Haberler

Motokuryenin ölümüne sebep olmuştu! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun emniyetteki ifadesi ortaya çıktı

Güncelleme:

İstanbul'da motokurye Yunus Emre Göçer'in ölümüne neden olduğu kaza sonrası hakkında yakalama kararı çıkartılan ancak yurt dışına kaçtığı tespit edilen Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Hassan Shekh Mohamud'un emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Mohamud'un "Bir anda sinyal vermeden frene bastı. Sağa dönüş yaptı. Kaskı bulunmuyordu. Frene bastım ancak duramadım" sözleriyle Göçer'i suçladığı öğrenildi.

30 Kasım'da Somali Cumhurbaşkanının oğlu Hassan Shekh Mohamud'un kullandığı araç motokurye Yunus Emre Göçer'e çarpmış kaza sonrası altı gün yoğun bakımda kalan Göçer hayatını kaybetmişti. 8 Aralık'ta hakkında yakalama kararı çıkan Shekh Mohamud'un 2 Aralık'ta yurtdışına çıktığı öğrenilmişti. Emniyetteki ifadesine ulaşılan Mohamud'un "Bir anda sinyal vermeden frene bastı. Sağa dönüş yaptı. Kaskı bulunmuyordu. Frene bastım ancak duramadım" dediği ortaya çıkarken, görüntülerde Göçer'in kendi şeridinde gittiği Mohamud'un ise frene basmayıp hızını kesmediği görüldü.

MOTOKURYEYE ÇARPARAK ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'un oğlu Muhammed Hassan Şeyh Mahmud, 30 Kasım Perşembe günü öğle saatlerinde Avrasya Tüneli çıkışında bir trafik kazası yaptı. Kazada ağır yaralanan motokurye Yunus Emre Göçer'e (38) hastaneye kaldırıldı.

Motokuryenin ölümüne sebep olmuştu! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun emniyetteki ifadesi ortaya çıktıYunus Emre Göçer.

YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI AMA...

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Göçer 6 Aralık'ta hayatını kaybederken, serbest bırakılan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Ancak Muhammed Hassan Şeyh Mahmud'un 2 Aralık'ta yurtdışına çıktığı öğrenildi.

"POLİS BİZE EŞİMİN İNTİHAR ETTİĞİNİ SÖYLEDİ"

Biri otizm hastası iki çocuğuyla ortada kalan motokuryenin eşi Öznur Göçer "Görüntüler ortaya çıkana kadar polis bize eşimin intihar ettiğini söyledi. Eşimin motokurye arkadaşları ve kamuoyu baskı göstermeseydi belki de eşimin intihar ettiğini söyleyip olayı kapatacaklardı" ifadelerini kullanmıştı.

Motokuryenin ölümüne sebep olmuştu! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun emniyetteki ifadesi ortaya çıktıSomali Cumhurbaşkanının oğlu Hassan Shekh Mohamud.

O POLİSLER HAKKINDA SORUŞTURMA

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Somali Cumhurbaşkanının oğlunun karıştığı trafik kazası ile ilgili olarak kaza sonrası olay yeri incelemesi ve ilk kusur değerlendirmesini yapan polis memurları hakkında adli soruşturma başlatılmıştır. Alınan ikinci rapor üzerine iki rapor arasındaki çelişkinin giderilmesi ve kesin rapor alınması için Adli Tıp Kurumundan rapor beklenmektedir. Sıfatı ne olursa olsun herkes kanun karşısında eşit olup şüphelinin yakalanması için uluslararası prosedür dahil tüm süreç titizlikle işletilmekte ve soruşturma tüm yönleriyle sürdürülmektedir" diye konuşmuştu.

Motokuryenin ölümüne sebep olmuştu! Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlunun emniyetteki ifadesi ortaya çıktı

EMNİYETTEKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan Somali Cumhurbaşkanı'nın oğlu Hassan Shekh Mohamud'un emniyetteki ifadesi de ortaya çıktı. Kanal D Haber'in servis ettiği bilgiye göre Mohamud emniyetteki ifadesinde "Bir anda sinyal vermeden frene bastı. Sağa dönüş yaptı. Kaskı bulunmuyordu. Frene bastım ancak duramadım" dedi. Ancak görüntülerde Göçer'in kendi şeridinde gittiği Mohamud'un ise frene basmayıp hızını kesmediği görüldü.

DÖNÜŞÜ OLMAYAN YOLDA DÖNMEYE ÇALIŞMAKLA DA SUÇLADI

Mohamud, Göçer'i dönüşü olmayan yolda dönmeye çalışmakla da suçladı. İki çocuk babası Göçer yansıyan görüntülerde dönüş de yapmıyordu. Bilirkişi de hazırladığı raporda Mohamud'un kusurlu olduğu kanısına vardı.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Hukuk

Somali Hukuk Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Sağlık Bakanlığı 27 hemşire-ebe alımı ne zaman, şartları ne? 21 Şubat 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 21 Şubat 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 21 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 21 Şubat İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Şubat Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21 Şubat Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21 Şubat 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Şubat Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 21 Şubat İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Bugün İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Ronaldinho kimdir? Ronaldinho nereli, hangi takımlarda oynadı? 21 Şubat Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21 Şubat Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da elektrik kesintisi! Galatasaray en son ne zaman şampiyon oldu 2024?
1000

Yorumlar (24)

slim shady:

Bu işle ilgilisi olan tüm polisleri sorgulamaları lazım. Bu iş milli mesele. İnsanımız canı değerli olmalı. Devletin tüm kurumları bu olaya dahil olmalı!

181
10
yanıtYanıtla
mehmet türkel:

Tutanağı yazan polisler hakkındaki sözlerinize katılıyorum.

yanıt8
yanıt2
lunasol x:

mevzuatı bilmeden polisi suçluyorsunuz.polisin salıverme yetkisi yoktur. tüm karakollar bunu bilir ve uygular. savcı talimatı ile şüpheliler ya serbest bırakılır ya da mevcutlu adli mercilere çıkartılır.

yanıt4
yanıt2
Sabahattin Polat :

Somalililerde burda adam oldu, bizde ülkemizde parya olduk.

171
14
yanıtYanıtla
haylaz_7367:

Yeni mi farkına vardın bravo

yanıt0
yanıt0
TekYolBilim:

muz cum.

125
10
yanıtYanıtla
Halil Bozkurt:

Ölümlü kazalarda kusura bakılmaksızın gözaltı verilir polis savcıya bildirmeden salıverme yapamaz

105
1
yanıtYanıtla
mehmet türkel:

Laf konuştu balkabağı elbette Polis salıverme yapamaz ve aslada yapmaz salıvermeyi yapan savcı zaten polis değil.Karakoldan salıverince herkez polis saldı zanneder ama durum öyle değil savcıya sorarlar savcının emrine göre hareket eder polis.

yanıt38
yanıt16
Halil Bozkurt:

Polis kendi kafasindan bir iş yapamaz fakat kabak her zaman polisin başına patlar

yanıt49
yanıt18
senar:

sanki Öncesinde yolda birşeyle yaşamışlarda sonrada bilerek çarpmış gibi görünüyor.

59
13
yanıtYanıtla
Tüm 24 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title