Haberler

Yeşilli'de Millet 15 Temmuz Zaferi İçin Yürüdü

Mardin’in Yeşilli İlçe Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçe halkı Türk bayrakları yürüyüş düzenledi.

Mardin'in Yeşilli İlçe Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilçe halkı Türk bayrakları yürüyüş düzenledi. İlçe sokakları Türk bayraklarından dolayı kırmızı beyaza bürünürken, yürüyüşü katılanlar sıkı sık 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları attı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, vatan hainlerine ve terör örgütlerine Türkiye'nin bölünmez bir bütün olduğu mesajları verilen yürüyüşe ilçe halkı güvenlik güçleri ile birlikte yoğun ilgi göstererek omuz omuza yürüdü.

Yeşilli Belediye Başkanlığı önünden başlayan yürüyüş kalabalık vatandaşların oluşturduğu Türk bayraklı kortej ile gerçekleştirildi. aklarında yüzlerce vatandaşın oluşturduğu Türk bayraklı kortej ile gerçekleştirildi. Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, ilçe yöneticileri, halk ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşen yürüyüşte Türkiye'nin bölünmez bütünlüğüne dikkat çekilerek terör örgütlerine karşı tek yürek olunduğunun mesajları verildi. Belediye başkanlığı önünde başlayan yürüyüş ilçe turunun ardından yine belediye başkanlığı binası önünde tamamlandı.

Yeşilli Belediyesi'ne ait iş makineleri Türk bayrakları ile süslenerek korteje eşlik ederken, yürüyüşe 7'den 70'e katılan herkes kardeşlik ve birliktelik vurgusu yaptı. Özel Harekat polislerine ait araçlarla konvoy güvenliğinde yer alan polislere çocukların ilgisi yoğun oldu. Yeşilli'de çeşitli ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazdığı şiirler ve resimler katılımcılara duygusal anlar yaşatırken ilçe müftüsü tarafından Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için edilen dualara yüzlerce kişi hep birlikte eşlik etti.

"Bu millet, bu devlet, bu ülke kolay bir lokma değil"

Programda 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi Yeşilli ve Mardin'in dik duruşuna dikkat çeken Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir; bu milletin, bu devletin, bu ülkenin kolay bir lokma olmadığını söyledi. Demir, "15 Temmuz dediğimiz zaman iki şeyi anlamamız lazım, 15 Temmuz günü hedef neydi, şu gördüğünüz kızların anne annesi olan Hatice anamızın, Fatime ananımızın, Nene Hatunumuzun ve Zübeyde anamızın torunlarını haritadan silme planıydı. O plan bu ümmeti, bu devleti yıkma planıydı. Bir şeyi unutmuşlardı ve bir şeyi hesaba katmamışlar, bugün bu yavrularımızın bu torunlarımızın şiirlerinden de şunu anlıyoruz ve onlarda şunu anlasınlar 'Bu millet, bu devlet ve bu ülke kolay bir lokma değil ve kolay bir lokma olmayacak'. Allah'ın izni ile 50 kere de gelseler bu ümmet, bu vatan ve bu bayrak sevdasına aşık olduğu müddetçe bunlar geldikleri gibi boş gidecekler" dedi.

"15 Temmuz demek, Anadolu geçilmez demektir"

15 Temmuz tarihinde bu milletin yeniden bir tarih yazdığını belirten Belediye Başkanı Demir, 15 Temmuz'un Anadolu'nun geçilmeyeceğinin yeniden kanıtlandığı bir tarih olduğunu söyledi. Demir, "15 Temmuz demek Anadolu geçilmez, milli irade yenilmez, Kuran-ı Kerim asla ortadan kalkmaz demektir. Darbe girişiminin yıl dönümünde hainlere birliktelik mesajı verdik. Bu mesaj 15 Temmuz'da verilmiş ve her zaman verilecek" ifadelerini kullandı. - MARDİN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hayrettin Demir Türkiye Yeşilli Mardin Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın!
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

title