Hanau Haberleri

Hanau haber, Hanau son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hanau - 06.04.2021
Son dakika haberleri | Almanya'da ırkçı terör kurbanı Halil Yozgat ölümünün 15'inci yılında anıldı
Tunçer, karanlık ve ırkçı zihniyetin temsilcilerinin işlediği cinayetlerin tüm dünyayı derinden sarstığını belirterek, "Bu cinayetlere ilişkin tüm gerçeklerin ortaya çıkarılamadığını da üzülerek gözlemliyoruz. Geçtiğimiz yıl Hanau'da yitirdiğimiz 9 masum insanı bizden alan kör şiddeti kabullenmediğimiz gibi, Türk-Alman dostluğuna samimiyetle inanan kişiler olarak bu vahşeti yaratan hastalıklı zihniyeti anlamakta büyük güçlük çekiyoruz.
Hanau - 01.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi: (3)
Erdoğan, son birkaç yıldır Avrupa seçimlerinin temasını, mültecilere, yabancılara, Müslümanlara ve özellikle de Türkiye'ye ve şahsına yönelik husumet politikalarının oluşturduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Batılı politikacılar kendi basiretsizliklerinin faturasını göçmenlere veya Müslümanlara keserek toplumsal huzursuzlukları perdelemeye çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda bir Fransız televizyonunda Fransız İçişleri Bakanı'nın, ırkçı bir partinin genel başkanıyla 'kim daha fazla İslam düşmanı' yarışına girmesi insanlık ve sözde Avrupa değerleri adına utanç vericidir. Benzer tartışmaların farklı düzeylerde diğer Avrupa ülkelerinde de yaşandığını biliyoruz. Aynı şekilde Hollanda'da. 2. Dünya Savaşı öncesini andıran nefret atmosferi siyasetten sosyal hayata Avrupa genelinde yeniden yükseliyor. Solingen'de vatandaşlarını ırkçı teröre kurban vermiş bir ülke olarak bu tablodan çok ciddi rahatsızlık duyuyoruz. Batılı kurumların İslam düşmanlığı karşısında üç maymunu oynaması endişelerimizi daha da artırıyor. Batı medyası ırkçı teröristleri 'psikolojisi bozuk bireyler', saldırıları da 'adi suç' olarak yansıtıyor. Böylece bu suçlar önemsizleştirilerek ırkçılığın önü açılıyor." Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün işlediği cinayetlere "dönerci cinayetleri" yaftası vurulmasının bunun en bariz örneği olduğunu belirten Erdoğan, "Sırf kimliklerinden dolayı 8'i Türk, 10 yabancıyı katleden bu örgüt mensupları maalesef hak ettikleri cezaları almamıştır. Aynı şekilde geçen sene 19 Şubat'ta Almanya'nın Hanau şehrinde 4'ü Türk, 9 kişiyi katleden caninin bağlantıları da karanlıkta bırakılmıştır.
Hanau - 22.02.2021
Almanya'da DİTİB camilerine bağlı derneklerden selde zarar görenlere yardım
Altenstadt, Büdingen, Erlensee, Fulda, Gelnhausen, Hanau, Schlüchtern ve Wachtersbach DİTİB cami dernekleri, yardımseverlerden topladıkları 8 bin avro değerindeki yardımı yetkililere teslim etti.
Hanau - 22.02.2021
Hanau'daki ırkçı terör kurbanları için Köln'de dikilen anıt tahrip edildi
Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de ırkçı terör saldırısında yaşamını yitiren, aralarında Türklerin de bulunduğu 9 kişi anısına Köln'de yapılan anıt tahrip edilip kurbanların fotoğrafları yırtıldı, Frankfurt'ta kurbanların yer aldığı posterlere gamalı haç çizildi.
Hanau - 20.02.2021
Son dakika haberleri! Eintracht Frankfurtlu Younes, ırkçı saldırıda hayatını kaybeden Fatih Saraçoğlu'nu andı
Son dakika haberleri... Eintracht Frankfurt'ta forma giyen Amin Younes, Bayern Münih'e attığı golün ardından Almanya'nın Hanau kentinde geçen yıl ırkçı terör saldırısında yaşamını yitiren Fatih Saraçoğlu'nu andı.
Hanau - 19.02.2021
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Almanya'nın Hanau kentindeki ırkçı saldırıda hayatını kaybedenleri andı Açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, geçen sene Almanya'nın Hanau kentinde düzenlenen ırkçı saldırıda hayatını kaybedenleri andı.
Hanau - 19.02.2021
YTB Almanya'nın Hanau kentindeki ırkçı saldırının kurbanlarını anmak için panel düzenledi
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Almanya'nın Hanau kentindeki ırkçı saldırıların üzerinden bir yıl geçmesinin ardından "Almanya'da 60 Yılın Öteki Yüzü: Ateşin Düştüğü Yer Hanau" adlı çevrim içi panel düzenledi.
Hanau - 19.02.2021
Almanya Dışişleri Bakanı Maas: "Ülkemizde ırkçılık günlük hayatta sıradanlaştı, yaşamı mahvediyor, öldürüyor"
Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de düzenlenen ırkçı saldırıda 9 göçmenin öldürüldüğünü anımsatarak ülkede günlük yaşamda ırkçılığın var olduğunu söyledi.
Hanau - 19.02.2021
Son dakika haberleri! Bakan Yardımcısı Kıran, Almanya'da anma törenine katılacak
Son dakika haberler... Bakan Yardımcısı Kıran, Almanya'da anma törenine katılacakDIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Almanya'nın Hanau şehrinde geçen yıl ırkçı saldırıda hayatlarını kaybedenler için düzenlenecek anma törenine katılacak.
Hanau - 19.02.2021
Dışişleri Bakanlığı Hanau şehrindeki ırkçı saldırıyı unutmadı
Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Hanau şehrinde geçen yıl düzenlenen ırkçı saldırıda hayatını kaybeden vatandaşları anarak, "Geçtiğimiz yıl Almanya'nın Hanau şehrindeki ırkçı saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı ve diğer kurbanları rahmetle anıyoruz.
Hanau - 18.02.2021
Almanya'da Türkleri de hedef alan ırkçı Hanau saldırısının üzerinden bir yıl geçti
Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'de ırkçı terörist Tobias Rathjen tarafından şehir merkezindeki iki kafeye düzenlenen saldırı sonucu 4'ü Türk, 9 kişinin katledilmesinin acısı tazeliğini koruyor.
Hanau - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Almanya'nın Hessen eyaletindeki Hanau kentindeki iki kafeye düzenlenen ırkçı terör saldırısında, aralarında 4 Türk'ün de bulunduğu 9 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
Hanau - 20.01.2021
Son dakika haberi | Almanya'nın Hanau kentindeki ırkçı terör saldırısının kurbanları Frankfurt'ta anıldı
Son dakika haberine göre Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat 2020'deki ırkçı terör saldırısında yaşamını yitirenler, Frankfurt'ta anıldı.
Hanau - 29.12.2020
Almanya'da 2020'ye Kovid-19 krizi ve ırkçı saldırılar damgasını vurdu
Almanya'nın Hanau kentinde, 19 Şubat'ta Tobias Rathjen adlı teröristin aralarında 4 Türk'ün de bulunduğu 9 göçmen kökenli kişiyi öldürmesinin ardından ülkede gözler bir kez daha ırkçı grupların işlediği suçlara çevrildi.
Hanau - 14.12.2020
Dünyada 2020 böyle geçti (1)
19 Şubat Almanya'nın Hessen eyaletindeki Hanau kentindeki iki kafeye düzenlenen ırkçı terör saldırısında, aralarında 4 Türk'ün de bulunduğu 9 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.
Hanau - 23.09.2020
Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Hanau saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluştu
Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat'ta gerçekleştirilen ırkçı saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla bir araya geldi.
Hanau - 23.09.2020
Son dakika haber... Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier, Hanau saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla buluştu
Son dakika gündem haberi: Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkesinde ırkçılık ve Müslümanlara karşı düşmanlık olduğunu söyledi.
Hanau - 09.09.2020
Son dakika haberleri: Almanya'da NSU terör örgütünün ilk cinayetinin üzerinden 20 yıl geçti
Maas, şunları kaydetti: "Failler yargılandı ama aşırı sağcılık bu ülke için hala en büyük tehdit. Parlamentolarımızda aşırı sağcı milletvekillerimiz var ve ırkçılar ile Yahudi düşmanlarıyla yan yana gösteri yapmaktan korkmayan insanlarımız var. Herkesin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri hakkındaki eleştirilerini ifade etme hakkı olsa da herkes aynı zamanda kimin peşinden gittiğini kontrol etmekle yükümlü. Hiç kimse aşırı sağcılar tarafından kullanılmasına izin vermemeli." Sağcı terörün geçmişte kalmadığını bunun da 2 Haziran'da öldürülen Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke ve Hanau'daki ırkçı ve anti-semitik saldırılarla görüldüğünü belirten Maas, "Müslümanlara, Yahudilere, Sintilere, Romanlara ve mültecilere karşı uygulanan şiddeti, nefreti ve ajitasyonu görüyoruz.
Hanau - 20.08.2020
Son dakika haberleri: Almanya'nın Hanau kentinde ırkçı terör saldırısında ölenler anıldı
Son dakika haberlerine göre Almanya'nın Hanau kentinde 19 Şubat'ta gerçekleştirilen ırkçı terör saldırısında hayatını kaybeden 9 göçmen kökenli için anma etkinlikleri düzenlendi.
Hanau - 07.07.2020
Almanya'da "Müslüman Karşıtı Irkçılıkla Mücadele Haftası" etkinliği düzenlendi
Etkinlikte, 11 yıl önce Dresden mahkeme salonunda, yabancı düşmanı bir saldırgan tarafından bıçaklanarak öldürülen Merve al-Sharbini ile Hanau kentindeki ırkçı terör saldırısında yaşamını yitirenler ve Nasyonel Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün katlettiği kişiler de anıldı.
Hanau - 02.07.2020
Yeni normal, yeni Avrupa, yeni Almanya
Almanya'da aşırı sağ ile ilgili tartışmalar Kovid-19 krizine rağmen devam ediyor. 20 Şubat 2020'de Hanau'da gerçekleşen aşırı sağcı saldırıdan sonra, neredeyse tüm merkez partiler ülkede bir aşırı sağ sorunu olduğunu kabul etseler de bu sorunu engellemeye yönelik siyasi irade ortaya koymaktan uzaklar.
Hanau - 01.07.2020
İslam Toplumu Milli Görüş Kadınlar Teşkilatından Avrupa genelinde ırkçılıkla mücadele çağrısı
Almanya'nın bugün itibarıyla AB Komisyon Başkanlığını üstlenmeye başlamasının bu meselenin Avrupa gündemine taşınması ve bu hususta bizzat iyi örneklik sergilenmesi bağlamında önemli bir fırsat sunduğunu ifade eden Yazıcı, Almanya'nın bu hususta hiçbir şey yapmamanın neticelerini Solingen, Mölln, Dresden, Halle ve son olarak Hanau örnekleri sonrasında gördüğüne dikkati çekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hanau Haberleri | Hanau Haber - Haberler - Hanau haberleri, son dakika hanau haber ve gelişmeleri burada. Almanya'da NSU kurbanı Halit Yozgat törenle anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.4.2021 16:46:05. #1.16#

title