Haberler

YKS soruları sızdı mı? ÖSYM Başkanı Ersoy iddiaları yalanladı

Güncelleme:

Sona eren YKS sınavlarının ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, YKS sorularının sızdırıldığına yönelik dile getirilen iddiaların asılsız olduğunu belirtti. YKS soruları sızdı iddiaları sosyal medyada yer alıyordu. İşte ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un açıklamaları...

Yks soruları sızdı mı? Sona eren YKS sınavlarının ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, YKS sorularının sızdırıldığına yönelik dile getirilen iddiaların asılsız olduğunu belirtti. YKS soruları sızdı iddiaları sosyal medyada yer alıyordu. İşte ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy'un açıklamaları haberimizde!

YSK SORULARI SIZDI İDDİASI SONRASI AÇIKLAMA GELDİ

2 milyon 19 bin 709 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavları'nın ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, sosyal medyada YKS sorularının sızdırıldığına yönelik dile getirilen iddiaların asılsız olduğunu belirterek, "Sınav sürecinde yapılan dezenformasyon amaçlı sosyal medya paylaşımları haberler ile ilgili ilgili hukuki süreç başlatılmıştır." ifadelerini kullandı. Soruların önceden hazırlanan deneme sınavı kitapçıklarında yer aldığı ortaya çıktı.

YKS SINAVLARI SONA ERDİ

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 81 il ve Lefkoşa'da düzenlenen ve 2 milyon 19 bin 709 adayın başvurduğu Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (2024-YKS) üç oturumu da sona erdi.

Sosyal medyada paylaşılan bazı soruların ardından, "YKS soruları sızdırıldı" iddiası gündeme geldi.

YKS soruları sızdı mı? ÖSYM Başkanı Ersoy iddiaları yalanladı

"YKS BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR"

Konuya ilişkin açıklama yapan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, iddiaların asılsız olduğunu belirtti. YKS oturumlarının başarıyla tamamlandığını dile getiren Ersoy, iddialar hakkında hukuki sürecin başlatıldığını kaydetti. Ersoy, "YKS başarıyla tamamlanmıştır. Sınav sürecinde yapılan dezenformasyon amaçlı sosyal medya paylaşımları ve bazı basın yayın organlarında da çıkan haberler ile ilgili ilgili hukuki süreç başlatılmıştır." dedi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI: SORULARIN PAYLAŞILDIĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİL

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, konuyla ilgili sosyal medyadan şu açıklamalarda bulundu: "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan görsellerle ilgili, 'YKS soruları sınavdan önce sosyal medya platformlarında paylaşılmış' iddiası doğru değildir. Yapılan araştırmalar neticesinde, paylaşılan ekran görüntüsü ve fotoğrafların 2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS 2024) ile herhangi bir ilgisinin bulunmadığı belirlenmiştir.

"SORULAR DENEME SINAVI KİTAPÇIKLARINDAN"

Bahse konu birçok görselin, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü (OGM) Materyal web sitesindeki deneme sınavları veya bazı özel eğitim kuruluşları tarafından hazırlanan deneme sınavı kitapçıklarından alındığı tespit edilmiştir. Yine geçtiğimiz yıllarda benzer iddialarla dolaşıma giren bazı görsellerin yeniden, 'sorular çalındı veya satıldı' gibi iddialarla paylaşıldığı görülmektedir."

YKS soruları sızdı mı? ÖSYM Başkanı Ersoy iddiaları yalanladı

YKS soruları sızdı mı? ÖSYM Başkanı Ersoy iddiaları yalanladı

DÜNYADAN İZOLELER

Soru kitapçıklarının basımı, paketlenmesi, kontrolü ve sevki için görev yapan 100'ü aşkın ÖSYM personeli, yaklaşık 40 gündür dünyadan izole kapalı matbaa döneminde bulundu.

Sınavın tüm hazırlık süreçlerinin yürütüldüğü kapalı merkezde sınav güvenliği, faraday kafesi ve sinyal karıştırıcı jammer gibi özel sistemlerin yanı sıra 7 gün 24 saat emniyet güçlerinin nöbetiyle sağlandı.

Kapalı matbaa döneminde görev yapan personel, YKS'nin son oturumu olan YDT'nin tamamlanmasıyla merkezden çıkarak aileleriyle buluşacak.

Haberler.com / Onur Bayram - Gündem

Bayram Ali Ersoy Sosyal Medya Ösym YKS Gündem Eğitim Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 22 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! MARAŞ'TA YANGIN SON DAKİKA! Maraş-Dulkadiroğlu ilçesinde orman yangını söndürüldü mü, son durum nedir? İstanbul baraj doluluk oranı düşüyor mu, barajlar yüzde kaç dolu? Güncel İSKİ baraj doluluk oranı! 22 Temmuz barajların doluluk oranı yüzde kaç? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Nilüfer, Osmangazi 22-23 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Muratpaşa, Alanya, Manavgat 22-23 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ENFLASYON BEKLENTİSİ TEMMUZ 2024 l Temmuz ayı enflasyonu ne zaman açıklanacak? 2024 Temmuz ayı enflasyon beklentisi anketi paylaşıldı mı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Gölbaşı, Beypazarı 22-23 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title