Haberi Paylaş

Yüzlerce kasa bulundu! Enkazdan çıkarılan ziynet eşyaları için 2 yöntem izlenecek

Güncel Haberler

Merkez üssü Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki büyük deprem binlerce canımızı yitirmemize neden oldu. 10 ilde yıkılan evlerdeki ziynet eşyaları, para ve kasalar ise fırsatçıların hedefi oldu. Bu noktada güvenlik güçlerine başvuran depremzedelerin beyanları ve buluntular karşılaştırılacak, uygun bulunanlara eşyaları teslim edilecek. 1 yıl içinde teslim alınmayan ziynet eşyaları ise hazineye devredilecek.

Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6'lık iki büyük deprem sonrası 10 ilimizde büyük yıkım yaşandı. Binlerce binanın yıkılması sonrasında ise akıllara fırsatçılara karşı enkazlardaki ziynet eşyası, para ve kasaların nasıl korunacağı sorusu geldi.

Pek çok bölgede polis ve jandarma enkazların başında nöbet tutsa da deprem bölgesinde bu 12 gün boyunca birçok hırsızlık vakası yaşandı. Şahıslar kısa sürede yakalanıp tutuklanırken, arama-kurtarma ekipleri de depremzedelerin evlerinde sakladıkları para ve ziynet eşyalarını buldukça bunları güvenlik güçlerine teslim ediyor.

Yüzlerce kasa bulundu! Enkazdan çıkarılan ziynet eşyaları ne olacak? İşte cevabı

Ziynetlerinin enkaz altında kaldığını belirterek polise başvuran depremzedelere, beyanları doğrultusunda bulunan ziynetler karşılaştırılıp teslim ediliyor. Türkiye Gazetesi'ndeki habere göre polis, ziynetlerin enkaz altında kaldığını belirterek başvuranların beyanlarını ve buluntuları karşılaştırıyor. Bu noktadaki değerlendirmelerin ardından depremzedelere teslimat yapılıyor.

Yüzlerce kasa bulundu! Enkazdan çıkarılan ziynet eşyaları ne olacak? İşte cevabı

Enkaz altından çıkarılan bilezik, küpe, değerli takılar ise 1 sene içinde sahipleri tarafından alınmazsa hazineye devrediliyor.

Yüzlerce kasa bulundu! Enkazdan çıkarılan ziynet eşyaları ne olacak? İşte cevabı

Haberler.com - Güncel

Deprem Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title