ilçe merkezindeki bir parka giderek vatandaşlarla bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçimleri kazanamaması durumunda görevini bırakacağını açıklamasıyla ilgili olarak sorulan soruyu, "Bu gayet doğal arkadaşlar. Siyasete giren insanın başarıyı hedeflemesi lazım. Eğer başarısız olursa siyaseti bırakması lazım. Bu gayet doğal bir şey" dedi.

ESAS SORUN SİYASETTE AHLAKIN OLMAMASI

Kılıçdaroğlu gazetecilerin, "Peki siz bırakır mısınız?" sorusunu ise şöyle cevapladı:

"Gayet doğal olduğunu söyledim arkadaşlar. Doğal olan bir şey hepimiz için geçerli. Başarı sadece siyasette değil, diğer alanlarda da geçerli. İş dünyası, medya ve diğer alanlarda da geçerli. Hedef nedir başarıyı yakalamaktır. Başarısız olursanız ayrılırsınız. Yeni insanlara verirsiniz. Türkiye insan açısından çok zengin bir ülke. Dürüst siyasetçilerimiz var. Siyasette ahlakı esas kıldığımız zaman Türkiye'nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Türkiye'nin esas sorunu siyasette ahlakın olmamasıdır. Ahlakı egemen kılmamız lazım. Türkiye'nin sorunlarına kilitlenmemiz lazım. Boşu boşuna enerjimizi günlük olaylarla kaybetmememiz lazım. 21'inci yüzyıl Türkiye'sinde artık bizim bilgi toplumundan bahsetmemiz lazım. Üniversitelerin bilgi öğretmesi lazım. İşsizliğin olmaması lazım, yoksulluk olmaması lazım. Bunların Türkiye'de tamamen hiç konuşulmaması lazım. Buraya işçileri ziyarete geldik, sigortalı olan var, olmayan var. Baktığınız zaman insani koşullar çok az orada. Siz gazetecisiniz bakıyorsunuz görüyorsunuz. Yeni kurulan bir yer değil burası, tarihi bir yer. Burada kanser vakalarının da yaygın olduğu söyleniyor. Sonunda hepimiz insanız. Bizim fabrikalar kapansın diye bir düşüncemiz yok. Fabrikalar elbette açılmalı ve işçiler çalışmalı. İşçiler sigortalı olmalı ve yasal haklarını kullanabilmeliler. Günlük kavgalarla siyaseti bir yere taşıyamayız, ülke kaybediyor bundan. Benim hedefim bu. Bu ülkeyi doğru dürüst bir yerlere taşımak, güzel Türkiye'yi inşa etmek."

UMUT ORAN'IN ADAY GÖSTERİLMESİ

Kılıçdaroğlu, Umut Oran'ın Mersin'den kontenjan dördüncü sırada aday gösterilen ve kalp spazmı geçiren Mustafa Baysan'ın yerine aday gösterileceğiyle iddiaların sorulması üzerine, "Arkadaşlar konuyu değerlendiriyorlar, bakıyorlar. İl başkanımız orada, milletvekilimiz orada, diğer arkadaşlar orada. Oturulup konuşuluyor bakacağız ona. Tabi bu arada sağlık sorunu yaşayan dördüncü sıra arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi ileteyim" diye cevapladı.

POLİSLERİN DE SORUNLARINI CÖZECEĞİM

Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümünü kutlayan Kılaçdaroğlu, "Bugün polis teşkilatının kuruluş yıldönümü. Polisler çok zor koşullarda görev yapıyorlar. Onların da sorunları var. Bütün polis arkadaşlara bu vesileyle bir şey söylemek istiyorum; sizin yaşadığınız sıkıntıları çok iyi biliyorum. Nasıl emeklilerin sorunlarını çözeceksem hiç meraklanmayın sizin de sorunlarınızı çözeceğim" dedi. - Bolu

Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım

Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım

Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım

Kılıçdaroğlu: Siyasete Giren Başarısız Olursa Bırakması Lazım

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title