İl Sağlık Müdürlüğü Yeni Ekibi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi - Haberler
Haberi Paylaş

İl Sağlık Müdürlüğü Yeni Ekibi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İl Sağlık Müdürlüğü yeni ekibi basın mensuplarıyla bir araya geldi İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge: "Eskiden üçlü olan yapı, teke indirildi" "İki hastaneyi de en erken bu yıl içinde açmayı planlıyoruz" Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ali Mumcu: "Şehir Hastanemizin yatak sayısı yoğun...

İl Sağlık Müdürlüğü yeni ekibi basın mensuplarıyla bir araya geldi

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge:

"Eskiden üçlü olan yapı, teke indirildi"

"İki hastaneyi de en erken bu yıl içinde açmayı planlıyoruz"

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ali Mumcu :

"Şehir Hastanemizin yatak sayısı yoğun bakım yatakları ile beraber bin 100'ün üzerine çıkacak"

ESKİŞEHİR - Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü yenilenen kadrosuyla basın mensupları ile bir araya geldi. 25 Ağustos 2017'de İl Sağlık Müdürlüğüne atanan Doç. Dr. Uğur Bilge, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Osmangazi Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Dr. Uğur Bilge, sağlıkta dönüşüm süreci nedeniyle Sağlık Bakanlığı tarafından Eskişehir İl Sağlık Müdürü olarak atandı. 25 Ağustos 2017 tarihinde 3016 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatı değiştirilerek yeni görev tanımları belirlendi. Taşra teşkilatlarında Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreterlikleri ve Halk Sağlığı Müdürlükleri kapatılarak il sağlık müdürlükleri altında tek çatıda toplandı.

Bu kapsamda İl Sağlık Müdürü Uğur Mumcu hem oluşturulan ekibi tanıtma hem de merak edilen soruları yanıtlamak üzere basın mensuplarıyla bir araya geldi. İl Sağlık Müdürlüğünde gerçekleşen tanışma kahvaltısına, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ali Mumcu, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Aslı Melek Zeytin, Acil Sağlık Hizmetleri, Sağlık Hizmetleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Erdinç Özkurt, Yunus Emre ve Devlet hastanelerinin başhekimleri katıldı.

"Eskiden üçlü olan yapı, teke indirildi"

Yapılan kahvaltı sonrası konuşan İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, "Biliyorsunuz yeni bir yapı oluşturuldu son KHK'lardan biriyle. Eskiden üçlü olan yapı teke indirildi. Eskiden biliyorsunuz Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği vardı, Halk Sağlığı Müdürlüğü vardı ve Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü vardı. Yeni yapıyla birlikte Eskişehir'in nüfus şartlarına uygun olarak İl Sağlık Müdürlüğü'nün altında 4 tane başkan, 2'şer tane başkan yardımcısıyla 12 kişilik bir yönetim kadrosu verildi. Biz kadromuzu kurduk, açıkçası Eskişehir'e hizmet edebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağımıza emin olabilirsiniz. Gerçekten tecrübeli ve manevra kabiliyeti yüksek bir kadro olduğuna inanıyorum" ifadelerini kullandı.

"İki hastaneyi de en erken bu yıl içinde açmayı planlıyoruz"

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bilge, yapımı devam eden yeni hastaneler konusunda, "Şuanda Yunus Emre Devlet Hastanesi için konuşursak, yüzde 95'i geçti. Erken kabul muayenesi dediğimiz bir muayene var. Bakanlık heyeti gelip inceleyecek hastaneyi. Bunun 1-2 ay sürebileceği söyleniyor. Bu muayenenin sonucuna göre bir an önce açılmasını planlıyoruz. Şehir Hastanesi şuan itibari ile yüzde 83 civarında tamamlandı. O da yüzde 95'e geldiği zaman yine bakanlık tarafından erken kabul muayenesi istenecek. Onun sonucuna göre 2 hastaneyi de en erken bu yıl içinde açmayı planlıyoruz" şeklinde konuştu.

"Osmangazi Üniversitesi'nde 2 hasta var"

Bilge, geçtiğimiz günlerde Eskişehir-Bursa karayolunda meydana gelen otobüs kazası ile ilgili kentte bulunan hastalara ilişkin sorulan soruyu yanıtlayarak, "Osmangazi Üniversitesi'nde 2 hasta var. Bir hasta bacak kemiği kırığı nedeniyle takip ediliyor. Bir hastada da kaburgada ve kalçada kırıklar olduğu için yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Yunus Emre Devlet Hastanesinde şuan itibari ile hasta kalmadı. Dün hasta vardı ancak bugün itibari ile taburcu oldular. Büyük bir kazaydı. Açıkçası ben buradan tekrar buradan ekibime teşekkür etmek istiyorum başhekimlerimize ve başkanlarımıza. Orada çok iyi bir varlık gösterdiğimizi düşünüyorum. Aynı zamanda hem valimiz hem vekillerimiz hem de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz de çok destek oldu. Yani giyecek ve ulaşımları konusunda çok ciddi bir çalışma yürüttük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Şehir Hastanemiz yoğun bakım yatakları ile beraber bin 100'ün üzerine çıkacak"

Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ali Mumcu ise, yapımı devam eden Şehir Hastanesi'nin onkoloji ve psikiyatri alanında özel birimlerinin olacağını belirterek, "Şuan bin yataklı Devlet Hastanesi hizmet veriyor. Yunus Emre Hastanesi yine 600 yatakla hizmet veriyor. Asker Hastanemizin 120 yatak civarında yatağı var. Zübeyde Hanım Yerleşkesi'nde 120 yatak fizik tedavi artı 60 yatak Akıl Ruh Sağlığı Hizmetleri olmak üzere hizmet veriyor. Yeni binalarımız yapıldıktan sonra da Eskişehir'de genel anlamda konuşulan bir şey var, 'hastaneler tek tarafta toplanacak' öyle bir şey yok. Yeni inşaatımız nitelikli yataklardan oluşacak. 600 yataklı ve ek olarak yoğun bakımla beraber 800 yatağı bulacak bir hastane olacak. Şehir Hastanemiz yoğun bakım yatakları ile beraber bin 100'ün üzerine çıkacak. Devredilen Asker Hastanesi, İki Eylül Yerleşkesi ve Zübeyde Hanım hizmetlerine devam edecek. 'Hastaneler taşınacak ve tek bir yerde toplanacak' gibi söylentiler gerçek dışıdır. Var olan hastanelerimiz hizmetlerine devam edecek. Şehir Hastanesi daha nitelikli ve zenginleştirilmiş bir şekilde hizmet verecek. Onkoloji, kanser ve psikiyatri alanında özel birimler oluşturuldu. Daha kapsamlı hizmetler veren bir hastane olacak" dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü Yeni Ekibi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İl Sağlık Müdürlüğü Yeni Ekibi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İl Sağlık Müdürlüğü Yeni Ekibi Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title