Kalkınma Bakanlığı Haberleri

Kalkınma Bakanlığı haber, Kalkınma Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kalkınma Bakanlığı - 11.06.2021
Alman Sparkassenstiftung 200 yıllık bilgi birikimi ile Türkiye'de
Sparkassenstiftung Türkiye Temsilciliği; Almanya Federal Ekonomik İş Birliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) tarafından finanse edilen "Türkiye'deki Mülteciler ve Ev Sahibi Toplulukların Finansal Katılımı" projesini ana paydaşları olan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve mikro finans kuruluşu olan Türkiye Grameen Mikrofinans Programı (TGMP) ile birlikte Ankara, Bursa, Gaziantep, Konya ve İstanbul illerinde yürütüyor.
Kalkınma Bakanlığı - 24.05.2021
Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, 2 milyondan fazla kişiye uyuşturucunun zararlarını bire bir anlattı
Narko-tır? Kalkınma Bakanlığı ve İstanbul Kalkınma Ajansının desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan ve alanında dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan narkotik eğitim tırı ilk olarak 2015'te İstanbul'da faaliyetlere başladı, 2017'de diğer illerde de görevlendirildi.
Kalkınma Bakanlığı - 15.05.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Kırgız Bakan Şıkmamatov ile görüştü
"Kırgızistan'ın geleceği parlak" Görüşmenin ardından basına temaslarını değerlendiren Hisarcıklıoğlu, "Bayramda buradayızz. Tüm Kırgızistan kardeşlerimizin bayramını kutluyoruz. Kırgızistan'ın geleceği parlak. Bu coğrafyanın en demokratik ülkesi. En iyi yetişmiş insan gücü" dedi. Beraberinde Türkiye'nin en önde gelen iş adamlarını getirdiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Türk iş adamlarının başta enerji, tekstil olmak üzere çeşitli yatırım alanlarıyla ilgilendiklerini söyledi. Hisarcıklıoğlu, Kırgızistan'ın yeni kurduğu Yatırımları Teşvik ve Koruma Bakanlığının doğru bir yapılanma olduğunu ifade ederek, "Kırgızistan doğru bir yapılanma yapmış. Bütün iş adamı, yabancı iş adamı problemlerini, görüşlerini alacağı yer Kalkınma Bakanlığı tespit etmiş.
Kalkınma Bakanlığı - 08.05.2021
Yükseköğretimde uluslararasılaşma
Türkiye'de yükseköğretimde uluslararasılaşma Yükseköğretim Kurulu'nun yükseköğretimde yapısal değişiklik çalışmalarında önemli başlıklarından biri de "Hedef Odaklı Uluslararasılaşma" olmuştur. Bu başlıkta Yeni YÖK çalışmaları bağlamında hedef ülkeler belirlenerek çalışmalar yürütülüyor. Hedef ülkelerin belirlenmesinde başta Dışişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olmak üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, AB Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı'ndan katkı alınarak stratejileriler oluşturuldu.
Kalkınma Bakanlığı - 01.05.2021
Tacikistan-Kırgızistan sınırında 29 Nisan'daki silahlı çatışmada can kaybı sayısı 49'a yükseldi
Kırgızistan Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı, ülkenin güneyindeki Batken bölgesinde önceki gün çıkan silahlı çatışmada ölen Kırgız vatandaşlarının sayısının 34'e, yaralananların sayısının ise 173'e çıktığını bildirdi.
Kalkınma Bakanlığı - 27.04.2021
Son dakika haberi... Bakan Varank, savunma sanayisine güç katacak İTÜ Kavitasyon Tüneli'ni inceledi
Savunma sanayi anlamında çok önemli bir altyapının, daha önce Kalkınma Bakanlığı şimdi ise Strateji Bütçe Başkanlığı'nın katkılarıyla, kurulumunun tamamlandığını kaydeden Varank, şu açıklamalarda bulundu: "Kavitasyon tünelinde torpido gibi çok kritik ürünlerin testlerini önümüzdeki dönemde yapabileceğiz.
Kalkınma Bakanlığı - 22.04.2021
Kırgızistan'da Covid-19'un İngiliz mutasyonu tespit edildi
Kırgızistan Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ulusal Virüsoloji Laboratuvarının ülkede tespit edilen vakalar arasında Covid-19'un yeni türlerini araştırdıkları belirtildi.
Kalkınma Bakanlığı - 05.04.2021
Son dakika haberi... Gazze Şeridi'nde çocuklar İsrail ablukası, fakirlik ve salgın nedeniyle zor şartlar altında yaşıyor
Gazze Şeridi'nde dilenmek zorunda kalan çocuklar Sosyal Kalkınma Bakanlığı Sözcüsü Azize el-Kehlut, Gazze Şeridi'nde dilenen çocuk sayısının yaklaşık 400 olarak belirlendiğini söyledi.
Kalkınma Bakanlığı - 23.03.2021
Son dakika haber! Tayland'daki gözaltı merkezinde Covid-19 küme enfeksiyonu doğrulandı
"Göçmen Bürosu, Sahra Hastanesinde 24 saat güvenliği sağlamak için polis görevlendirdi. Halk Sağlığı Bakanlığı ise salgın kontrol önlemlerini virüsün yayılmasını önlemek için sıkı bir şekilde uyguluyor" diyen Sompong, küme enfeksiyonu doğrulanan tesisin faaliyete ara verdiğini kaydetti. Sompong, virüsü yenen kaçak göçmenlerin ülkelerine iade edileceğini ya da Sosyal Kalkınma Bakanlığı'na teslim edileceğini sözlerine ekledi.
Kalkınma Bakanlığı - 11.03.2021
OMV Petrom, Gürcistan'da enerji kaynaklarını araştıracak
Gürcistan Ekonomi ve Sürdürebilir Kalkınma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakanlık ile OMV Petrom arasında, Gürcistan'ın Karadeniz'deki kıta sahanlığında 25 yıllık süre ile enerji kaynaklarını araştırma ve çıkarma çalışmaları başlatılması ile ilgili anlaşmanın imzalandığı belirtildi.
Kalkınma Bakanlığı - 04.03.2021
Sudan Büyükelçisi Neziroğlu, Sudan Toplumsal Kalkınma Bakanı Bahit ile görüştü
Bakan Bahit de Sudan Toplumsal Kalkınma Bakanlığının imkanlarının geliştirilmesi için Türkiye'nin tecrübesinden yararlanmak istediklerini söyledi.
Kalkınma Bakanlığı - 12.02.2021
Türk menşeli ham madde ile Gürcistan'da üretilen ürünler doğrudan AB pazarına ulaştırılacak
Gürcistan Ekonomik ve Sürdürebilir Kalkınma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 10 Şubat'ta Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda, Türkiye ile Gürcistan Arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması (STA) tarafından kurulan Ortak Komite'nin Türkiye Cumhuriyeti ile Gürcistan arasındaki STA'nın "Menşeli Ürünler" kavramının tanımı ve idari iş birliği yöntemleri hakkındaki Protokol 2'sini değiştiren kararını onaylayan yasanın kabul edildiği hatırlatıldı.
Kalkınma Bakanlığı - 10.02.2021
Boko Haram saldırılarından kaçarak Kamerun'a sığınan 9 bin 800 Nijeryalı mülteci ülkesine dönecek
Nijerya Medya ve İletişim Stratejisi Sorumlusu Malam İsa Gusau, yaptığı yazılı açıklamada, Nijerya'nın Borno eyaleti Valisi Babagana Zulum ve Afet Yönetimi ve Sosyal Kalkınma Bakanlığı yetkililerinin Kamerun'u ziyaret ettiğini belirtti.
Kalkınma Bakanlığı - 27.01.2021
Karadeniz'in kaybolmaya yüz tutmuş müzik enstrümanları müzede geleceğe taşınıyor
TTSO tarafından Kalkınma Bakanlığı ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 2014 yılında kurulan Özel İpekyolu Müzesi'nde, Trabzon başta olmak üzere tarihi İpekyolu güzergahındaki bölgeye ait çok sayıda el yazması eserin yanı sıra arkeolojik ve kültürel eserler sergileniyor.
Kalkınma Bakanlığı - 16.12.2020
TİKA Bolivya'da çiftçilere tarım ilaçlamasında kullanılan İHA desteğinde bulundu
TİKA'dan yapılan yazılı açıklamada, TİKA ve Bolivya Kalkınma Bakanlığı, Bolivya Kırsal Kalkınma ve Arazi Bakanlığı iş birliğinde, ülkenin kuzey, orta ve güney dağlık bölgelerinde organik kinoa üretimini güçlendirmek amacıyla Uluslararası Kinoa Merkezine (CIQ) tarım ilaçlaması için kullanılan İHA'nın teslim edildiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kalkınma Bakanlığı Haberleri | Kalkınma Bakanlığı Haber - Haberler - Kalkınma Bakanlığı haberleri, son dakika kalkınma bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Alman Sparkassenstiftung 200 yıllık bilgi birikimi ile Türkiye'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.06.2021 18:19:47. #1.13#

title