Haberler

Ünlüler, 'Ben Kızımı Vermem' Dedi

Gelin Dergisi kuruluşunun 9. yılında Türkiye'nin kanayan yarası 'Çocuk Gelinler'e dikkat çekmek amacıyla 9 ünlüyle bir takvim hazırladı.

Aralarında Hakan Yılmaz, Tan Sağtürk, Ebru Cündübeyoğlu, Neşe Erberk, Ece Doğulu, İdil Çeliker ve Burçin Orhon'un bulunduğu takvim lansman gecesine, projeyi ilk günden beri destekleyen ve takvimde kızları ile yer alan Burhan Şeşen ile Yeşim Salkım'ın düeti damgasını vurdu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Gelin Dergisi İmtiyaz Sahibi ve projenin yaratıcısı Nurten Bayır, takvimin satışından elde edilecek tüm gelirin Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği'ne bağışlanacağını ve bu sosyal sorumluluk projesinin uzun yıllar devam edeceğini söyledi.

Gelin Dergisi, Türkiye'nin kanayan yarası 'Çocuk Gelinler'e dikkat çekmek için 9 ünlü ismi bir araya getirerek 'Ben Kızımı Vermem' adı altında çok önemli bir projeye imza attı. Hakan Yılmaz, Tan Sağtürk, Ebru Cündübeyoğlu, Neşe Erberk, Ece Doğulu, İdil Çeliker, Yeşim Salkım, Burhan Şeşen ve Burçin Orhon 'Ben Kızımı Vermem' projesi için objektif karşısına geçti. Gelin Dergisi'nin öncülüğünde hazırlanan takvimin geliri Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği'ne bağışlanacak.

Çocuk Gelinler sorununa dikkat çekmek amacıyla hazırlanan takvim, Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirilen özel bir gece ile kamuoyuna tanıtıldı. Sunuculuğunu Gamze Karaman ve Murat Başoğlu'nun üstlendiği gecenin açılış konuşmasını 'Ben Kızımı Vermem' projesinin yaratıcısı ve Gelin Dergisi'nin İmtiyaz Sahibi Nurten Bayır yaptı. Bayır konuşmasında, Gelin Dergisi'nin 9. yılında Türkiye'nin en önemli sorunlarından biri olan 'Çocuk Gelinler' sorununa dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek üzere yola çıkılan bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu söyledi. Bayır, "Kadınların güçlenmesine ve eşitsizlik nedeniyle oluşan sorunların çözümüne katkıda bulunmak dergimizin daima öncelikli hedefleri arasında yer aldı. Yapılan araştırmalar Türkiye'de her 3 kadından 1'inin çocuk yaşta evlendiğini gösteriyor. Çocukların hangi gerekçeyle olursa olsun, 18 yaşını doldurmadan evlendirilmeleri sosyolojik ve tıbbi açıdan doğru değil. Uluslararası alanda da kız çocuklarının erken yaşta evlendirmeleri "şiddet görme" olarak değerlendiriliyor. Biz de bu konu ülke gündeminde kaldıkça bilinçlenmenin artacağından hareketle bu projeye imza attık. Türkiye'de 17 yıldır evlilik sektörüne hizmet veren "Gelin Dergisi" olarak bu konuda duyarlı pek çok ünlü ismi bir araya getirdik ve bu takvimi projesini hayata geçirdik" dedi.

Takvim www.gelindergisi.org sitesinden satışa sunulacak

Çocuk Gelinler "Ben Kızımı Vermem" takvimlerinin Gelin Dergisi'nin Ocak-Şubat sayısıyla tüm Türkiye'ye dağıldığını ifade eden Bayır, " Projeye destek vermek isteyenler takvimleri www.gelindergisi.org sitesinden de satın alabilecek. Çocuk Gelinler Projesi'nin ikinci ayağında ise ünlülerin mesajlarının ve imzalarının yer aldığı t-shirtler satışa sunulacak. "Çocuk Gelinler konusunun kamuoyunun gündeminden düşmemesi için Gelin Dergisi'nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak farklı projeler ile destekleyerek, sürdüreceğiz" diye konuştu.

Salkım ve Şeşen'den anlamlı düet

Sanat ve iş dünyasını buluşturan "Ben Kızımı Vermem" takviminin tanıtım gecesine Yeşim Salkım ve Burhan Şeşen düeti damgasını vurdu. Takvimde yer alan bütün ünlü isimler ile birlikte projeyi ilk günden beri destekleyen Salkım ve Şeşen, Çocuk Gelinler için yazılan ve yıllarca Sezen Aksu'yla hafızalara kazınan "Ünzile" şarkısını seslendirdi.

Ünlü isimlerin "Ben kızımı vermem, sen de verme" mesajıyla yer aldığı takvimin tanıtım gecesinde, Burhan Şeşen'in kızı Dilan Şeşen'in "Çocuk Gelinler" projesi için seslendirdiği "Büyümeden Büyütemem" parçası da geceye katılanlara duygusal anlar yaşattı.

Takvimin satış geliri bağışlanacak

Geliri, Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği'nin "Çocuk Gelinler" projesine aktarılacak olan takvimin tanıtım gecesinde projeye destek veren sanatçı ve kurumlara plaket verildi. İletişim sponsorluğunu Communication Partner'ın, event sponsorluğunu Bosphorus Event'in üstlendiği gecede, Fuat Paşa Yalısı mekan sponsorluğunu, Gusta Ajans ise yaratıcı konsept ve uygulama sponsorluğunu yaptı. Gecenin teknik desteğini Extreme sağlarken, sahne kurgusunu ise ProDeco üstlendi.

Ünlülerden " Çocuk Gelinler" için dikkat çeken mesajlar

Gelin Dergisi'nin 9. yılında 9 ünlüyle çektiği ve

"El kadar bile değilken elin adamına kadın edilen,

Bir su damlasıyken hayatı zehir edilen,

Gülüşleri ömre bedelken ömrü kahır edilen,

Bütün çocuk gelinlere ithaf edilmiştir"

dizeleriyle başlayan Çocuk Gelinler Takvim Projesi'ne kızlarıyla birlikte poz veren ünlüler "Ben kızımı vermem, sen de verme" dedi. Ünlülerin takvim aracılığıyla verdikleri mesajlar ise oldukça dikkat çekiciydi.

HAKAN YILMAZ: Küçük gelinler, küçük beyinlerin yarattığı bir acıdır. Kızlarımızı okutarak bu acıya dur diyebiliriz. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

TAN SAĞTÜRK: Kızlarımız uyusunlar, büyüsünler, yaşasınlar sonra gelin olsunlar. Çocukluğunu yaşamamış gelinlere ve annelere hayır. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

BURHAN ŞEŞEN: Tıpkı şarkımda dediğim gibi; "Ben büyümeden, büyütemem." İşte bu her şeyi anlatıyor. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

YEŞİM SALKIM: Annelerin yüreği dağ gibidir ve karşısında kimse duramaz. Bunun için annelere sesleniyorum; "Kızlarınız çok değerli, onların harcanmasına, acı çekmesine izin vermeyin." "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

NEŞE ERBERK: Daha çocukluklarını yaşayamadan küçücük kızların kadınlığı yaşamalarını beynim ve ruhum kabul etmiyor, asla da etmeyecek. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

EBRU CÜNDÜBEYOĞLU: Oyuncak bebeklerle oynamak yalnızca onların hakkı. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

BURÇİN ORHON: Kızım benim çok değerli, bir başkasının ona aynı önemi ve değeri verebileceğine emin olana kadar benimle olacak, olmak zorunda. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

İDİL ÇELİKER: Çocuklarımız bizlere Allah'ın bir emanetidir ve onlar kendi kararlarını verebilecek bilince ve olgunluğa erişmeden yanımızdan ayıramayız, ayırmamalıyız. "Ben kızımı vermem, sen de verme!"

ECE DOĞULU: Benim kızımın hayalleri kıymetli, ileride okuyarak meslek sahibi olacak. Senin kızının hayalleri ne olacak? "Ben kızımı vermem, sen de verme!

Kaynak: Bültenler / Kadın

Yeşim Salkım Burhan Şeşen Tan Sağtürk Türkiye Aşk İlişkiler Kadın Güncel Haberler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title